Po rodičovskej práca na dohodu a úrady.

angu14
7. feb 2020

Dobrý, prosím o radu... Konci mi rodičovská a budem pracovať na dohodu. Chcem sa spýtať ako MB am postupovať...mam sa ísť hlásiť na úrad práce? Alebo co všetko nám vybaviť. Ďakujem za info

lentilkaxxx
7. feb 2020

@angu14
ahoj, na úrade práce môžeš byť súbežne s dohodou len 40 dní v kalendárnom roku. Mesačný príjem môže mať do výšky životného minima.
Koľko hodín mesačne budeš pracovať? Ak napr. 25 a viac (10 hod/týždeň na dohodu o prác.činnosti, 350 hod/rok na dohodu o vykonaní prace), nechaj si kľudne rozpisovať, že každý deň robíš od pondelka do piatka po hodine. Vtedy Ťa prihlásia do zdravotnej poisťovne na celý mesiac a máš vykryte zdravotné poistenie. Ak Ťa prihlásia len na niektoré dni, za ostatné si musíš zaplatiť zdravotné poistenie. Odkonzultované so zdravotnou poisťovňou, nemusíš sa báť 🙂

angu14
autor
8. feb 2020

Ďakujem za info

stejan
11. feb 2020

Chcem sa opýtať. 3.6 má dcéra 3 roky ja mám zmluvu na neurčitý čas. Je pravda že musím nastúpiť do práce aspoň na jeden deň aby mi nebolo ratane len z rodičovského aby som využila podporu. Ďakujem

evittam
11. feb 2020

@stejan VZ pre podporu je hrubý zdaniteľny príjem z ktorého sa odvadzali odvody na PvN za posledné dva roky pred žiadosťou o podporu. RP je statna socialna davka cize z neho sa nemôže počítať žiadna ina dávka. Cize skončiť PP tak ze vycerpes 1-2dni dovolenky zvysok preplatia. Vid xy diskusii o tom istom dookola.