Poberanie podpory v nezamestnanosti po skončení rodičovskej dovolenky

21. júl 2022

Ahojte maminy, máte niekto skúsenost s poberanim podpory hneď po skončení rodičovskej dovolenky? K akemu dátumu treba ukončiť pracovný pomer aby bola vyratana lepšia podpora? Niekto mi povie, ze treba cca tyzden este odpracovať a niekto ze treba nastúpiť na podporu hneď ako dieta dovŕši 3 roky a k tonu dátumu dat aj výpoveď. Ďakujem krasne za rady

marci77
21. júl 2022

a ste este zamestnana? mate nejaku dovolenku?
v idealnom pripade si po skonceni RD treba u zamestnavatela vybrat 1-2dni dovolenky, ostatnu si dat preplatit a potom ukoncit pracovny pomer
a potom by ste mali mat narok na max.podporu v nezamestnanosti

ak uz pracovny pomer bol ukonceny skor ......tak do 2rokov sa mozete hlasit na urade prace a ak mate odpracovane 2 roky za posledne 4roky vznikne vam narok na podporu a bude to 50% z vasho vymeriavacieho zakladu

velmi dobra skupinka, pridajte sa aj tam a precitajte si prispevky😉
alebo opiste tam presne vasu situaciu, odkedy trva pracovny pomer atd......

https://www.modrykonik.sk/group/2172/

autor
21. júl 2022

@marci77 áno ešte som zamestnaná a myslím, ze pár dní dovolenky mi ostalo. Veľa som vyčerpala pred nastupom na materskú, ale myslím, ze tie dva dni mi ostali. Ale s tým by musel zamestnávateľ súhlasiť? Myslím s tým ze by som si vybrala tie dva dni dovolenky. U nas nie su veľmi ochotní v takýchto veciach 🤷 super dakujem krasne za odpoveď aj za tip na skupinu napíšem tam 😊🙏

marci77
21. júl 2022

ak ste si aj celu dovolenku vycerpali pred nastupom na matersku, mali by ste mat este zopar dni, lebo pocas obdobia materskej vznika narok na dovolenku u zamestnavatela, pocas RD nie

takze za tych 8mesiacov, co ste boli na materskej, urcite mate nejaky pocet dni dovolenky, ak ste si ju necerpali po skonceni materskej dovolenky

ak napisete do tej skupiny aj presne terminy, odkedy dokedy ste boli na tej materskej baby mzdarky vam tam vedia vypocitat na kolko dni by ste mali mat narok

autor
21. júl 2022

@marci77 Ďakujem za všetko 😊

jajka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. okt 2022

@jajka75 ahoj, určite napíš do tej skupiny čo aj mne pani poradila, tam sú skvele baby co sa v tom vyznajú, aj mne poradili 🙏

jajka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz