Podpora po výpovedi

piskotka1990
26. nov 2022

19.12.2022mi koncí RD som zamestnana na TPP od 2011 pocas RD som zamestnana na dohodu pri inom zamestnavatelovi. V svojej praci chcem dat vypoved Riesili ste niektora po vypovedi podporu na urade prace? S coho mi ju budu ratat a kedy dat vypoved dakujem

zmrzlinka2021
26. nov 2022

@piskotka1990 a chces skončiť na úrade práce? Fakt?

queen_mary
26. nov 2022

@zmrzlinka2021 a co je na tom? 😀 ja uz som si dvakrat pri zmene zamestnania cerpala celu podporu a mala 2x skoro polroka sabbatical

zmrzlinka2021
26. nov 2022

@queen_mary rapídne to znižuje šancu mať dobrý Job. My už tiež takých neberieme

limoncino
26. nov 2022

@zmrzlinka2021 ale prosím Ťa, ja som tiež bola na UP pol roka a plynulo som hneď šla do zamestnania, ktoré mi ponúkli ešte počas toho ako som bola na UP a vôbec neriešili a mám lepšiu pozíciu ako som mala predtým. Ja som prišla o miesto po piatich rokoch kvôli znižovaniu nákladov a aj to je myslím podstatne, ako dlho niekto na danej pozícii pracoval. Samozrejme ak sme aj my videli, že kandidát za posledny rok vystriedal 3 zamestnávateľov sme boli opatrní. Ale v dnešnej dobe keď človek prisiel o prácu kvôli covid situácii netreba hneď skatulkovat

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
26. nov 2022

@zmrzlinka2021 byť na podpore rapídne znižuje šancu na job? Nemyslím.. robila som na personálnom oddelení a dosť veľa ľudí malo počas svojej pracovnej kariéry pauzu, niektorí vraveli že vyslovene potrebovali trochu vypnúť od pracovného života, vyriešiť si za ten čas nejaké svoje súkromné či zdravotné záležitosti či čo to viac pocestovať. A niektorí proste nechceli bezhlavo hneď prijať prvú ponuku ktorá sa im naskytla. Nikdy sme to neriešili ako niečo, čo by sme u toho človeka vnímali ako nejakú nevýhodu.

piskotka1990
autor
26. nov 2022

@zmrzlinka2021 fakt vzhladom na to ze by som musela cestovat za pracov 62km a rano vstavala o pol 4 tak ano. Uz niesom sama mam doma male dieta ktore musim rano odniest do skolky a zatial si daku pracu budem hladat len otazkaa moja znela inak🙂 nie ze ci chcem alebo nechcem ist na urad.

queen_mary
26. nov 2022

@zmrzlinka2021 preboha a to preco? 😀 ved to je normalne, ze si clovek medzi jobami berie sabbatical minimalne na 2-3 mesiace - ak mu to financne nic nerobi. A ja si teda pracu uz cez HR nehladam, skor oni vyhladavaju mna s ponukami 😀 ale este som nezazila. Ani nikto z mojich znamych (z Bratislavy teda, aby som bola presna), ze by mal niekto problem s tym, ze ma niekto bars aj rocnu pauzu medzi pracami 😀 skor to kazdy vita. Lebo je lepsi oddychnuty zamestnanec ako vyhorety zamestnanec ktory skace z roboty do roboty🙂