Sobáš na úrade a zmena trvalého bydliska súčasne

megyna6
3. nov 2016

Ahojte chcem sa opytat ci niektora z vas ma skusenost s tym ze sa vydavala a menila trvaly pobyt sucasne.Ake doklady mi treba? Co treba najskor, kedze sa meni OP (meno aj adresa)? Ako to vybavit co najlepsie?

gabcik7
4. nov 2016

Ahoj, ja som menila priezvisko, aj trvaly pobyt. S obcianskym a sobasnym listom som isla najprv na miestny urad prihlasit sa na trvaly pobyt a tam mi hned vystavila karticku uz s novym priezviskom, ktoru som u nich podpisala. Pani to nahodila do systemu, takze mi tu karticku nedala. Je to system, ktory je prepojeny aj na policiu. Odhlasit zo stareho miesta bydliska som sa nemusela kvoli tomu systemu. Potom som isla na policiu tiez s OP a sobasnym listom. Tam som isla k okienku evidencie, kde uz pani videla zmenu v tom systeme, tak som len podpisala papiere a az tak isla k okienku, kde Ta odfotia, atd. Dala som si naraz robit OP aj vodicak. Stare mi vzali, dali nahradny doklad. Predpokladam, ze to takto funguje v kazdom meste. Ked som volala do zdravotnej poistovne (som v Dovere) tam uz mali automaticky moje nove udaje, ale novu karticku neposielaju automaticky, tak ich musis poprosit, aby Ti ju poslali. Pride uz na novu adresu. Takze tam som nesla ani osobne. Potom nahlasujes zmenu do socialnej poistovne, lekarom...banke - tam az s novym OP a potom vsade, kde Ta eviduju podla starych udajov..poistky, evidencia vozidla na policii, katastralny urad, ak podnikas, tak aj ostatne doklady.
Nejak som sa rozpisala😌ale snad Ti to pomoze.

gabcik7
4. nov 2016

Zabudla som este, ze som na ten miestny urad brala este vypis z listu vlastnictva (vybavila som si ho na poste). Ak je byt pisany aj na Teba, nic ine k tomu netreba.

megyna6
autor
4. nov 2016

@gabcik7 dakujem naozaj velmi pekne takze najprv sa zobrat a potom si zmenit ostatne udaje a bydlisko

majusqa77
4. nov 2016

presne tak. po svadbe zmenit bydlisko a potom ist menit OP

megyna6
autor
4. nov 2016

Dobre naozaj dakujem a cca aku dobu trva ta zmena ? (do mesiaca sa to da stihnut vsetko zmenit?) pytam sa najma kvoli tomu ze s priatelom cakame babtko a svadbu chceme tak 2-3 mesiace pre porodom a teda aby dietatko malo meno aj bydlisko po otcovi

majusqa77
4. nov 2016

@megyna6 co? Ides zmena trvaleho pobytu je 5 minutova zalezitost

majka99999
4. nov 2016

@megyna6 list vlastnictva je sup-sup, ja som sla v stredu rano, odtial na matriku v novom bydlisku, oni uz mali zmenu v systeme, hned ma zapisali a zmenu videli aj policajti u nich, vsetko som stihla za 1 den. 🙂

megyna6
autor
6. nov 2016

Dobre teda dakujem velmi pekne za rady 😉