Vybavenie cestovného pasu

miriam05
22. máj 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o info, ak máte niekto skúsenosť... dá sa cestovný pas vybaviť na hociktorom policajnom prezídiu, alebo je potrebné podať žiadosť v mieste trvalého bydliska tak ako v prípade občianskych preukazov??
Bývame v BA, ale trvalé bydlisko máme u rodičov mimo BA, tak neviem, či si o to môžem požiadať aj tu. Vopred vďaka za každú info.

brisilda
22. máj 2014

cestovny pas si mozes vybavit v ktoromkolvek meste

vefi89
22. máj 2014

a ja mám otázku, treba ten pas aj podpísať?? 😅

simca06022011
22. máj 2014

@vefi89 ako kto :P

ivett1
22. máj 2014

@miriam05 ahoj, cestovný pas si môžeš vybaviť v meste, v ktorom bývaš, nemusíš ísť do miesta trvalého bydliska a ani nepotrebuješ nejaké potvrdenie o prechodnom pobyte ...stačí, keď prídeš na najbliššie okresné riaditeľstvo policajného zboru ( v stránkových dňoch), pracovník si ťa zavolá k okienku, alebo do úradnej miestnosti , vypíše žiadosť na základe tvojho op (keď žiadaš o nový pas) alebo starého pasu a op, "odfotí ťa", zosníme biometrické údaje, ak nemáš kolok, tak mu zaplatíš na mieste ( alebo ťa pošle k okienku vedľa- že do pokladne a zapaltíš tam ... ) ...neviem, či sa dá aj platobnou kartou, ja som mala so sebou vždy hotovosť ... a to je asi tak všetko ... na webovej stránke ministerstva vnútra si pozri stránkové dni a úradné hodiny ... tu som to našla ...
http://www.minv.sk/?or-pz-ba-i
PS: a policajné prezídium je len jedno - v Bratislave 😉

vefi89
22. máj 2014

@simca06022011 teraz nechápem 😕 vážne... krpcovi som dala spraviť, a tam je že podpis ... asi zákonného záístupcu... či srac na to? 😕

ivett1
22. máj 2014

@vefi89 neviem si predstaviť, žeby sa mesačné dieťa niekde podpisovalo 😕 ...takže si si dala odpoveď sama 😉

miriam05
autor
22. máj 2014

@ivett1 @brisilda ďakujem Vám 🙂

vefi89
22. máj 2014

@ivett1 má 4 roky, to by zvládol 😀

ivett1
22. máj 2014

@vefi89 ó, tak šikovný je🙂 ... v mš nášho synátora niektoré 5 a polročné detičky sa nevedia podpísať ...

sisaka
22. máj 2014

@vefi89 predtym, nez zacnes nieco podpisovat, tak si precitaj instrukcie. Ja viem, ze Kanada nie je Slovensko, ale tu sa detom pas nepodpisuje, miesto MUSI ostat prazdne, inak hrozi neplatnost pasu.

vefi89
22. máj 2014

@sisaka veď preto sa pýtam 😀
@ivett1 tak dačo by tam hádam vymajstroval 😀

sisaka
22. máj 2014

@vefi89 ja len, ze sa pytas na nespravnom mieste 😉

milota164
22. máj 2014

🙂 , pani v okienku ti to urcite vysvetli 🙂

simca06022011
23. máj 2014

@vefi89 no pozriem v pase nasom doma, viem ze sme to riesili rovno na pasovom s pani, ale uz si nepamatam ci sme to nechali prazdne... ;) Ale tak ma to byt podpis drzitela... a ona sa nevie podpisat 🙂

havana_frost
23. máj 2014

@vefi89 Podpisuje ten kto vie písať, u dieťaťa sa za túto hranicu považuje školská dochádzka. A rozhodne nepodpisuješ pas ty (a tobôž nie dieťa) perom doma, podpisuje sa u policajtov na špeciálnu podložku a to sa potom naskenuje do tej kolónky. Už sa vôbec nepodpisuje pas tak ako voľakedy.

vefi89
23. máj 2014

@havana_frost dobre, takže keď tam nič neni, tak tam nič nemá byť?

havana_frost
23. máj 2014

@vefi89 Presne tak 🙂 Ale kolónku nevedia zrušiť, aj keď má ostať prázdna.