Vybavovačky okolo stavby na záhrade v intraviláne obce

vikusjk
7. jan 2021

Ahojte, viem, ze toto je skor diskusia na modrustrechu, aj to tam pozeram, ale tu ste take aktivnejsie zienky, tam to dlhsie trva :D Chcela by som sa opytat, ak mate niektora skusenost so stavbou domu na pozemku, ktory bol povodne vedeny ako zahrada v intravilane obce. Ako dlho trvali vybavovacky az po stavebne povolenie? Kupim, 30 dni (niekedy viac) kym kataster prepise, idem na okresny urad ziadat o to vynatie z podneho fondu ci ako sa to presne vola, atd... kolko vam to realne trvalo mesiacov? Dakujem 🙂

mirka1633
7. jan 2021

@vikusjk My cakame uz od marca, ale to vzdy zalezi od konkretnej situacie ktoru mas

papa2
7. jan 2021

@vikusjk
16 mesiacov. Od kupy az po vydanie stavebneho povolenia. Ale naozaj zalezi od situacie. My sme mali viac drobnych casti pozemkov, viac vlastnikov.

mirka1633
7. jan 2021

@vikusjk hlavne treba este pocitat s tym ze lehoty na spracovanie vo vacsine pripadov vdaka korone neplatia, napr pri vynati nam rovno povedali ze cakacka su minimalne 3 mesiace

deti95060810
7. jan 2021

no ja neviem my sme asi z iného sveta.
Stavebné povolenie na dom sme začali vyb. v júli a v 4 týždne som už aj mala stav, povolenie. Ešte sa mi aj pracovník stav, úradu ospravedl. že to trvalo tak dlho, že bol na dovolenke....
Ohlásenie drobnej stavby - tak isto do mesiaca sme dostali vyjadrenie z úradu....
Predtým to bola záhrada, ale v itraviláne... Takže postup tak istý ako si písala ty...

vikusjk
autor
7. jan 2021

@deti95060810 wow, a to od kupy cele tie vybavovacky okolo vynatia az po stav.povolenie ste mali tak rychlo? Ci len samotne stavebne?

vikusjk
autor
7. jan 2021

@mirka1633 @papa2 fuh baby, tak to ste ma prekvapili, zase az tak dlho som si nemyslela, ze to moze trvat. Ako je mi jasne, ze pre covid teraz trva vsetko dlhsie, ale ze 16 mesiacov? 😲 Suseda v obci, kde to zvazujeme postavit nam povedala, ze od kupy mala do pol roka vsetko vybavene, vratane pripojok na IS. Ze najdlhsie z toho celeho cakala na projekt. Vraj budeme potrebovat suhlas vlastnikov susediacich pozemkov, ze tam mozeme postavit dom a tak ist na okr.urad

papa2
7. jan 2021

@vikusjk
My sme mali situaciu taku, ze na niektorych castiach pozemku boli viaceri vlastnici. Preto dlhsie trvalo vybavit to. Museli sme cez notara riesit predajne zmluvy. Potom to vsetko dat na jedno cislo parcely. Na katastri nam to 2x stopli, vzdy sme cakali 30 pracovnych dni na rozhodnutie. Na povolenie sme cakali tri mesiace. Jedine s cim nebol problem, bol geodet.

mirka1633
7. jan 2021

@vikusjk u nas je to od marca len stavebko, lebo ide o stavbu uz na nasom pozemku

juliatriscova
7. jan 2021

@vikusjk všetko závisí od úradníkoch, danej situácie a známostiach......my sme to po známostiach všetko od kúpi pozemku, projektu domu, vyňatiu pozemku až po stavebné a ohlásenie drobnej stavby vybavili za 3 mesiace........ suseda za 12 mesiacov.........

simca06022011
7. jan 2021

@vikusjk a najskor sa opytaj na obci, ci to vobec pojde takato vystavba.. lebo nemusia to mat v uzemnom plane, a nemusis k pozemku vobec dostat stavebko. U nas napr. tento rok uz je navrh noveho UP, a rovno je tam zastavena dalsia vystavba, urcene minimalne rozmery pozemkov atd a uporobenie na stranke, ze zaujemcovia o kupu sa maju najskor informovat na obci, ci vobec budu moct stavat... ;) (Ako netvrdim, ze to nepojde alebo nieco, ale tu sa par zaujemcov popalilo, oddelili si pozemky, kupili a obec im nedala povolenie na stavbu, kvoli jednak nejakemu ochrannemu pasmu a este aj kvoli rozlohe... tak sa oplati si to preverit)
A potom.. susedia mali stavebny pozemok, so sietami.. stavbu mali povolenu az po takmer 1,5roku(a to v podstate nebol covid, v apr-maj sme boli naposledy na urade, to im dali povolenie). Kedze tam sa mozu vysrstit aj upravy projektov, pripomienky susedov.. vzdy treba ratat radsej s casovou rezervou

vikusjk
autor
7. jan 2021

@simca06022011 vdaka za info, hej na obecnom urade to overene mame, s tym nebude problem. Len casovo sa chcem trosku zorientovat, ze ako asi dlho to moze trvat ale vidim, ze je to rozne v roznych okresoch, cize pozistujem priamo v obci u mladych, co takto tiez stavali na povodne zahrade.

stankot
7. jan 2021

@vikusjk my sme v marci kupili pozemok-zahradu v zastavanej casti...dali urobit projekt domu,a ked bol hotovy projekt zacali sme vybavovat papiere,prva ziadost o vyjadrenie odisla 5.8. a 15.12.sme mali pravoplatne povolenie...rok 2020...

vikusjk
autor
8. jan 2021

@stankot to znie super, z ktoreho okresu si prosim? Mam pocit, ze cim vychodnejsie, tym skor je to vybavene - aspon z predoslych komentarov. My by sme tiez stavali na vychode, cize by mi aj vyhovovalo, keby to tak naozaj bolo 😅

stankot
8. jan 2021

@vikusjk my budeme stavat v okrese Senec

vikusjk
autor
8. jan 2021

@stankot tak to je super, drzim palce 😉