Vypísanie pn-ky od iného gynekológa

jonka88
22. aug 2014

Ahojte, potrebujem poradiť. Som tehotná, môže ma na PN-ku vypísať aj iný gynekolog než je ten môj? Resp. moja obvodná lekárka? Či tá potrebuje k tomu nejaký lístok od gynekologa? Môjmu gynekologovi to nie je zrovna po vôli, keďže zdravotné problémy nemám. Mám prácu na dobu určitú a chcem si aspoň trochu vykryť tých pár mesiacov čo mi zostávajú do materskej. Personalistka mi radila ísť na pn-ku.

vefi89
22. aug 2014

@jonka88 ak nemáš rizikové tehotenstvo, nemáš čo robiť na pn-ke 🙄

vefi89
22. aug 2014

a iný gyn ťa vypísať nemôže... lebo na základe čoho?

jonka88
autor
22. aug 2014

Ešte upravím svoj príspevok, vlastne ma niečo zo zdravotného hľadiska trápi. Sú to ťahavé kŕče v podbrušku, ktoré mi prejdú len ak lahnem do postele. Trápia ma hlavne pri nejakej činnosti, či prechádzke, až ma zvíja od tej bolesti. Mávam to kedykoľvek. Bola som aj na pohotovosti keď sa to stalo prvýkrát. Doktor to označil ako rozťahovanie maternice, bábo je chvala Bohu v poriadku. Aj včera na poradni doktor povedal, že dieťa je ok. Neviem či to môžem udať ako dôvod.

vefi89
22. aug 2014

@jonka88 ak by niečo nebolo v poriadku, a bol by to dôvod k riz. tehotenstvu, alebo pnke, tak by ťa tvoj gynekológ vypísal bez toho, aby si si o to žiadala.
Podľa mňa sa len snažíš hľadať akýkoľvek dôvod k vypisaniu, aby si si pomohla vo svojej situácii. Na to si však mala myslieť skôr, nie už teraz.
A tehotenstvo nie je choroba, ak si šikovná a máš skúsenosti, dajú ti dohodu bez ohľadu na to, či máš brucho, aspoň po čas nástupu na md

jonka88
autor
22. aug 2014

@vefi89 Že sa snažím pomôcť si vo svojej situácii? áno, to máš pravdu, ktorá sa nesnaží pomôcť si ako sa len dá?! Ale nesnažím sa dopomôcť si k vypísaniu vymýšľaním si bolesti.
Keby sa snažím si vymýšlať, tak si vymýšľam už včera pred doktorom, ale ja som mu povedala narovinu ako sa veci majú. Tak si radšej nedomýšlaj také somariny že si ja vymýšľam dôvody.
Prosila som o ľudskú radu, skús už nereagovať.

sashabb
22. aug 2014

@jonka88 môže ťa aj obvodný lekár vypísať 😉

zutera
22. aug 2014

@jonka88 může, já byla od 6tt na pn od gynekologa a protože jsem taky měla problémy s chrbtici tak mě od 5měsíce vypsala praktická doktorka, protože po gyn.stránce už jsem byla více jmene ok

bajana
22. aug 2014

netreba na PN nejaku diagnozu? vsak nieco do tych papierov musia napisat....ci staci len "bolest chrbta"? alebo "tahanie v podbrusku"?...a este - ak nie si pacientkou urciteho dr., pochybujem, ze ta moze vypisat na PN...na zaklade coho, ak nema tvoju dokumentaciu?
inak ja som otehotnela hned po MA a ani mna ani moju dr. nenapadlo posielat ma na PN....tak ale kazdy sa na to pozera inak 😉

mizu89
24. aug 2014

Mohli by ste aj mne poradit trochu vybocim s temy ale tyka sa tiez PN?Nenasla som forum kde sa o tom pise ak nejake poznate tak prosim poslite link.No ja som na PN a ku dr.idem 3.9 do kedy mam odovzdat zamestnavatelovi PN.Do konca mesiaca augusta?alebo ako to je

evittam
24. aug 2014

@mizu89 A odkedy si PN? Ak si PN dlhšie ako 10 dní a prechádza ti to do druhého mesiaca, tak treba ísť k lekárovi, ktorý ťa vypísal nech ti dá doklad "na peniaze", že PN ti trvá a to nech si spraví zamestnávateľ kópiu a potom to odovzdaj do SP - čím skôr, aby ti poslali peniažky. 😉

evittam
24. aug 2014

@jonka88 Jasné, že ťa môže vypísať aj obvodný, len treba nejakú diagnózu, to určite. 🙂 A chrbát - buď krčná alebo drieková chrbtica je najlepšie. Len pozor budeš mať iba vychádzky alebo nech ti dá po čase neobmedzené, teda ak bude ochotný. 🙂

mizu89
24. aug 2014

@evittam ja som od 1.5 len som sa chcela spytat ze co sa stane ked donesiem zamestnavatelovi pn od doktora 3.9 za august ked v pondelok 1.9 je sviatok a objednana som na 3.9 streda

evittam
24. aug 2014

@mizu89 Ved nic,ale by si to mala zaniest do SP. Zamestnavatel ti plati PN len prvych 10dni.