Maródka od obvodnej verzus od gynekológa

dedinka123
23. apr 2015

Neviete mi poradiť, či je lepšie sa dať vypísať na pn-ku od obvodnej lekárky alebo gynekológa? Nemám žiadne ťažkosti, ale mám prácu, ktorú určite nebudem môcť vykonávať do nástupu na materskú.

sednaja
23. apr 2015

@dedinka123 mne dala gynekologička

lucy125
23. apr 2015

Aj mna vypisala od 7tt gynekologicka az do MD.

mihula
23. apr 2015

@dedinka123 este nemas ziadne tazkosti a uz riesis Pn.Zamestnavatel je povinny ti poskytnut nahradnu pracu,kym nenastupis na MD.
Boooze,toto mam tak rada.Pomooooc,som tehotna,poserte sa vsetci 😀

minulin
23. apr 2015

@mihula Ty kde pracujes? Vo vysnivanej praci? :D Mna zas dojimaju vulgarny ludia, ako si Ty... Pani sa iba opytala..
@dedinka123 Nevsimaj si takych ludi.
Urcite sa treba opytat gynekologa radsej. Obvodny podla mna s tym nic nema. Skusenost vlastnu ale s tymto nemam, len si tak myslim...

sednaja
23. apr 2015

@mihula Ja osobne som v práci zarábala 350€ a keď som išla na pn dostala som 300€ .....keby som to bola vtedy vedela, som na pn od začiatku tehotenstva........... celý život si poctivo odvádzame odvody, tak prečo to nevyužiť......iste, nech si z našich peňazí užívajú darmožráči, čo nikdy nerobili a my nech sa zodreme, aby sme neboli tie, ktoré "zneužívajú štát".......... neviem ako to finančne vychádza pri vyššom príjme, ale pri takom ako som mala ja radím všetkým - zdrhajte z roboty ak sa dá

marshmallow
23. apr 2015

@mihula aj mna dali radsej na Pn lebo mam nocne prace a sef ma chcel prepustit lebo nemal pre mna inu robotu

nufacik6
23. apr 2015

Ja som bola na pn od 10 tt,lebo som krvácala,ale vypísať PN mi musela obvodná na základe gynek.nálezu a čo sa týka €€€ tak veľa som nestratila...súhlasím ak sa dá tak prečo neostať doma a užívať si tehotenstvo 🙂

dedinka123
autor
23. apr 2015

Ja pracujem vonku, či prší, fučí, sneží, horúčavy musím ísť. A nikomu som sa nikdy nesťažovala, ale keďže už nie som v tom daždi, snehu.....sama, som zodpovedná aj za toho drobca.... Prechladnem, ochoriem raz dva, potrebujem to? To len pre vysvetlenie istej paničky tuto.!
Zamestnávateľ mi inú prácu nedá!
mihula pokiaľ neodpovedáš na otázky čo sú kladené, ale riešiš čo sa ťa netýka tak potom Dovidenia.

maslenka47
23. apr 2015

@dedinka123 na toto PNka nesluzi, Fakt by som taketo kozy, ako si ty, nakopala z rozbehom do zadnej casti tela. Zamestnavatel je POVINNY zo zakona dat ti pracu, ktora je pre tehotnu vhodna. Ak taku pracu nema, ma ti dat nahradne platene volno - plne hradene zamestnavatelom.

A nie, aby sa ti na "plat" skladali danovy poplatnici cez Socialnu poistovnu. Tehotna predsa nie je chora ani retardovana - robit moze. Aj ked teda na zaklade tvojho uvazovania som si nie ista.. v kazdom pripade to urcite nesuvisi s tehodenstvom.

A z pohladu PNky je jedno, kto ti ju vypise, zaplatime to stejne vsetci, co napriek "subjektivnym" dovodom akoze "vonku snezi", stale pracujeme.

Dovidenia.

lenadka
23. apr 2015

@dedinka123 povedz to takto presne gynekológovi, myslím že to pochopí a vypíše ťa, budeš chodiť na poradne a on ti bude zároveň predlžovať PN-ku. U obvodnej by to bolo tak, že by si išla na poradňu a potom aj k obvodnej predlžovať PN-ku na prechode mesiacov medzi chorých ľudí. U gynekológa nesedia ak sú choré ženy s chorobami čo sa prenesú vzduchom. Odporúčam PN-ku od gynekológa, finančne je to jedno, vychádzky sú tiež rovnaké.

lulu1981
23. apr 2015

@maslenka47 moja zlata ukaz mi v dnesnej dobe jefneho zivnostnika, ktory by jednej platil nahradne volno a namiesto nej zamestnal druhu s platom a odvodmi. Si fakt vtipna. Asi vobec nevies ako to chodi v naso state. A len tak mimochodom kazda zamestnana si na
PN mesacne odvadza dost velke odvody tak nech ivh aj vyuzije .

monicm
23. apr 2015

@maslenka47 ja len toľko,že hoci zákon niečo stanovuje,poviem ti novinku,každý zákon,každé pravidlo,každá povinnosť sa dá obísť,

marshmallow
24. apr 2015

Baby kaslite uz na to 🙂 tu riesite mamicku ktora pracuje a odvody za nu platia!Takze ma narok na choru!Skor rieste take co nerobia nikdy a aj tak im štat posiela peniaze a poniektore ani nikdy nerobili....a vlasne nech sa kazdy stara do seba a bude svet krajsi

nanervy_2
24. apr 2015

@dedinka123 tiez by som to riesila s gynekologom.... soc. poistovni aj zamestnavatelovi je jedno od koho mas pn, aspon nepojdes do cakarne. a nezabudni si vypytat vychadzky 😉

k teme zneuzivania systemu.. kamoska je napr zachranarka, narabaju s pacientmi, co je vaha, nikdy nevies co mozes od nich chytit....ked si sama v poho, ale dieta neohrozis... a zamestnavatel ma prax, ze ak ta musi prelozit, tak na daleke miesto s blbymi spojmi, nakoniec das vypoved aj sama... aj ked kam by ju asi tak prelozil?
takze stava sa... aj ked ta nemoze prepustit, urobi to, nech sa paci natahovacky na sude... tak radsej budem na pn.. aj malej firme je lepsie ked vezmes pn, pozri si, ake su naklady na zamestnanca vs tvoja vyplata...

ivanya
24. apr 2015

Mne obvodna odmietla dat PN, dokonca aj na zaklade odporucenia od gyn. Rovnako sa potom k tomu postavila gyn, kedze nevypisovala PN 20 rokov a nechcelo sa jej kvoli mne riesit posudkoveho lekara, takze som zostala bez PN. Zamestnavatel mi dal dve moznosti - neplatene volno alebo dohoda o skonceni pracovneho pomeru. Zakon ta sice chrani, ale zamestnavatel, ak chce, vie sa vysmiknut. A tie osocovania, co tu niektore pisu, si nevsimaj, myslim si, ze je na kazdej zene posudit ake tazke je jej zamestnanie (ci uz fyzicka praca alebo stres).
@dedinka123

nanervy_2
24. apr 2015

@ivanya by som raz dva menila gynekologa.. moj mi dokonca sam od seba povedal, ze ak zacnem mat kolo seba chorych kolegov nech nevaham a dojdem, ma vypise...

petulda333
24. apr 2015

@mihula prepac ja som tiez sla hned na pn hoci som tazkosti nemala...mala som pracu ktora ohrozovala moje tehotenstvo a ziadnu inu mi dat nemohli!tak si ten blby nazor nechaj!!

dasa369
24. apr 2015

PN-ku Ti vypíše gynekológ. Ak môžem napísať niečo z pohľadu zamestnávateľa, tak je naozaj zväčša problém priradiť tehotnej zamestnankyni náhradnú prácu, pokiaľ jej má byť zo zákona priradená. Zostaň doma a užívaj si tehotenstvo!

ivanya
24. apr 2015

@nanervy_2 Som zmenila, ale nic mi to nepomohlo. Ani nova gyn mi nevypisala PN, lebo vraj sa to teraz velmi prisne posudzuje a predchadzajuce dlhorocne problemy, stresova praca a silne tehu nevolnosti nie su vraj dovodom na PN...

mihula
24. apr 2015

@dedinka123 no nemozem pri pc sediet cely den ako ty.Preto som neodpovedala.A ja som sa v zivote narobila az az,takze nie som ziadna panicka.A vynosila a porodila som dve deti,asi tak.Ale tu sa tehotenstvo riesi ako chytlava choroba

mihula
24. apr 2015

@dedinka123 a este nieco,jasneee,tebe sa pacia iba odpovede,ktore ti odobruju PN.Iny nazor je hlupy,drzy.Vlastne ty vies,ako skoncis.Tak co tu prosim riesis.Sup,sup na PN

nanervy_2
24. apr 2015

@ivanya hmm.. zvlastne.. poznam 2 co su od zaciatku tehu na pn, ale zeby boli pred komisiou nejakou... 😕 aj kolegyna bola kvoli zdravotnym tazkostiam na pn cely mesiac a nesla na ziadne dalsie posudky... tak mozno len pri dlhej pn sa to tak berie...

mihula
24. apr 2015

@nufacik6 ty si krvacala,ti je jasne,ale niekto tu pise,ze mu nie je nic

zuzu571
24. apr 2015

ak pracujes v mensej firme a nie je ju kde preradit a ma takuto pracu ze je vonku nech je akekolvek pocasie tak by si bola blba ak by riskovala svoje zdravie a aj zdravie svojho dietata, predsa si platis odvody tak ma na to narok, nechapem ako tu niekto moze povedat, ze to platime my alebo neviem co, to by som chcela vidiet ako jej to platite vy, ako sa vas to konkretne dotkne ci pojde na PN alebo nie ...

petulda333
24. apr 2015

@mihula boze to si fakt tak padnuta na hlavu ci ako???ani mne nic nebolo a musela som ist na pn,teda nemusela a v mojej praci by som o dieta prisla a ze mi maju dat nahradnu pracu ha ha...Mne rovno vrduci povedal ze ako tehu som tam zbutocna a nech radsej idem na pn inak mam vyhadzov!!?a urcite je tu takych viac...ver ze by som radsej bola v praci a mala mesacne o 150e viac ale prist o dieta nechcem!!!takze nie sme take ze och som tehu tak nic nemozem...ak nevies tak laskavo tu nikoho neodsudzuj

me_to_you
24. apr 2015

No nestačím sa čudovať, už si aj pn závidíme?!
Mňa vypísala gynek., ja teda nevidím dovod na to aby vypísal obvodný..behať k obvodnému u kt sedia chorí ľudia by sa mi voooobec nechcelo... A nikto moju pn nespochybňoval a neriešil o čo ide

bubelko
24. apr 2015

@zuzu571 skus sa zamysliet, kto plati PN, ked prvych 10 dni plati zamestnavatel a zvysok socialna poistovna... takze aj ty, ak odvadzas, tak platis kazdu zbytocnu ci vymyslenu PN... ide aj z tvojich penazi... 😉

@petulda333 to, ze zamestnavatelia nerespektuju zakon, nie je predsa vina @mihula . a pokial sa zamestnanci nezacnu nejak ohradzovat a branit, tak sa netreba cudovat, ze to funguje ako to funguje...

bubelko
24. apr 2015

@me_to_you nie, nikto si PN nezavidi, pokial je opravnena, tak nie je naozaj co zavidiet... ale na SVK je tolko tehotnych PN, ze to zacina skutocne bit do oci... 😖

zuzu571
24. apr 2015

@bubelko PN v tehotenstve urcite nie je zbytocna, citala si ake ma podmienky v praci, ako by jej pomohlo keby sa ohradila proti nim??? aj tak by ju vyhodili, ved to pisala ... ludia budu na PN stale ci chces alebo nie, a ako konkretne to teba zasiahne ak aj ona pojde,???? budes jej davat viac penazi?? alebo nechapem .. bolo by podla teba lepsie keby ostala pracovat a bola by vonku v dazdi, vetre a neviem v com vsetkom?? lebo ako povedala tak zamestnavatel jej na vyber nedava, prepusti ju proste

petulda333
24. apr 2015

@bubelko ja nepisrm ze je to jej vina ale ze tu uraza zeny lebo hned letia na pn!!akokeby bolo na vyber!radsej som zvolila pn ako vyhadzov a neviem ako sa ohradzovat!?!! Ked na moje miesto caka dalsich 20ludi...bohuzial tu vrlmi na vybrr nrni a zamestnavatelia to vyuzivaju ale to neznamena ze sme lenive a ze tehu berieme ako chorobu ako to mihula pise...ja by som radsej pracovala ale ohrozovat babo teda nebudem!!!