Zdokladovanie návštevy pediatra pre rakúsku zdravotnú poisťovňu

defulik
21. apr 2021

dievcata musim pre rakusku zdravotnu poistovnu dokladovat navstevy pediatra kvoli rodicovskemu prispevku v at, existuje prosim nejake tlacivo na to? muki pass rakusky nemam. dakujem

ritalein
21. apr 2021

@defulik pred 4r. som mala tlacivo na to, tak skus niekde pogooglit. Len si daj potom pozor, aby ti datumy SK prehliadok spadali datumovo do tych v AT.

vroni
21. apr 2021

@defulik, tlačivo nepoznám, ale normálne sa odovzdáva papier s (minimálne) piatimi pečiatkami (a datumami) od pediatra, že dieťa bolo na prehliadke, nepotrebuješ tlačivo. Ono aj máloktorý lekár je ochotný potvrdiť inojazycny papier, hlavne ak ten jazyk neovláda.... Nakoľko Rakusania vyžadujú oveľa menej prehliadok než je na SK, určite sa do dátumov trafis.

lusyyy36
21. apr 2021

Tak ako pisala vroni, nechala som si u dr vypisat na papier prehliadky a ockovania, vsade Datum peciatka.

bluka2
21. apr 2021

@vroni ak by moc otravovali na rakúskej strane, slovensky papier si moze nechat aj úradne prelozit. Podla mna je jedno, aký formát si zvolí, jedine, že dátumy sedia

vroni
21. apr 2021

@bluka2, vidíš, toto som ešte nevidela, že by chceli. Sialenosti na mraky už áno, ale ze by chceli preklad ešte nie.... 😉

ritalein
21. apr 2021

@defulik nasla som to tlacivo, je ale v nemcine, ak chces, poslem to mailu 🙂

defulik
autor
21. apr 2021

@ritalein moc dakujem, moj mail denulka123@hotmail.com

ritalein
21. apr 2021

@defulik poslala som, snad to prislo

defulik
autor
21. apr 2021

@ritalein super ano, dakujem

janulka252
30. nov 2022

@defulik môžem poprosiť aj ja ten dokument ak ho ešte máte???