Zmena priezviska

andreaa1996
1. dec 2022

Dobrý deň. Mám 3 ročnú dcéru zverenu súdom do osobnej starostlivosti . Otec je povinný platiť mesačne výživné vždy ku dnu 15 v mesiaci . Našu dcéru nevychovavame spolu od jej 4 mesiacov . Rok mi na ňu neprispieval az po súde začal platiť ( kvôli pandemii sa nám stále oddialovalo súdne pojednávanie). Už v tom čase som mu spomenula ze by som chcela zmenu priezviska. Samozrejme nesúhlasil. O dcéru neprejavuje záujem nepýta sa na ňu vlastne spolu vôbec nekomunikujeme. S dcérou sa ani nestretava. Doteraz platil výživné každý mesiac keď aj nie na čas ale dokonca mesiaca peniaze stále poslal. Za mesiac november výživné neposlal. Moja otázka znie kedy by bolo najlepšie podať návrh na súd kvôli zmene priezviska ? Ci treba počkať kým by nezaplatil viac mesiacov? Alebo sa berie na ohľad aj to ze platí nepravidelne ? S mojim návrhom o zmene priezviska by určite nesúhlasil.
Ďakujem každému za odpoveď.

janynyna
1. dec 2022

No toto len tak ľahké nebude. Zo zmenou musí súhlasiť otec dieťatka. Ja som to tiež riešila s právnikom.

nathalis
1. dec 2022

@andreaa1996 Môžete mať s dcérou spoločné priezvisko. Bez súdu, len si ho musíš zmeniť ty na jej priezvisko. Čiže by si hi mala rovnaké ako tvoj ex. A nie nepotrebuješ na to jeho súhlas. Aj to je varianta ako sa volať rovnako

nathalis
1. dec 2022

@andreaa1996 platenie ci neplatenie, záujem ci nezáujem s tým nič nemá
Keď on nedá súhlas veľa nemôžeš

lesanka845
4. dec 2022

@andreaa1996 dá sa to ,podas na súd,že žiadate súhlas na miesto otca.Musis to odôvodniť.Nam sa to podarilo.