6 mesačné dieťa nechce piť žiadne mlieko

31majka12
6. feb 2012

Ahojte mamicky ktore mate s tymto skusenosti?
Od 5 mesiaca sme zacali prikrmami...zeleninka,masko,uz aj ovocie...
Obcas dostane pozuzlat aj rozok,kukuricnu chrumku.
Rano dostava kasu..uz 4 den.
Ale dnes mi uz mliecko nechcel,ani na obed,ani teraz na vecer..V noci este dostava materske,ale sa bojim ze uz ani to nebude chciet... ☹
Chce len jest...ked vidi ze mu nesiem obednajsi prikrm v jeho misticke...ide sa doslova potrhat...
Aj kasa je cislo 1.
lenze ja uz neviem co mu mam dat,kedze len jeden prikrm dennne sa ma davat.
Poradite?

maria30
6. feb 2012

@31majka12 ja mám to isté.. aj mne prestáva piť mlieko...začal odmietať asi ako tebe teraz.. cca piatom mesiaci... mi už prikrmujeme 3 papania za deň... čiže mlieko má iba ráno, keď sa zobudí a večer pred spaním... a to tiež väčšinou nevypije celú flašu, ako papával pred tým...kľudne mu pridaj ešte jedno papanie mimo nemliečneho... ja som po prvom papaní pridala ešte mliečne papanie- kašu... ja by som sa čisto nejakými tabuľkami neriadila 😉

gabika7706
6. feb 2012

@31majka12 na to, ze ste prikrmy zaviedli od 5. mesiaca (teda 3 tyzdne?), toho jete teda uz dost 😉 Ak dostava tolko klasickeho jedla, o mliecko prestava mat zaujem, to je pochopitelne, aj ked napr. nas pripad to nebol, ale my sme zacali s prikrmami az ked mal syn 6,5 mes a v 8. mesiaci sme teda este ani zdaleka nejedli to, co vy teraz...
Ak chces syna nadalej dojcit, obmedzila by som prikrmy, pretoze do roka su to stale "prikrmy", tym hlavnym jedlom by malo byt mliecko.

31majka12
autor
6. feb 2012

@gabika7706 lenze ja mam problemy so zlcnikom...a naposledy co som mala zlcnikovy zachvat ma napichali tolkymi liekmi a infuziami...ze som rada ze mi ostalo kojenie aspon v noci....nemohla som totiz po liekoch kojit 12HODIN.
Uz aj tak citim ze mi mlieko pomaly odchdza ☹

31majka12
autor
6. feb 2012

@maria30 a kolko ma tvoje babatko teraz?

gabika7706
6. feb 2012

@31majka12 skus kontaktovat @strapco13 urcite najdete to najvhodnejsie riesenie aj vzhladom na Tvoj zdravotny stav

maria30
6. feb 2012

@31majka12 môj je presne o mesiac starší ako tvoj... keď dáš kašu napríklad doobeda alebo poobede a na obed nejaké mäsko so zeleninkou a zemiačikom alebo ryžou, tak tým nič nepokazíš... ja som to konzultovala aj s mojou pediatričkou a ona povedala, že robím dobre.. že pekne s príkrmami postupujeme.. vôbec nepovedala, že 3 príkrmi za deň sú veľa... na tvojom mieste by som zaviedla tú kašičku- je to mliečny príkrm, tak bude mať vlastne akoby mlieko a jedno nemliečne.. a tak do mesiaca by som pridala ďalšie, keď hovoríš, že ti nechce mlieko tak ako mne... veľa mamičiek ťa tu bude chcieť ukrižovať, že prečo ho ešte stále plne nekojíš a že koooľko si mu už dala jedla... ale to si nevšímaj..

luky1313
6. feb 2012

nevadi tak nech papa, mne mamka vravela že my sme vychovane na polievkach a zaspavali sme s fľašou ale čajika a nie mliečka a sme tu žive, zdrave,veľaštudovania v roznych časopisoch a vychova podľa tabuliek nemusi byť vždy 100%

1982zuzka
25. okt 2012

ahojte, ten náš sa prikrmuje asi 3 týžden (MM nevie čo je už od 5t po narodení), my sme nezačínali že lyžička - dve denne - ked zbadal normálne jedlo, normálne mi trhal lyžičku z ruky a pchal si ju do úsť - od tretieho dna bez problémov spapal 150g, grgol, prdkol a pozeral na mna: mama a čo budeme jesť 🙂. Dnes som si žial uvedomila že odkedy máme prikrmy moc nechce UM. Dnes som skúsila prikrm aj ako skorú večeru lebo od jednej poobede nič nejedol, mlieko odmietal tak o pol siedmej som si povedala, že niečo zjesť musí....
som rada že nie sme jediní a asi aj my budeme musieť prístupiť k tomu, že viac prikrmov ako mlieka. len sa chcem spýtať, ako tu čítam: obed prikrm a ráno a a poobede kašu? k lekárovi ideme až o tri týždne a nechcem tam behať kvôli tomuto...
akú kašu dávate?
dakujem

verronicka
22. nov 2012

@1982zuzka ahoj, my mame 7,5mes. a prikrmujem od cca 5mes. Mlecko mi tez odmieta pije len v noci (budi sa 2x po 120ml) a rano 120ml. Pred spanim zacal strajkovat a nechce. Takze posledne jedlo ma okolo 6hod. vecer a to papka kasu. kupujem take nemliecne najviac mu chuti ryzova, kukuricna, ovsena tie ochutene nechce, radsej si do nej pridaj svoje ovocie co mas doma (banan, jablcko..) Pijeme UM Nutrilon, ale tuto nemliecnu kasu kupujem HIPP su vyborne podla mna a lacnejsie nez Nutrlinon kase, a mliecko si pridas do kase ak chces z nej mlecnu take ake babatko pije 🙂 alebo sa daju zarobit aj s vodou.
Uz take obdobie mal, ze nechcel pit mliecko a potom sa zase rozpil 🙂 ....tak cakam kedy ho toto zase prejde a zacne mliecko pit 😀 😀 vraj deticky mavaju take obdobie ked papkaju prikrmy.

1982zuzka
23. nov 2012

@verronicka no my máme aktuálne obdobie že UM už pijeme, to čo sme lubili pred mesiacom teraz nelubime a naopak - nejako sa z toho nestresujem, beriem to tak že spoznávame chute. hlavne že papka, priberáme síce tak miernejšie ale lekár sa vyjadril že máme doma desať jadrový procesor (veľmi živé dieťa) takže čo aj spapa to hned spáli. ked sa narodil mal 4090g, o tri dni má pol roka a dnes mi váha ukázala že máme 7500g ale ako poznám tu našu váhu tak určite bych dala aspon 200g dole, na poradni 14.11. mal 7150g -takže pokial doktor je spokojný tak som aj ja 🙂

verronicka
23. nov 2012

@1982zuzka pri narodeni mal peknu vahu 🙂 nas mal 3700g a sme boli teraz na poradni 7mesacnej a vazil 9,5 kg ...co je vraj dost sa vyjadrila Dr. ale neni to ani na nom vidno, neni vobec nejak tlstucky taky akurat 😀 no mrzi ma ze nepije mliecko lebo nechce ani caj, vodu ...aby mal dost tekutin. A tych zasob mliecka tiez mame dost, tak dufam ze nie zbytocne 🙂
My zatial spapkame vsetko, len vidim na nom ze co papa tak z chuti a co tak ´nasilu´ ale popapka to nestastie vzdy. No si ma potesila ze uz zase UM pijete, tak mame sancu aj my ze sa zase rozpijeme 😉

mirka35
5. jan 2013

@luky1313 pekne napísane suhlasiiim 🙂 🙂 🙂 🙂

luky1313
5. jan 2013

@mirka35 dik, no nie je to tak 😉

marianna2468
4. mar 2013

Zdravim,pridam aj ja svoju skusenost, moja mala ma 7 mesiacov a od narodenia bola kojena a asi pred dvoma tyzdnami mi odmieta prsnik uplne iba rano ked vstane si troska cucne. BOLI sme aj u lekarky a ta povedala, ze jej mam nahradzat mlieko mliecnymi vyrobkami - maslo, sirecek, kremiky,piskotky do kravseho mliecka, kasicky tiez do mlieka. Ze sa nemam stresovat, ved vraj ani male kozliatko ked prestane pit mamne mliecko tak papa a nepije kravske. Tak neviem ci robim dobre ale nic jej nechyba.

denikka86
14. sep 2013

Zdravim...co mam robit,ked mi 5 mesacny chlapcek nechce pit UM (Nutrilon)..Chcem sa Vas opytat co mu mam davat...zacali sme s prikrmami od.mesiaca papa zeleninku,masko a davam mu aj kase Nutrilon...Mozem mu davat(piskoty,kukuricne chrumky)
Dakujem

beastie
26. okt 2013

moja malá uplně přes den odmítá mléko. Pije ho jen v noci. Jsme na Nutrilonu. Malá končí 5. měsíc. Vůbec nevím, co s ní mám dělat...

bubakova85
29. okt 2013

Ahojte. My máme ten istý problém, malého som kojila, ale ako sme začali dávať príkrmy tak začal prsník odmietať. Kojíme sa taktiež len večer, ale cítim, že mliečko už odchádza Tiež mám z toho mindráky, že málo pije. Ani čajík, ani mliečko UM , ani vodičku nechce... Dnes sa idem poradiť s lekárom, čo s tým.. TAKTIEž som ráno dávala malému cca okolo pol desiatej kašičku, potom na obed zeleninku a poobede, jablcko, hrusticku s piskotkami atd.. A pomalinky zacneme pridavat masko. Hadam sa to upravi a zacne aspon trosku pit . A som rada, ze niesme sami, trosku som sa upokojila 🙂 Ja mu dávam aj pocas dna hocikedy odpit z flašky čaju, alebo mlieka . Trošku si cucne, ale aspon niečo ...

jannika
16. nov 2013

Potrebuje ozaj poradiť ..nakoľko ma moj detsky nevypočul a odvetil že to je normalne ,,,mam pocit že je načase isť niekam po radu. Malý sa narodil normalne s peknou vahou 3.8 kg od 3tyzdna sme na UM ..papal pekne priberal ukážkovo  no asi v ked mal 2 mesiace ochorel sopliky kasel ...boli sme na ATB a trvalo to dost dllho. Striedalo sa to tyzden oka 2 tyž. Chorý často nejaké sirupy odsavanie soplikov (tieto procedúry nemal rád) a postupne začal trucovať! Krutoť sa a vrtieť pri papani ...často som tomu nevenovala pozornosť a stale nejakým spôsobom do malého to mliečko dostala (hojdanie , skackanie na lopte , počúvanie hudby , spievanie , krmenie po ležiačky , stojačky , na vankúší ,na rukách .....) no čím dalej tým horsie malý papal ....až sa to skončilo tak že dnes ma maly 4 mesiace a ked ideme jesť vrieska (podľa mňa od hladu ) dám fľašu potiahne vypije 20ml a vrieska nechce točí sa ...utíši sa až na cumliku a opäť niečo cucne  a cumel takto na jedno krmenie vypije max. 60-80 ml .. interval medzi krmenim mame od 2-2,5 hod no odmieta aj čaj ani si necucne jazyčkom bude vytlačať cumel fľašky ale ako nahle mu dam cumel tak stichne menili sme aj cumiky na fľaškách a nič... je to podľa vas normalne ? v noci papa vcelku pekne ..no mam pocit že je to malo a VELKE TRAPENIE !!!! prosim poradte co urobiť aby to skončilo a aby sa maly opät usmieval?

gilmorka
23. jan 2014

Ahojte.

@jannika chcem sa spytat ako ste na tom.s mlieckom? Zacal pit?

Moja mala tiez je z tychto pripadov. 1 mesiac pekne pila, nonstop na prsniku. A od 2. mesiaca strajk, na prsnik len prispata, bdela vobec. Po 4.mesiaci som zacala odsavat a davat mm z flase, ale ani to nebola ziadna slava,pila mali, po troske. Nasli sme si ako tak system, zaviedli prikrm obed a ovocnu desiatu. Od 8. mesiaca mi zredukovala mliecko na olivrant, pila 100-120 a teraz da 20-40 ml a aj to len ked ju zabavam hrkalkami a pod. Takze do zvysku mliecka som jej zacala zarabat nemliecnu kasu. A na veceru stiahla flasku a v noci a rano je este kojena. Ale posledne dva dni uz vymysla aj s vecernou flasou, nechce. Cez den pije malo vodicky a cajiku, to pri prikrme zapija a da tak celkovo za den 50-60ml. Nechapala som preco to robi no ako citam som prekvapena a aj trosku rada ze v tom nie som sama. Ona akoby to mliecko nikdy neoblubovala.

@bubakova85 mozem sa spytat ako ste na tom potom boli s mlieckom a tekutinami celkovo?
@beastie aj teba poprosim o radu, ako ste na tom teraz?
@marianna2468 a vy ako ste na tom?

Dakujem vopred vsetkym.

jannika
23. jan 2014

@gilmorka ahoj ....ano u nas sa to zlepsilo siiice ma to par zádrheľov ale ujde to maly je výmyselník nakoniec sme prišli čo mu vadilo...mala dierka na fľaši.... 🙂 hoc som mu kupovala 3+ nechcel krutil plakal tak som mu jedneho dna urobila eeeeeeeeeeešte väčšiu dierku a čuduj sa svete zabralo maly nechce z iného cumla ....proste mu to musíí tiecť ...nechce jednoducho ťahať ... a hoc mame pol roka ostali sme na davke 120ml no musííí ich mať každe 3 hodiny .... a čaj vodu a inééé tekutiny ani nááhodou čisté odmietanie !!!!

marianna2468
23. jan 2014

@gilmorka Ahoj, moja ma uz 1 a pol roka zachvilku a to pitie mlieka jej zostalo doteraz.Celkove pije mlieko len rano a vecer ale aj to vzdy necha...S jedenim jedla je to o tom istom....malo papa,vymysla a najradseej by bola nejedla nic.No ale neda sa to a tak ju musime aj nutit niekedy.Cajiku vypije az prilis vela,za den je schopna aj liter vypit,doktorka vravela ze si vynahradza jedlo pitim caju...Mliecko od mala velmi nemusi hoci ja ani za svet nechcem aby ho prestala pit, tak jej ho robim ci uz dopije alebo nnie.

bubakova85
23. jan 2014

@gilmorka ahojky..no u nás sa to ako tak upravilo. Mliečko sme začali už viac piť, lenže vodičku stále nechce, ale čajík si už trošku tiež obľúbil, tak som vďačná za každý glg 🙂 .. Musím povedať, že mliečko stále viac vyhľadáva, ako čaj.
A keď som bola u toho lekára na poradni tak povedal, že je zdravý, že nasilu do neho nemám pchať, že keď bude smädný, tak si dá, a veru aj tak bolo.. Predtým som mu stále núkala, bála som sa, ale nemala som čoho 🙂 Veď aká taká vodička-mliečko - je aj v kašičkách , presnidávkach a jedle. Myslím, že to chce čas a ono sa to upraví, len nepanikár 😉

beastie
23. jan 2014

@gilmorka ahoj 🙂 nooo my sme na tom tak, ze pres den mleko ani videt. V noci vypije flasku ale to je vsecko.

gilmorka
23. jan 2014

@beastie dakujem za odpoved. A kolko ti vypije za den inych tekutin?

gilmorka
23. jan 2014

@marianna2468 dakujem.

gilmorka
23. jan 2014

@bubakova85 dakujem, trosku ma to ukludnilo. No snad hej. Este ked odmietla na olovrant to sa dalo. Ale to vecerne ked nechce tak to uz ma vyplasilo. Netusila som ze tolko babatiek ma taketo problemy. Dobci nasi mali.

kikuleenka
23. jan 2014

Aj u nas tak bolo po zavedeni prikrmov, mlieko pila iba v noci, inak musel byt prikrm - ked nie ine, tak aspon mliecna kasa. Teraz je uz zase ochotna pit aj mlieko, aj rano, aj na olovrant. V noci tiez. Ma 9m. Tych 500 ml v sumare aj s kasou ma. Cez den davam zo sosacikoveho pohara, cumlovu flasu nechce, v noci pije z cumla.

gilmorka
23. jan 2014

@bubakova85 dakujem, trosku ma to ukludnilo. No snad hej. Este ked odmietla na olovrant to sa dalo. Ale to vecerne ked nechce tak to uz ma vyplasilo. Netusila som ze tolko babatiek ma taketo problemy. Drobci nasi mali 🙂

gilmorka
23. jan 2014

@kikuleenka super. Dakujem. Tak je nadej 🙂

gilmorka
23. jan 2014

@jannika dakujem. Moja mala tak pila doteraz, par krat za zivot dala 160, ale standard bol vzdy 100-120 ml a tiez som.davala cca po 3-3,5 hodke