Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

petkon
17. dec 2012

@sufik1 tak jsem našla, že: Při zasílání vyřízené reklamace poštou je reklamace vyřízena dnem odeslání balíku a ne dnem jeho doručení.

lenasss
17. dec 2012

holky celý víkend jsem se trápila s čepicí,aby nám byla akorát,slušela a ještě alespoň trochu hřála,a tu je výsledek,myslím,že dobrý 😀 😀 😀 (jsem se sama pochválila ) 😀 😀 jen ty fotky jen ty fotky 😝 😝

petkon
17. dec 2012

@sufik1 tak jsem ještě našla toto: Je třeba zdůraznit, že nestačí, aby ve lhůtě byla zpráva o vyřízení reklamace zákazníkovi odeslána, ale musí mu v téže lhůtě být i doručena. Je proto třeba jí odeslat s dostatečným předstihem. A teď babo raď 🙂 Co poradna, to názor.

snowwitch
17. dec 2012

Tak jsem dobojovala s lamou a chvilku ji nechci ani vidět 😀 Jen se mi to kroutí u zapínání, pořád s tou lemgumkou bojuju...
[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4417957...[/img]
[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4417957...[/img]
[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4417958...[/img]

snowwitch
17. dec 2012

Odkazy nefungují, tak holt takhle

medunka21
17. dec 2012

@snowwitch jenime..krasne dievcatko

medunka21
17. dec 2012

teeda dievcata..normalne klobuk dolu.ja som mimo uz dlhsiu dobu a to ani blondina nie som.bez urazky..sitie sa dari,len vzdy pri dokoncovackach daco skonim..ale je to nositelne a len ja viem o chybach.

snowwitch
17. dec 2012

@medunka21 jé, já to mám taky tak...hlavně, jakmile se něco chýlí ke konci, tak mi začne stávkovat stroj a všechno se kazí 😀

zikie
17. dec 2012

@snowwitch Ten je krásnej!!!!!

kuna
17. dec 2012

@snowwitch kabátek krásnej! A s gumičkou mě napadá, nenatahovala jsi ji moc? To by teoreticky mohlo to zkroucení způsobit. Sice podle fotek mi to skoro přijde, jakože naopak natahovaná není, ale aspoň trošku jsi ji natahovala určitě, takže možná fakt moc. Jinak ale kabátek super!

kuna
17. dec 2012

a jinak já se taky neflákám. Ušila jsem tričko pro mamku k narozkám, je to pajc @caramilla a @vevercam, ale nestihla jsem ho vyfotit. Nicméně budu šít ještě to samé pro ségru k svátku, takže vyfotím pak to (je to to s kytkou ze šifonové stuhy).

Poslední, ještě teplý výtvor je rodinná prádlová souprava pro ségru s rodinou. Nejsem si 100% jistá velikostma, takže ségra a švagr to možná budou mít spíš jako gaťky na spaní, ale pobavit by je to mohlo. Ty pánské boxerky jsou vepředu rozepínací, díru a knoflík jsem našila až po vyfocení.

snowwitch
17. dec 2012

@kuna spíš sem to asi nenatáhla. Minule jsem natahovala moc a teď zřejmě málo...ještě, že na funkci to nemá vliv🙂
Prádlo je parádnmí 😀

caramilla
17. dec 2012

Kdo byste chtěli podpořit azyl pro paní Hagen, která má být za 2 dny vyhoštěna z ČR a její děti by skončily v dětských domovech na Ukrajině, více info zde:
http://ekozahrada.blog.cz/1212/znepokojeni-nad-...
Celkem to spěchá, za dva dny je už pozdě ☹

zojec
17. dec 2012

@kuna gatuse paradne 🙂 a tie zenske gatuse si okolo noh nelemovala? lebo tiez mam este jedny v plane 😉

ruskea
17. dec 2012

@caramilla odesláno 🙂 kéž by se to povedlo 🙂

petkasv
17. dec 2012

@caramilla odesláno, snad to pomůže 😉

kuna
17. dec 2012

@zojec nene, nelemovala, nepáře se to. Ty dětské jsou přímo střih od caramilly http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52209769, už jsem šila pro vlastní dítko, tak mám vyzkoušené, že to ani po pračce a sušce nic neudělá.

caramilla
17. dec 2012

@ruskea ; @petkasv Diky 😉 Prodlouzili ji alespon pobyt do 2. ledna, do te doby ma moznost ziskat jeste azyl, tak snad se to povede.

janette1972
17. dec 2012

@caramilla Klobuk dolu!Pri tolkych aktivitach, "kreativnom adventnom case" pre dcerku, peceni, siti, upratovani mas cas sledovat, ze ini su v nudzi a pomahat. Dakujem velmi pekne za tento prispevok, to si vzdy pekne poupratujem u seba vo vnutri a poviem si ako super sa mam!

rina76
17. dec 2012

@caramilla odesláno

beky52
17. dec 2012

@snowwitch krásny kabátik..a nádherná princezna..sluší jej to🙂

jitu22
17. dec 2012

@caramilla taky odesláno a nasdíleno na fb. Snad to pomůže

caramilla
17. dec 2012

@janette1972 dát článek na blog zabralo asi 5 minut 😉 On totiž se v tom angažuje náš benšovský farář, takže proto to mám z 1. ruky. I jsme o tom mluvili v pátek u nás osobně a on mi vyprávěl, jaké jsou ukrajinské děcáky, že to jsou prý takové malé koncentráky pro děti ☹ To prý se s našima nedá srovnat. A ta paní se o děti stará dobře, je to dobrá máma, taková normální. A její děti mají právo na to, aby je vychovávala máma.
A o tom, jak krásně a skvěle se máme, přemýšlím právě už asi od pátka. Nejen toto, že i když naše politika je šílená, komunisti se derou k moci a celé to stojí za prd., tak furt základní lidské svobody se tu víceméně dodržují a šikana ze strany mafie ještě není tak šílená. Nebo jsem slyšela teď příběhy dětí z azylového domu tady u nás a to jsem i brečela. Jaké mají štěstí naše děti, že se narodily do normálních rodin. To je tak strašně klíčové, kde se dítě narodí, až mě z toho mrazí a znovu si opakuju, že prostě svět je tak strašně nespravedlivej... to, co dostává Jasmínka skoro běžně a bez Ježíška, to v azylovém době udělá holčičce 24. takovou radost, jakou nemá průměrné dítě třeba i z velmi drahého dárku... je to prostě celé absurdní...
no nic, zamačkávám slzu a jdu pracovat dál 😀

lenavos
17. dec 2012

Co se týká reklamací a spol, doporučuju http://www.asociace-sos.cz/ Dá se zavolat, ochotně poradí, případně pošlou i nějaký výcuc z legislativy mailem.
Dřív to fungovalo tady http://www.spotrebitele.info/ Je tam dost otázek zodpovězených

jitu22
17. dec 2012

@caramilla my jsme se teď ve sboru zapojovali do akce Andělský strom - jde o to poslat dárek k Vánocům malému dítěti, které má rodiče ve vězení. Oni tam nemají přístup k penězům, takže nemůžou svým dětem nic koupit a poslat a ne všechny rodiny jsou na tom finančně dobře. Takže rodič napíše dopis, který pak dárce přiloží k dárku a pošle dítěti poštou bez kontaktu na sebe.
Nejdřív mi to přišlo divné, podporovat rodinu někoho, jekož jednání pravděpodobně neschvaluju, nebo dokonce odsuzuju. Ale ty děti za to nemůžou, že mají takové rodiče. Tak jsme si pak říkali, že ty děti si zaslouží dostat dárek od táty a vědět, že na ně myslí a má je rád, i když je třeba lump nebo udělal chybu. O to tam nejde.
Právě jsem hrozně moc přemýšlela, jaký vliv má na dítě, do jaké rodiny se narodí. A je to hodně nefér... I v tomhle případě té paní je to tak. Její děti za její minulost nemůžou.
Bylo teda hodně zvláštní vybírat dáreček dvouletému klukovi, o kterém vůbec nic nevím ani o jeho rodině.

beky52
17. dec 2012

@caramilla pekne si to napísala..a hlavne pravdivé to je..mám slzy v kutiku ☹

barcav
17. dec 2012

@caramilla odesláno

sinala
17. dec 2012

@caramilla odesláno, super, že jsi to sem dala, myslela jsem jak ji pomoct ( v rámci mých možností) a ona forma pomoci přišla za mnou 😀 😀 😀

caramilla
17. dec 2012

Všem díky, jsem ráda, že jsem nezpůsobila nějaké fopa tím, že to sem cpu 😎
Já jsem tam tomu náměstku nebo co to je napsala ještě srdceryvný odstaveček o tom, jak to vidím jako matka, doufám, že ho to tak rozpláče, že bude potřebovat kapesník 😀 😀 😀 😀 😀
@jitu22 To je moc hezký projekt! A přesně jsi přemýšlela nad tím, co já. Já jsem si říkala, proč bych já ze svých peněz, co si vydělám po nocích šitím do dvou měla kupovat dárky za někoho, kdo je prochlastá, profetuje atp. Když někdo nežije zodpovědně, proč bych já měla řešit jeho problémy, tím mu nepomůžu. Jenže přesně pak jsem si říkala, že to není o té matce, která neumí vychovat dítě, ale o tom dítěti, které za to vůbec nemůže, kam se narodilo a i ono má právo pod stromečkem najít blbost, která mu udělá radost. Konec konců 3leté dítě si myslí, že nosí dárky Ježíšek, takže to o matce není vlastně vůbec 😀 A obo totiž ani ty matky nemůžou za to, jaké jsou, protože i ony se prostě někam narodily a nějak prožily život, který je ovlivnil, že neumí být matkami. Někdo, kdo měl dobrou rodinu a dobrou mámu, tak by takhle nedopadl, myslím tím to, že neumí umýt ani svoje dítě. Bohužel je to prostě řetězec a jak z něj ven? My jsme se včera po bohoslužnách i bavili o tom, jak je těžké dívat se na dítě, které doma trpí a bylo by mu teoreticky líp třeba v dětském domově, pěstounské péči nebo u adoptivních rodičů, ale kdo to dovede rozsoudit? I týrané dítě, které rodiče bijí a jsou alkoholici furt má vztah se svými rodiči, má je rádo a o tohle ho obereš. Je to strašně těžké. Moje tchýně dělala tuhle práci celý život a tahle rozhodnutí ležela často na ní. V neděli jsem se o tom s ní bavila a skoro jsem u toho zase brečela. Jak hrozně těžké to je.... My bychom tak chtěly, aby všechny děti byly šťastné, jenže to jsou volby mezi dvěma zly, co je horší a co lepší.... Máma má ve třídě kluka, kterého rodiče fakt týrají, dali ho proti vůli pedagogů do "polepšovny" a tamní vychovatelky říkaly ve škole, že je to tak zlaté a hodné dítě, chlapeček prý tam je spokojenej, šťastnej, vychovetelky ho milujou a on je hrozně hodnej, samé jedničky. Tak jsem si tak říkala, jestli by mu nebylo líp prostě u "cizích tet", co by mu daly více lásky než mu dokáže dát jeho vlastní rodina 😖
No nic, dneska mám nějakou senzitivní náladu 😀

janette1972
17. dec 2012

@caramilla Dobro treba sirit, nech sa nabaluje ako lavina, potom je stale sanca, ze zlo celeho sveta raz prevalcujeme!Iny scenar ako tento si nepripustam.🙂))))