Aký typ vložiek je vhodný po pôrode?

lussy211
29. okt 2011

Ahojte maminy Vás poprosiť o radu, kupujem si už pomaly veci do pôrodnice(trochu skoro ale som taký typ🙂), a neviem aké vložky by boli vhodné.Poraďte mi prosím.ďakujem.

tinki
29. okt 2011

Zo začiatku veľmi dobre savé a bez krídielok. Ale nie always. Aspoň tých prvých pár dní. Ak som zo začiatku veľmi krvácala, tak som si dávala aj dve, viem, že niekto aj tri. A alwaysky mi nerobili dobre. Tie až po takých troch dňoch.

katy2
29. okt 2011

v lekarni dostat vlozky urcene po porode...

traktor
29. okt 2011

po porode porodnicke vlozky znacka SAMUale aj in su.,. + rovno k nim si kup aj nohavicky , daju sa aj preprat, su take sietkove..a su super, urcite ich ocenis..vsetko kupis ich v lekarni

ikke
29. okt 2011

tie najobycajnejsie najlacnejsie, bez igelitu; ale zas aby mali lepiaci pasik na spodu. len neviem, ci ti v slovenskej porodnici vobec "dovolia" nieco ine nez porodnicke megavlozky bez nohaviciek 😝 🙄

damiankad
29. okt 2011

v zdravotníckych potrebách kúpiš značky hartmann, je tam 20 kusov stoja 1,20-1,40(biely obal, s modrými písmenami) a sú super...dajú dýchať rane...takže tieto určite odporúčam..ja som používala a potom ked mi došli som si dala always ale to bolo utrpenie a ešte bolo aj leto 😖 😔 🤐 🙄
kuk link to sú oni :D http://www.zdravotnicke-potreby.net/detail.php?...

akika722
29. okt 2011

v lekarni ti isto poradia 😉 ja som ich tam nakupovala ale značku si už nespominam 😅 @ikke v našej nemocnici nepovolili lepiace 😝 museli byť tie original popôrodne,velke,veeeeelmi velke 😅 a nohavičky som mala tie ako piše @traktor 😉

janka9898
29. okt 2011

a to vam nedovolili v porodnici ze ine vlozky ja som mala ake som chcela nie ziadne poporodne mala som obycajne bez kridelok prve dva dni ale bez tej vrsty drysoft co je na alwayskach lebo sa do toho zychytava sitie ale ako nekontrolovalie ze ake mame vlozky 😨 😨

katka3012
29. okt 2011

aj v tescu dostanes kupit, su v takom ruzovom obale,vlozky po porode a su dobre 😉 Alebo bez do lekarne,tam ti poradia

bosoriak
29. okt 2011

Najlepsie vlozky pre mna boli tie, co som dostala v porodnici - bol to taky vatovy pas obaleny v gaze. Tie SAMU mi vyhovovali tak po tyzdni.

k.a.t.k.a.
29. okt 2011

ja som si vzala aj s kridelkami, nikto nic na Antolskej nenamietal, tie zo zdravotnickych potrieb mi tam dole lietali hore dole a tak to aj vyzeralo potom 😝

happy8051
29. okt 2011

po porode som dost silno krvacala tri dni, mala som Kotex night. povodne som si kupila Samu, ale nestihali 🙂

vejinka
29. okt 2011

dostat ich kupit ako ti baby radia v zdravotnickych potrebach. Su bez "znacky a nejakeho obalu" len v mikrotenovej taske alebo sacku a balia sa tusim priamo tam. Su to tie iste vlozky co dostanes po porode hned ked ta dosiju len s tym rozdielom ze od nich dostanes sterilne ktore su balene v papierovom obale. Inak su na chlp rovnake. Velke a bez lepiacej spodnej casti je to len vata alebo bunicina obalena v gaze alebo v obvaze. Odporucam 4 baliky po 20 kusov a viac.K tomu si kup tak asi 3 kusy sietkovych jednorazovych nohaviciek. Mimochodom niesu jednorazove vydrzali mi dve deti a este ich furt mam a vyzeraju dobre a luto mi je to vyhodit.

benne
29. okt 2011

v kežmarskej nemocke vložky nekontrolovali, ak budú namietať, tak si pásik neodlepíš a máš nelepivé 😅 .. ale srandy bokom.. mám oskúšané tie maternity tescovské vtakom marhulkovom obale, majú ich pri detských potrebách, sú veľmi dobré, odporúčam, na prvé dni, keď je to tam dole kuštik citlivé.. mne potom nevadili ani reklamované superochranujuce, nepretekajúce a lietajúce (ale po prvom pôrode pamätám, že som radšej používala niekoľko týždnov tie popôrodné, lebo mi boli pohodlnejšie)

a vieš čo som si ešte.. nepremokavé jednorázové podložky pod zadok na plachtu, mala som svoje, v nemocke nám dávali len priečnu plachtu a kus igelitu, čo nám menili.. ale takto som mala svoje a ked sa stala nehoda, vymenila som si.. mala som asi 5ks, 2ks mi ostali, využila som neskôr, ked sme cestovali, na prebaľovanie malého 😉

luckaar
29. okt 2011

ja som bola velmi spokojna s tymi tescovymi, ruzovy obal, pri detskych potrebach ich maju.....su dost dlhe a pohodlne

salma22
29. okt 2011

neviem akej znacky su najlepsie ale urcite nocne

martuska75
29. okt 2011

Odporúčam ti poobzerať sa po lekárňach resp. zdravotníckych potrebách a kúpiť vložky Bella mamma. Sú úplne najlepšie. Oveľa lepšie ako Samu. Poradila mi ich kamoška čo rodila chvíľu predomnou a bola som rada že som ich zohnala. Mala som aj Samu a nedá sa to porovnať. Cena je smiešna nejaké max 2 € za balík. Určite na začiatok sú najlepšie - spolu s jednorázovými nohavičkami.

pingu1
29. okt 2011

co najhrubsie a najvacsie

ejuska79
29. okt 2011

najlepsie su tie stare "paplony" co kupis v zdravotnickych potrebach...ja som ich pouzivala az 2 tyzdne po porode, velmi som krvacala, celkovo 8 tyzdnov...a k tomu tie sietkove nohavicky...ako nic nov vzhladne, ale super priedusne a to je najlepsie...potom som uz pouzivala alwaysky, ale tie na noc a postupom uz tie normalne...

lucka127
29. okt 2011

ja som pri prvych dvoch klasiky z lekarne poporodne dlhe lyze + kupila som si jednorazove podlozky pod seba a ak nahodou budem brazdit chodbu tak sietkove jednorazove gatky, na doma ma kupene anionove vlozky aj ked su drahe ale maju liecivy pasik, hlavne koli tomu navyse pri troch drobcoch sa doma uz nalietam, tak nepotrebujem aby mi to tieklo kade tade..a navyse repik ja nemozem preto som riesila tieto anionky chvalia si ich babule tak som aj ja zvedava 😉 boli sice drahsie ale co clovek neurobi pre seba ze?🙂)

monika15
29. okt 2011

ja som pouzivala tie klasicke always 14+ a boli super.....

komisakpd
29. okt 2011

ja som pouzivala na prve dni v porodnici TENA klasika proti uniku mocu tie dobre sali...a potom klasicke hrube ria na doma...+ samozrejme poporodne nohavicky z lekarne

tenty
29. okt 2011

ja som mala tieto a bola som max spokojna http://www.e-mama.sk/index.php?id=detail&kat=vs...

jankagun
24. okt 2012

ja som mala tiez znacku Hartman z lekarne,a boli dobre,sali viac ako allwaysky s kridelkami.a samozrejme sietovane nohavicky poporodne,aspon ti to nebuie behat kade tade

zuzann222
6. feb 2013

chcela som sa spýtať kde zohnať kojenecké podprsenky ,či sa dajú zohnať v zdravotníckych obchodoch,alebo aj v obyčajných.

ssussie
6. feb 2013

Z hartmannu - kupis v lekarni - normalne ze poporodne vlozky, ale ja som mala aj dajake Bella (daco, ze "mama") a tie boli este lepsie 🙂

standu
6. feb 2013

ja som kupila v normalnom obchode so spodnym pradlom, triumph tusim, druhu som kupovala cez net. u nas je velmi slaby vyber...maju ich v eshopoch, aj take pekne, normalne nie spicaky. na astratexe som videla, uz si brusim zuby. len pockam na aku velkost sa naleju 😀

janana1612
6. feb 2013

No ja som si kupila obycajne vložky v obchode Lydie sa volali 😀

ninive16
18. feb 2013

Po pôrode som ráno použila tie klasické popôrodné- lebo bola vizita a lekári si na to potrpia. Ale keď odišli, tak "alwaysky". Tie obyčajné boli pre mňa málo savé a málo statické.Nedržali.

aadulik2110
18. feb 2013

ja som mala popôrodné v nemocke a keď som prišla domov, tak som si dala alwaysky, ale zapálili sa mi stehy a tak som sa späť vrátila k popôrodným.... po 2 týždňoch po pôrode som prešla na alwaysky.

k_a_j_k_a
18. feb 2013

Ja som dostala poporodne vlozky v nemocnici, nie vela, zopar kuskov. K tomu som pouzivala Naturellu. Tie mi po porode vyhovovali najviac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre