Bol partner s vami doma, keď ste prišli z pôrodnice?

jaja018
23. aug 2013

Ahojte, zaujímalo by ma či bol partner s vami doma prvých pár dní keď ste prišli s babatkom z pôrodnice? Ten môj nás priniesol a ešte v ten ďen išiel späť do práce. Takže nebol s nami doma vôbec. Teraz čakáme druhé mimi a neviem si predstaviť fungovať sama doma po pôrode s novorodencom a 18 mesačným dieťaťom. Pri malej som to zvládla lebo všetko čo potrebovala bolo prebaliť a nakojiť. Ale naozaj si neviem predstaviť ako ubolená po pôrode keď neviem ani čo zo sebou varím, a behám za malím šidlom čo sekundu neposedí, upratujem hračky a podobne. Ako ste to zvládali vy?

tilly
23. aug 2013

ani ten nas nebol po druhom porode doma, ale tak nas starsi bol v skolke, tak to bolo v pohodicke, sme si uzivali s novorodencom... kebyze mam este tak malinke dieta doma, tak neviem, ci by som si to nehodila 😅 drz sa, resp. si to zariad, aby si toho starsieho mala kam dat, alebo aby ti niekto prisiel pomoct

linduska27
23. aug 2013

ahoj náš tatík bol s nami pri oboch deťoch týždeň, ale keby som ešte mala maminu tak poprosím ju, aby muž nemusel brať toľko dovolenky

brumka
23. aug 2013

moj manzel bol po prvom porode s nami doma na treti den, lebo 1 den vybavolval rodny list a dalsi siel do prace ale chodil nas celytyzden do porodnice pozerat, umyvl cely bytaj okna a potom si zobral na tyzden dovcu, teraz mal manzel 1,5tyzdna dovolenku, prvy tyzden bol s dcerkou doma lebo akurat skoncila skolka., kazdy den chodil za mnou do nemocnice a nosil mi co som potrebovala. a vyupratoval uplne cely byt nachystal postielku vsetko 🙂 po prvom porode mi svokra pomohla tyzden a teraz 2tyzdne.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
23. aug 2013

moj bol pri malej doma tusim 2 tyzdne, pri synovi skoro mesiac. ale to iba preto, ze si moze tolko dovolenky zobrat a viac menej mu/nam nechyba. a hlavne sme od zaciatku tehu vedeli, ze si ma na vtedy setrit tu dovolenku.

katika55
23. aug 2013

Ked sa nam narodila dcerka, zostal moj muz po nasom prichode z porodnice tyzden doma. Bola som velmi rada, dohodli sme sa na tom este pred porodom, aj ked ja som ho do toho netutila, ale nakoniec som bola rada, ze s nami zostal. Mala som totiz kliestovy porod a velmi dlho som sa zotavovala a tie prve tyzdne som fakt mala velky problem, ci uz s chodzou, obycajnym sedenim a pod. Ten tyzden mi pomahal, potom som bola na to vsetko sama. Nemohol byt so mnou vecne. 🙂 Teraz mam 4 dni do porodu a po tejto skusenosti hned usudil, ze tyzden po porode zostane s nami doma. Cele prazdniny chodil do prace, bol bez dovolenky, dcerka si ho aspon cez ten 1 tyzden uzije. 🙂 A aj mne, nam, to po prichode z porodnice dobre padne, ked budem mat niekoho pri sebe, na koho sa budem moct obratit. 😉

nikolka2
23. aug 2013

Ja som bola sama s detmi ..len ma odprevadil do bytu a uz utekal do prace ,,,ja som to zvládla normálne a hlavne chcela som mat obidve deti pri sebe ,,,sem tam prisla mama a svokra ,,ale ja som chcela mat klud 🙂

bianka0111
23. aug 2013

ahoj...no ja rátam s tým, že si zoberie aspon 2 tt dovolenku...budem mat doma prváčku ktorú treba do školy nosit, a kedže to bude trošku nové, chcem aby bol pri nás a pomáhal mi..povedz manželovi, že potrebuješ na začiatku jeho pomoc, kým sa naučíš fungovať...nieje na tom nič zlé....sme-ste na to predsa dvaja 🙂

fra
23. aug 2013

ten moj chodil do práce hned od začiatku, pri všetkych 4 deťoch, dalo sa to zvladnuť hoci samozjeme som nevarila ako v hoteli Intercontinental a nejaký poriadok sme doma tiež v tie dni nemali, spokojné babetko a neuštvaná mamina sú doležitejšie... inak mne napríklad pri dalších porodoch nerobili epizotomiu takže som bola podstatne menej ubolená ako po prvom a dalo sa to zvladať oveľa lepšie... a napríklad moja mama parkrat doniesla navarené jedlo, to bolo super ... hm, a možno by si tvojim kamoškam a rodine mohla nenapadne podsunúť toto, že by mohli trochu pomocť napríklad s jedlom? Alebo zobrať prevetrať to staršie? Ale to by vlastne mohol aj ten tvoj ked sa vráti z roboty ... http://klokanigulas.blogspot.sk/2012/09/o-sesti...

livia241
23. aug 2013

moj sa od nas ani nepomohol velmi mi pomaha aj teraz kolko razi ma v noci necha aj spat a on je s malickou a to pride z poobedky domov mame doma toho najuzastnejsieho tatina 🙂

dasiacik
23. aug 2013

Ahoj.Su zamestnania kde naozaj nieje jednoduche dostat
den volna,nieto este napr.tyzden.A nikoho nezaujima,ze
mu zena prave porodila,apod.Bohuzial je to tak.Ak ma
tvoj manzel ale to stastie,ze si moze vziat volno na tych
par dni,a tebe by to naozaj ulahcilo,tak mu to povedz.Je
mozne,ze si mysli,ze ho tam nebudes potrebovat,ze by
mozno zavadzal,atd.Napr.moj basni od sameho zaciatku
tehu o tom ako chce byt s nami ten prvy tyzden doma.
Ale,to je hlavne preto,ze potom s nami takmer vobec
nebude,kedze ma taku robotu aku ma.

epsonka45
23. aug 2013

moj bol s nami len v ten den co nas doviezol domov na druhy den isiel hned do roboty

severankasr
23. aug 2013

nebol, ja som po porode dostala 40tky horucky, a to som bola este po sekcii a doma aj 3 rocne dieta, takze des, no zvladnut sa musi,ked nie je ina moznost, bola som na vsetko sama v tych hroznych bolestiach a teplotach, aj som tak kojila a zvladla som 😵

lubikan
23. aug 2013

nebol,musel do prace,ale bol na telefone........ale bola pohoda,syn 5 rocny obdivoval babatko,takze nevymyslal...ja som si vybalila veci,oprala,a sedela pred telkou...navarene jedlo mi doniesol otec.......

a odporucam,pred porodom vygruntovat byt...dokonale vsetko, a potom budes uz upratovat len momentalny bordel...

pragmaticka
23. aug 2013

moj mm aj chcel zostat, ale ja ze naco, ze nemusi. pride moja matka na tyzden a ked este by som nahodou potrebovala pomoc, co si ale nemyslim, pride na druhy tyzden svokra. S mm si jeho este dovolenkove dni vychutname radsej kym male nie je este na svete a vyberieme sa este na jesen niekam na dofcu.. 😉 a ako ho poznam, bude ma urcite cakat vyupratovany, vyzdobeny domcek, plna chladnicka, takze uplna pohodicka 🙂

medyna
23. aug 2013

Môj muž bol ráno v práci, okolo desiatej si po nás zabehol, doviezol domov a hneď bežal do práce zase a príšiel až o pol desiatej v noci.... a takto celý čas... Nuž, mal takú prácu a peniaze sme potrebovali.... Nevedela som čo mám robiť, čo skôr chytiť, ale zvládla som to. Bolo to moje prvé (zatial jediné) dieťa a vôbec som nemala predstavu, čo s tým ...... Zvládla som to. Držím palce aj tebe..... 🙂

nikolet_89
23. aug 2013

ahoj my sme to spravili tak, ze prve 2 tyzdne somnou bola mama a potom tyzden manzel a samozrejme cez noc mi malu nosil na kojenie a pomahal zo vsetkym s cim mohol, ked bol doma 🙂 neviem si predstavit ani ja akoby som to zvladla, kebyze sa nam teraz narodi babo dcerka ma tiez 18 mesiacov

lolonka
23. aug 2013

ahoj

môj malý mal tuším 16 mesiacov...keď som si priviezla domov novorodenca..a ešte som mala 5 ročnú slečnu..........zvládla som...môj manžel si nikdy nebral kvôli tomu dovolenku......všetko sa dá zvládnuť... 😉 ..síce keď som malú kojila malý stál pri mne so slzami v očiach.....ale potom si zvykol...akurát som si malú brala všade...mala som ju doma v kočíku..a aj keď som išla na wc...alebo do sprchy som si ju vozila so sebou...lebo som sa bála aby jej malý nejako neublížil............ten rok bol náročný....aj na prechádzke keď sme boli..malá začala plakať...ja som sa furt musela pozerať čo robí aj malý....bola som uhonená jak oné..... 😀 😀 ....ale teraz je to už super...sa spolu úžasne zahrajú....musíš to nejako vydržať.. 😉

nicolle21
23. aug 2013

môj pracuje ako vodič, konkrétneho zamestnávateľa menovať nebudem, ale absolútne mu nevyšli v ústrety, keď sa nám malý narodil 😠 domov sme šli v sobotu, v nedeľu a pondelok pracoval od 4 hod rána do polnoci (mám dojem, že dispečerka mu to tak naplánovala naschvál) no a v pondelok ja som už bola na prášky, on mal oči ako angorský králik, takže som sa naštvala a "vybavila" mu po svojom 3-týždňovú dovolenku.. mne to veľmi pomohlo, on si oddýchol a teraz som už skoro týždeň doma sama a zvládam.. jednak je malý už trošku väčší a jednak aj ja už som psychicky a zdravotne lepšie po pôrode 🙂
mamu alebo svokru by som pri sebe nezniesla.. ešte možno mamu tak na pol dňa, ale svokru ani na 5 minút, to by bol trest a nie pomoc 🙄

davija
23. aug 2013

Pri prvom bol s nami tata 14 dní doma a pri druhom nás vysadil doma a musel bežať do roboty, vrátil sa večer... Ak môžem poradiť, snaž si dohodnúť nejakú pomoc k staršiemu, babky napríklad. Pretože staršia dcéra na mne doslova visela, keď som prišla z pôrodnice domov, strašne začala žiarliť. Keď som kojila, lozila po mne, keď som uspávala malého, naschvál kričala, snažila sa za každú cenu upútať pozornosť... Dovtedy milé a už rozumné trojročné dieťa sa zo dňa na deň zmenilo na monštrum. :D
Takže som po pár hodinách volala svokre, aby si ju zobrali, aj keď som sa tomu chcela pôvodne vyhnúť, aby sa necítila odstrčená... Ale zobrali ju na výlet a vrátila sa spokojná a unavená.
A moja už chodila do škôlky, tak sa dalo. Určite to zvládneš, bábätko bude veľa spinkať... A netreba si vyčítať, keď bude staršie v prvých dňoch trochu opatrovať babka.

tamilenka
23. aug 2013

ja som sice mala vacsi vekovy rozdiel medzi detmi ale tuto otazku som riesila pred dvoma mesiacmi , ale taktiez som mala obavy ako to zvladneme , manzel mal tyzden volno a bola som rada ze je s nami , ak sa tomu tvojmu mu neda z pracovnych dovodov skus si zabezpecit niekoho z rodiny, kto by ti aspon starsie dietatko zobral trosku von resp ho zabavil , my ked sme zostali sami doma vela casu na dcerku som teda nemala a preto mi dobre padlo ked sa jej niekto povenoval , urcite sa zabehate len to chce cas drzim palce 🙂

palomka
23. aug 2013

pri prvom dietati ma doniesol ze porodnice a isiel do prace, bola u nas moja mama a pri druhom isiel na druhy den do prace, opat bola u nas moja mama na par dni a potom si zobral manzel tyzden dovolenky, nemohla som ani chodit a 2 tyzdne som nevedela ani sediet. sama by som to nezvladla pri druhom dietati 🙂

katrin
23. aug 2013

nie, nebol.... nemohol, bol dokonca odcestovaný tuším na 2- 3 týždne.... S nedonosencami som bola sama, chlapci mali necelé 2kg, keď nás prepustili z nemocnice... dovtedy som živé dieťa ani len nevidela, mojich chlapcov som držala dva dni pred prepustením prvýkrát v rukách 🙂 bolo to čisté zúfalstvo, ani mama, ani svokra nemohli, takže som si musela poradiť.. ono, keď musíš, tak zvládneš všetko..... Neviem síce, aké to je s väčším a novorodencom, ale viem, aké to je s dvoma naraz.... 😝

bubatinko
23. aug 2013

pri prvom bol doma dva dni vychadzalo to tak ze nas vo stvrtok prepustili takze bol doma stvrtok, piatok, sobota a nedela a potom normalne do prace..... nepotrebovala som pomoc od nikoho, manzel po praci pomahal to stacilo ....
pri druhom bol doma ked som bola v porodke 4dni lebo musel byt so starsim synom dvojrocnym doma a kedze nas prepustili domov v nedelu tak bol doma este pondelok a utorok.... bola som po sekcii.... potom musel do prace takze som musela zvladnut deti a domacnost sama... ale dalo sa to v pohode... taký nudzový rezim :D venovala som sa len detom a polihovala som a tak, co to povarila vecer ked bol manzel doma ... on upratal trochu ked deti pospali ... nepotrebovali sme inu pomoc, ani by som nezniesla keby sa mi vtedy iní ludia po byte motali....

katie555
23. aug 2013

moj mal dva a pol tyzdna otcovskej dovolenky 🙂 😝

monika2712
23. aug 2013

Ano vyse tyzdna bol doma s nami.

bambi10
23. aug 2013

nas tatik bol s nami tyzden v porodnici (mali sme rodinnu izbu) a potom este tyzden doma. A som mu za to velmi vdacna.

adrianai
23. aug 2013

mm zostal s nami cca týždeň, prvé dni nám svokra doniesla aj obed - veľká vďaka jej 🙂 , tentoraz máme termín okolo vianoc a to máva mm každý rok dovču 2-3týždne, takže si spolu užijeme opäť 🙂

jatamido
23. aug 2013

je to už dávno 🙂 ,ale mm bol mesiac doma,bez problémov mu dali dovolenku...

3kolka
23. aug 2013

No tak pri prvom mm nebol doma ale teraz pri druhom bol týždeň...To už vedel dlho a pomaly pol roka mal naplánovanú dovolenku,nakoniec aby ušetril dovolenku šiel na 2týždne na očr.týždeň čo som bola v nemocnici bol so staršou doma a vymalovali spálňu 🙂 neviem si predstaviť že by nebol doma aspoň tých pár dní

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre