Bolestivý sex po pôrode

eliaska23
17. máj 2012

Žienky, ktoré ste mali bolestivý sex po pôrode, ako ste to rozchodili? Len sexovaním alebo mi poradíte aj nejaké iné techniky, ako to čo najskôr prekonať? Ja mám pocit, že som dole príliš úzka. Aj manžel potvrdil, že som úzka a že jeho to zo začiatku niekoľkokrát bolelo, ale vraj sa to už lepší... Som z toho na nervy, lebo chuť je, len keď už prídeme k veci, tak bez gélu si to ani neviem predstaviť. A hoci bolesť prekonám, nemám z toho až taký pôžitok. Po pôrode som už takmer 4 mesiace. Ďakujem za všetky dobre mienené rady 🙂

anjelicek26
17. máj 2012

@eliaska23 - bola si na gynde? Pozrel, ako ta zasili? Niekedy zenu zasiju prilis uzko a treba to znovu otvorit 😖

veruska007
17. máj 2012

@eliaska23 Po prvem porode me bolel sex pekelne 6 mesicu, ted po poslednim je to uz 9 mesicu a boli to taky ☹. Ale verim, ze to casem prejde, protoze je to cim dal lepsi. Po prvnim porode to plne odeznelo tak po roce.

olgas
17. máj 2012

@eliaska23 u mě to taky trvalo docela dlouho po porodu ,teprve půl roku po porodu jsem byla schopna tu bolest alespoň překonat, a až rok po porodu se to trochu zlepšilo. Tak bych řekla ,že to chce pěkně dlouhý čas a bude to dobrý. 😔

eliaska23
autor
17. máj 2012

@anjelicek26 no môj gynekológ ma aj odrodil a na kontrole po 6-nedelí bol so svojou prácou spokojný a jazva sa pekne hojila... ja tu bolesť cítim hlbšie vo vnútri, ale je pravda, že okrem nástrihu som mala šité aj vnútorné roztrhnutie... asi to bude tým, len neviem ako by som tomu pomohla, nech to prestane bolieť čím skôr...

eliaska23
autor
17. máj 2012

@veruska007
@olgas nepotešili ste ma, to si teda ešte počkám... ☹ chcem skúsiť masáž hrádze, či to nepomôže... aj keď som ju robila aj pred pôrodom a nebola mi nakoniec k ničomu...

graceful9
17. máj 2012

@eliaska23 skús rosalginom vyplachovať,,,,

eliaska23
autor
17. máj 2012

@graceful9 skúsim, je to voľno predajné?

xlucia
17. máj 2012

@eliaska23 ano je.a kup si k tomu aj tzv. irigator

graceful9
17. máj 2012

@eliaska23 hej, hej ale ak si to ešte nemala, musíš si kúpiť aj takú pumpičku k tomu a prášky, čo sa vo vode rozpúšťajú,,,,,je to od 1 po 12 ks, môžeš si vybrať, koľko práškov chceš,,,,alebo sa skús popýtať na rosalgin easy,,,,ale ten neviem ako funguje,,ja používam normálny,,,,

zlostitko
17. máj 2012

Ja som 8 mesiacov po porode a este stale to boli. Ale stupajucou frekvenciou sexu sa to zlepsuje 🙂

gabinocka
17. máj 2012

ak si mala aj vnutorne sitie tak tie ranky sa hoja fakt dlho, kedze to ,,nedycha,,.....neboj, to postupne uplne prejde 😉

many
17. máj 2012

tak u prvního mě to bolelo přes rok určitě i dýl ☹ a teď mám zase rok po porodě a taky to bolí, ale když spolu spíme častěji , tak to tak nebolí, jak po delší době 😒 jinak je dobrý třeba použít gel 😉

radka24
17. máj 2012

Ja som mala taktiez dost velke bolesti, az sme z toho boli s manzelom nestastny a k tomu som este kojila a chut na sex som takych dobrych 8 mesiacov nemala, po skonceni kojenia sa to nejako samo upravilo a teraz je vsetko ok. Som velmi rada, ze som mala takeho trpezliveho manzela.

eliaska23
autor
17. máj 2012

@radka24 🙂 aj môj mm je trpezlivý, ale ja som neni 😀

jirinkas
17. máj 2012

Zkusila bych čípky Cicatridina, jsou výborný na hojení poranění (akorát jsou poměrně drahý). A pak ten Rosalgin, pokud je vnitřní šití, tak aplikátorem.

olgas
17. máj 2012

@eliaska23 no já jsem taky byla nemile překvapená, to mi předem taky nikdo neřekl,že to může trvat tak dlouho, ale jak vidno, je holek s těmito problémy více. ☹

ivuska6
17. máj 2012

aj ja som mala po prvom bolesti ale zmyzli asi to potrebovalo cas na zahojenie po druhom uz nie . 🙂

slundo
18. máj 2012

Taky to stále řešíme, jsem už skoro rok po porodu a stále to bolí. Někdo říká, že je to psychický, ale tomu moc nevěřím, protože chuť mám, akorát když přijde na věc, začne to hodně bolet a je po :( Taky jsem měla vnitřní šití a rosalgin jsem používala v šestinedělí ( je skvělý, všem doporučuju ). Holky mi tu radily uspat dítě, otevřít lahvinku vína a jít na to 😀 a určitě používat gel . Tak snad nás to brzy přestane trápit , ale asi to chce hodně trpělivosti

radun
18. máj 2012

Já jsem nemohla mít sex z důvodu bolesti 3 měsíce po prvním porodu - a to jsem měla císaře. U mě to bylo určitě psychikou (a chuť taky byla, jen to prostě nešlo). Relativně normální a pravidelný sex jsme začali mít až tak půl roku po porodu. Teď jsem teprve v šestinedělí, tak jsem zvědavá, jak to půjde tentokrát 🙂
Chce to hlavně trpělivost a nic nelámat přes koleno...

zuzka38
18. máj 2012

@eliaska23 ahoj, ja som mala tiez brutal bolesti pri sexe, asi prvy polrok urcite, tiez som mala sitie vsade mozne a dokonca ma zasili zle, a mala som tam pri kontrole po 6tonedeli vyrastok, pri kontrole po 6 mesiacoch tam uz nebol, vstrebal sa, a odvtedy je aj sex lepsi, vlastne musim povedat, ze lepsi nez kedykolvek predtym :D velmi drzim palce

palomitacheca
18. máj 2012

My to poprvé po porodu zkusili asi po 3 měsících a to teda taky docela bolelo. Kojila jsem, byla jsem unavená, takže další pokus jsme měli asi po dalším půl roce, to už to bylo lepší. Ale místo bolesti jsem spíš měla takový zvláštní "odpor" k sexu. Přišlo mi to divný. Navíc mi pořád chyběla chuť, ale čas od času jsem příteli vyhověla a postupně se to zlepšovalo. Tak rok a půl po porodu jsem si to užívala asi nejvíc ve svým životě 🙂 Pak jsem znovu otěhotněla a od té doby chuť zase ustupuje 😀

minewka
18. máj 2012

@eliaska23 som rok po pôrode, s pomerne veľkým vnútorným šitím a bolí to stále. Pri určitých polohách veľmi, pri určitých menej. Ale úplne bez bolesti to nie je nikdy.

bleelka
18. máj 2012

@eliaska23 jaaaaaaaaaaj, to mas este poriadne cerstve, mna sex bolel nieco vyse roka, uvidime ako to bude teraz po druhom porode...a mala som pocit, ze som znovu panna, taka uzka som si pripadala a aj manzel povedal, ze je to uzsie...ale zas lepsie ako byt "rozgajdana" no nie? takze sa vyzbroj trpezlivostou a gelom 😉

eliaska23
autor
18. máj 2012

@minewka závidím ženám, ktoré so sexom po pôrode problém nemajú. No musíme len vydržať. Kúpila som si ten rosalgin a uvidím či zaberie, ešte skúsim piť čaj z maliníka alebo alchemilku, tie vraj tiež uvoľňujú svaly... Skúsila som včera masáž hrádze, ale jazva bolela a mám pocit, že vo vnútri som stále opuchnutá... no uvidíme čo bude dnes večer, nachystala som flašu vína, snáď ma to viac uvoľní... už len počkať kým malý večer zaspí a drahý príde domov... 😀

simsalabim
18. máj 2012

@eliaska23 mne velmi pomohla masaz hradze.... prve 4 mesaice po porode bol sex nemozny pre strasne bolesti, na gynde povedali, ze vsetko je OK...tak som skusila masaz a cca za 3 mesiace to uz slo. Ale uplne sa to napravilo az po 2. porode - asi ma prvykrat nejako blbo zosili. Uz by mohli s tymi zbytocnymi nastrihmi prestat 😠 , myslim, ze to mnohym zenam komplikuje zivot.

betelgeuzz
18. máj 2012

@eliaska23 může to být způsobené i hormony. Po prvním porodu jsem měla problémy až do chvíle, než jsem přestala kojit. Teď jsem bez nástřihu a bolí to stejně. A kamarádka měla problémy, i když byla po císaři a taky to zkončilo, až když přestala kojit.

eliaska23
autor
18. máj 2012

@simsalabim budem aj ja skúšať masáž. A masírovala si každý deň alebo len pár krát do týždňa? keby sa to dalo do troch mesiacov do poriadku, bola by som veľmi rada... a nie až po druhom pôrode, keďže druhé dieťa chcem až za 4-5 rokov...

eliaska23
autor
18. máj 2012

@betelgeuzz ja som rozhodnutá kojiť iba rok, ak teda budem mať dovtedy mliečko, tak hádam sa to upraví aj skôr ak nie, dlhšie ako rok nevydržím... ☹

simsalabim
18. máj 2012

@eliaska23 masirovala som denne a naozaj to pomohlo, ale stale som prve sekundy pri styku citila bolest, ale ta rychlo presla. Po druhom porode som sa velmi obavala, ale - mozno lepsim zasitim - to bolo uplne bezbolestne a bezproblemove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre