Bolestivý sex po pôrode

eliaska23
17. máj 2012

Žienky, ktoré ste mali bolestivý sex po pôrode, ako ste to rozchodili? Len sexovaním alebo mi poradíte aj nejaké iné techniky, ako to čo najskôr prekonať? Ja mám pocit, že som dole príliš úzka. Aj manžel potvrdil, že som úzka a že jeho to zo začiatku niekoľkokrát bolelo, ale vraj sa to už lepší... Som z toho na nervy, lebo chuť je, len keď už prídeme k veci, tak bez gélu si to ani neviem predstaviť. A hoci bolesť prekonám, nemám z toho až taký pôžitok. Po pôrode som už takmer 4 mesiace. Ďakujem za všetky dobre mienené rady 🙂

majka1981
18. máj 2012

u mna to bolo lepsie az vtedy ked som dostala menzes, pretoze pred tym je posva velmi sucha. akonahle nabehnes na svoj cyklus, tak budes aj vlhkejsia a tym to bude menej bolestive. Ja som bola pred porodom uzka a zasili ma este uzsiu, takze viem co to znamena. treba vela trpezlivosti - aj zo stranky chlapa. vyskusajte pozicie, nenutte sa do toho. moja gyndoska mi povedala 3 mesiace po porode ze "mozem uspokojit muza aj inak ako sexom! 😀 . drzim ti palce, aby ste to rozjazdili! u nas je to teraz uz ovela lepsie a zacivam si to zase vychutnavat.

mirka7582
18. máj 2012

Je to uplne normalne že to bolí však s pipinky išiel malí človiečik .po 6mesiacou po porode to bude ok 😉

jezibosorka
18. máj 2012

ja som nemala s tymto vobec niaky problem,kedze som nebola ani potrhana ani sita 😉 posledna bolest bola posledna kontrakcia, ktorou som vytlacila maleho 😅 😵

eliaska23
autor
19. máj 2012

@jezibosorka juj, ako závidím 🙂 ale v dobrom. No my sme si včera večer dali trocha vínka, super som sa uvoľnila a bolo všetko 😀 😀 😀 s malilinkou bolesťou na začiatku a trošku cítim jazvu dnes, ale inak veľmo veľmo dobre... takže si začínam myslieť, že u mňa aj psychika robí svoje... 😖

jezibosorka
19. máj 2012

@eliaska23 no my sme zacali so sexom skor, asi 4tyzne po porode,kedze som nemala niake zranenia, tak neak prirodzene to prislo, ale tiez to nebolo nic moc, nebola som este dost stiahnuta, takze neaky zazitok to nebol, a muz po dlhsiej abstinencii bol hotovy raz dva :DDDD, ale teraz je to uz ok vsetko, az na to, ze dost casto na sex ani nepomyslime a zaspime od unavy, maly je sidlo obrovske, neda nam oddychnut .... Drzim palce aby vsetko bolo ok, tak rychlo ako sa len da... 😉

dana3262
19. máj 2012

Me to bolelo asi 10-11 měsíců. Pak to přestalo a uhnizdil se další drobek 😅 ted jsem 7,5mes po 2.porodu a jsme tak hotovo, ze jsme to ještě ani nezkouseli 😒 ale to chce všechno čas..

bleelka
21. máj 2012

@majka1981 inak toto ma nenapadlo a naozaj to moze byt aj tou mrchou...mna styk bolel nieco vyse roka a mrchu som dostala po 14,5 mesiaci od porodu, takze to moze byt akurat ten cas, ze prisla mrcha, presli bolesti, takze to bude aj toho hormonalneho povodu scasti...kojenie som neukoncila, tak neviem aky vplyv by malo kebyze prestanem kojit, ale bolest presla a kojila som dalej 😉

gini
9. jún 2012

no ja som zacala zo sexom 7 mesiacov po porode kedze som mala tazky porod a bola som vsade zasivana kde sa len dalo tak skor som zacat ani nevedela

favouritte
9. jún 2012

Ahojte baby 🙂..Tak my s priateľom sme mali uplne normalny styk , asi 4 tyzdne od porodu a nebol problem...zaťaže boli jedine s pošvou , pretože priateľ ho má dosť hrubého a ked do mňa vchadzal ,tak to bolelo ale inak všetko v pohode...lekár povedal ,že je to aj tým ,že som rodila skoro , a to v 17...momentalne mam 19 ,čakame 2. babo , tešime sa...aj sex je zatiaľ v pohode,...chceli by sme do mojej 20 stihnut aj 3. dieťa ak by sa dalo , no uvidime ,aky bude výkon priateľa...

miculienka
12. jún 2012

@eliaska23 - to je normálne, že máš bolesti , väčšina žien tým trpí po pôrode , jednak je to tam zmenené po šití a hojení sa , potom je ešte dosť skoro - 4 mesiace po , no a baby to tu už písali , robia to hormóny , kým budeš dojčiť a kým nenabehneš na normálny cyklus ako predtým , počítaj s nejakou tou bolesťou , postupne sa to ale zlepší , neboj , prejde to samé za nejaký ten rok budeš úplne fit , nepotrebuješ ani lieky na to , len opatrnosť a citlivosť od partnera a samozrejme zvlhčovať pred 😉

miculienka
12. jún 2012

@favouritte - tak z tvojho príspevku som padla na kolená , to fakt 4 týždne po pôrode ???? 😕 😕 😕 to by sa ale ani nemalo , to je ešte 6stonedelie , no a to ostatné , fíha , trúfate si , ale do toho ma nič 😀 😀

zuzananinka
15. jún 2012

ja odporučam aj iný sposob - druhé dieťa xi xi xi - možno ťa lepsie zasiju - to je aj moj prípad po prvom dieťati som stále citila bolesť, neskor neprijemný tlak - a uplne sa to upravilo po druhom porode - zrejme lepsie sitie napravilo aj staré chyby / aj ked mna po prvom porode zosili a znova rozstrihli a znova zosili lebo som mala nejake problemy - tak asi v tej rýchlosti nedavali pozor na kvalitu šitia 😒 /

mimuska123_
26. júl 2012

ja som necele 4 mesiaco po porode a tiez to boli, neviem ako sa mam uvolnit aj gely pouzivame a aj tak to dost boli, asi nic ine nepomoze len skusat a skusat 😉

eliaska23
autor
16. aug 2012

@mimuska123_ ahoj, skús ako ja, pohár vína, budeš viac uvoľnená... potom to už pôjde... ja stále cítim miernu bolesť na začiatku, ale je to omnoho lepšie ako predtým, jednoducho sa snažím byť max. uvoľnená,,, tiež používame gély od začiatku milovania, teda hneď od predohry a ja sa potom ľahšie vzruším a je to jednoduchšie... 🙂 a sex po pôrode sa mi dokonca zdá lepší 🙂

castania
16. aug 2012

@radun boze uz som si myslela ze som sama co mam bolestivy sex po cisarskom ....maly ma uz skoro 4 mesiace a nic nepomaha...a k tomu este kojim.... ako si to prekonala? pomohlo Ti nieco nato?

mimuska123_
16. aug 2012

@eliaska23 no hadam to casom lepsie bude sak uz je to 4mesiace od porodu 🙂

radun
23. aug 2012

@castania Pomohl jen čas a klid. Po císaři bylo jasné, že to není fyziologický problém, byl to problém s psychikou (nesla jsem toho císaře fakt špatně) a taky se na tom určitě podepsaly hormony - příroda to tak prostě nastavila, že po porodu neni hned chuť pořizovat si další miminko a s tím se těžko bojuje (samozřejmě každý to má trochu jinak - ani moje vlastní dva porody se nedají vůbec srovnávat)... Takže jen trpělivost, trpělivost, trpělivost, občas zkoušet, co se dá a "netlačit na pilu". Chápající muž výhodou...

nikastaba
4. sep 2012

mamičky chcela by som sa opýtať, máte niektorá skusenosti so spinenim po prvom sexe po pôrode? My sme to s manzelom skúšali 9 týždňov po pôrode a trosku to bolelo, hlavne teda hlbšie , a potom som si na druhý den vsimla že trosku spinim...

kristinka241
12. sep 2012

ahoj, bolesti mozu byt sposobene aj znizenou hladinou hormonov pocas kojenia, kvoli comu sa netvori dostatocne zvlhcenie. skusali ste nejake lubrikanty resp. zvlhcenie sliznice? kamoska skusala nejake capiky z lekarne na zvlhcenie a pomohli jej 🙂

alenalbc
13. sep 2012

Mě jizva bolí ještě dva měsíce po ☹ šili mě i vevnitř a opradu to není nic příjemného, trochu tomu pomohla pořádná dávka gelu, ale jizva mě bolí i při dotyku, takže asi ještě dlouho..

eliaska23
autor
16. sep 2012

@alenalbc veru, aj ja som bola šitá vo vnútri a dva mesiace po pôrode som stále to šitie cítila... mesiac som ledva chodila, sedieť vôbec... asi aj preto bol sex prvých pár krát veľmi bolestivý, doslova som zatínala zuby a myslela som, že sa rozrevem... teraz je to omnoho lepšie, ale na začiatku stále trošku bolesť... a gél? bez toho to zatiaľ nejde, ešte sa mi neobnovil menzes, takže to súvisí aj s tým... a stále kojím...

eliaska23
autor
16. sep 2012

@nikastaba áno, po prvom sexe som mierne krvácala, nič strašné... kámoška krvácala, akoby ju rezali... ale len pri prvom sexe po pôrode a potom už nič...

barbora84
16. sep 2012

@eliaska23 ahojte zienky, vidim ze nie som sama s tymto problemom. Som vyse 5 mesiacov po porode, kojim a sex pre mna uz kvoli bolesti davno nie je tym, cim byval a neviem si ho vychutnat ako kedysi ☹ navyse byvam vecer dost unavena, raz za cas sa premozem, ale boli ma to a tym padom si to ani neuzijem...ten lubrikacny gel predavaju v drogerii alebo lekarni??

eliaska23
autor
16. sep 2012

@barbora84 ahoj, ja som kúpila v tescu, obyčajný neparfumovaný, predsa len je to umelina a ja som veľmi citlivá tam dolu... majú to pri prezervatívoch v drogérii... a odporúčam dať si večer za pohárik vínka, navodiť príjemnú atmošku, nikam sa neponáhľať... bude to len a len lepšie... 🙂 držím palce...

nef2702
16. sep 2012

@eliaska23 no ja som pol roka po pôrode, mam vacsie sitie a stale to boli. Uz nekojim, menzes mam ale nie je to ono. Prvykrat sme sex skusali okolo stvrteho mesiaca od porodu a to som podobne ako tu uz daka kocka pisala, zatinala zuby a myslela som, ze sa snad rozrevem🙂 Postupne sme skusali coraz castejsie, plus si robim kupele z dubovej kory /velmi odporucam/ a veru je to lepsie. Ale stale to je také, ze pokial nemam naozaj ze strasnu chut, stale to boli hlavne na zaciatku, potom uz je v pohode

eliaska23
autor
16. sep 2012

@nef2702 obe máme Dominikov 🙂, no my sme začali s mm 8 tt po pôrode, ako som písala niečo hrozné... ale v jednom je pravda, čím viac sexujeme, tým menej to bolí postupom času... u nás je frekvencia tak 1 - 2 x týždenne, aj môj doktor povedal, že to len treba rozchodiť, lebo jazva sa musí zjemniť a koža tam dole po pôrode nie je taká pružná... dnes takmer 8 mesiacov po pôrode je sex opäť super, bolí to len na začiatku aj to len trošinku, nič hrozné... pre mňa osobne je sex ešte lepší ako pred tehu a mm ma vraj nespoznáva... 😉

nef2702
16. sep 2012

@eliaska23 veru krasne meno ma tvoj syncek🙂 a inak to iste aj u mna,ked uz sa rozbehneme, tak je veru ten sex lepsi, len ten uvod treba trosku pretrpiet, teda aspon u mna🙂

eliaska23
autor
16. sep 2012

@nef2702 za dva mesiace to zas bude o inom, už len veľmi veľmi malá bolesť... 🙂

liza2222
25. sep 2012

presne tak ,,často je nastrih zbytočny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre