Kedy vypadnú stehy po nastrihnutí hradze a po šití?

borkap
12. jún 2011

😒

vefi89
12. jún 2011

ja som išla z nemocnice domov už len s jedným 😝 odpadol mi do dvoch týždňov...ale sprcha aj 4x denne, a vždy večer som si do repíka sadala 😉

exupery
12. jún 2011

Do tyzdna by mali,ale to neznamena ,ze ked vypadnu,to uz nebude boliet 😉 ,casta sprcha,obklad z dubovej kori ,vetranie ...a zatnut zuby!

titkovamiriam
12. jún 2011

6-10dni

lucia.kl
12. jún 2011

ja som ich mala ešte po dvoch týždňoch, ale už na druhý deň po pôrode ma nič nebolelo...

lenka.s
12. jún 2011

na stvrty den .. ale mala som len jeden steh

li_la
12. jún 2011

A mne žiadne stehy nevypadávali... Vraj sa samé rozložili...

weverka11
12. jún 2011

mne za dobre 3 tyzdne ale ja som nemala zositu hradzu ale akosi šikmo k stehnu au au au a bolo toho mooooooc... fujha... Mne to aj zahnisalo a napuchlo, takze repik som nemohla davat, lebo ten uzatvara rany a pokial to mas skarede tak najprv kup kamilkovu tinkturu a az ked to bude ok tak potom repik.... a sprchovat čistou vodou a vetraaat... fuj sa mi obnovili spomienky... to bolo strasne, ja som ani chodit nemohla, kedze som to mala paradne do svalu... 😖 😒

stelika
12. jún 2011

spotrebovali sa do 10 dní a polovičky same povyliezali, po každom vecku som sa sprchla čistou vodou možeš použiť aj gel s ktorým sa sprchuješ zo spodu,v nemocnici som sa vetrala čiže keď som nešla nikam a maly spinkal tak bez gatiek vlozka pod zadkom a rozcapene nohy 😀 😀 😀 a žiadna bolesť ani nebola čerstvý vzduch je čerstvý vzduch 😕

kuratko
12. jún 2011

kym som odisla z porodnice, vsetky boli vonku.

lenka311
12. jún 2011

Ja som si na odporúcanie v pôrodnici kúpila Rossalgin. Taký prášok, zarába sa to do pol litra prevarenej vody, urýchľuje to hojenie a aby sa to nezapálilo, aplikátor nepotrebuješ /budú Ti ho v lekárni ponúkať/.
Štichy mi povypádali asi na 6 deň postupne - mala som ich 3.
Ten roztok je dobrý, lebo to tak nebolí... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Stačí sa len pár krát denne zospodu umyť.

evinkabarborka
12. jún 2011

stehy vypadnú po 7 až 14 dňoch,ale je to individuálne.veľmi pomôžu sedacie kúpele,vetranie a správna hygiena

trinity525
14. jún 2011

záleží na tom, či sú vnútorné, či len vonkajšie a kolko ich je a ešte či šlo o nastrihnutie lekárom alebo samonatrhnutie ... takže je to u každej individuálne ... mne to trvalo 3 týždne

winona24
14. jún 2011

mňa ja nastrihli a hneď vedľa ma roztrhlo....stehy aj vnútorné aj vonkajšie.... 😖 😔 bolelo to set sakra....ale ako písali maminy predo mnou...častá sprcha...vetranie......prvé dva týždne boli des....ale po mesiaci to už bolo komplet zahojené... 😉

jajasunova
10. apr 2013

prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiim o radu.bola som dnes na wc a mam problemy velke zo stolicou,tak som na odporucanie sestricky tlacila,aby to vyslo zomna von.vysiel ale len kusok a bolelo to ☹ ale ako som sa isla utriet na toaletnom mi ostali stichy po zasivani.rodila som 27marca a mala som dost velku ranu...mama a sestricka gynekologa,mi to ani nevideli a vraj to je uuplne normalne ze po necelych 2tyzdnoch mi vypadli...ale mne sa to zda skoro.a este ked som bola zasita veela.bojiiim sa velmi.prosim poradte mi niekto ☹

katarina822
10. apr 2013

jajasunova na problemy so stolicou skus pred tym glycerinove cipky dat pockat aj 20-30min a potom bez problem ist na vecko. s tymi stichmy skus zavolat na gyn a informovt sa ale mala by to byt zahojene bezne stichy sa vyberaju po tyz. ... moze ta boliet nemas problemy so zlatou zilou....

adka12
15. apr 2013

baby ja som po pôrode 3 týždne a stehy mám stále. kedy už vypadnú? normálne sa už bojím, prečo to tak dlho trvá 😖
nemám absolútne žiadne problémy ani bolesti, tak neviem, čo toto......

zeytin
15. apr 2013

@jajasunova Vobec to nie je skoro - prvy stich mi vypadol hned ako som sa vratila domov z porodnice, teda na 5ty den po porode, volala som doktorke a ona povedala, ze to je uplne v pohode a normalne. To bol prvy steh. @adka12 Posledny mi vypadol 4 tt po porode :-/

aadulik2110
15. apr 2013

ahoj, ja som používala Rosalgin, častá sprcha.... stehy sa vstrebali do 2 týždňov (ja som ich mala veľa). Ale z jedného mi ešte trčala niť cca 3cm ešte ďalší týždeň.... nakoniec ma to nahnevalo a potiahla som to... vnútri to už bolo vstrebané a len sa to pekne odtrhlo

myryjam
25. máj 2013

Stehy mi vypadli cca do 3 týždňov po pôrode. Nepoužívala som žiadne prípravky, ani výplachy, iba sprcha a čistá voda.

lucyfuk77
25. máj 2013

5 tyzdnov

dominikajenni
28. júl 2013

ja som rodila 17.5.2013 a bolo to super...ale potrhala som sa ... to by bolo tiež v pohode ako hojenie bolelo ale do dvoch týždňov som bola o.k ale čo čert nechcel na kontrole po šestonedelí mi doktor povedal že mi stehy vypadli asi veľmi skoro a nestihlo sa mi to dobre zrásť ...takže som bola nútená ísť na jednodňovú chirurgiu kde ma pekne uspinkali a nanovo narezali a zošili...momentálne som dva týždne po a ako je to hroznéééé....umieram od bolesti ...nič horšie som nezažila .... dúfam že to čím skôr prejde lebo už nevládzem...a stehy ešte furt mám tak neviem čo mi tam tento krát dali ☹

kika76
7. sep 2013

ano, je to individualne. Ja som dva tyzdne po porode a z piatich stehov mi zatial vypadol len jeden, tiez som uz bola nervozna, ze je to nejako dlho, ale ukludnili ste ma, ze to moze aj dlhsie trvat.... rana sa hoji celkom pekne, ani ma neboli, tak dufam, ze vsetko bude Ok...

zexi
7. sep 2013

ten otrasný zákrok sa ešte stále robí??? píše sa rok 2013!! uuuuf 😒

gumidekmomo
7. sep 2013

Mne sa vstrebali teda udajne pouzili nieco take heh a aj doma aj v nemocnici son so to pravidelne oblievala roztokom ROsalgin mooc dobra vecicka dost rychlo sa mi to zahojilo

lucinka1623
23. jan 2015

Ahojte baby 🙂 chcela by som sa spytat kedy vam vypadli vonkajsie stehy ?? Alebo ich vyberaju chirurgicky ?? Som sa natrhla a mam 3 vonkajsie stehy ... pekne ich vidno ked som sa pozerala z dola .. no vyzeraju ze sa im este nechce vypadnut :P som uz 2 tyzdne po porode tak neviem .. Neboli ma to ani nic take curat chodim do sprchy oplachujem vlaznou vodou no tak neviem .. viete povedat ????

janka12350
30. sep 2017

Ahojte rosalgin sa može davať aj ked ešte krvácate ????...Mna strašne bolí tá rana mam pocit aj že to mám mierne zapalené neviem čo mám robiť

timeabon
13. okt 2019

Prosím vás poraďte mi... Ja som už mesiac po pôrode a stále cítim stehy mam sa báť alebo to je normálne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre