Popôrodné bruško. Zbavím sa ho niekedy?

natuska999
6. jún 2013

Ahojte. Chcem sa opytat ci sa medzi vami najde niekto kto sa zbavil poporodneho bruska uplne. Ci uz cvicenim alebo hocijako. Som rok a dva mesiace po cisarskom, stihla, stravujem sa celkom zdravo, sem tam brušákujem ale v zrkadle som stále ako v 4-5 mesiaci :( :( :( ....... Najzvlastnejsie natom celom je to ze nemam na nom ziadnu ovisnutu kozu a podobne,ked ho napnem je ako skala ale jednoducho ma taky tvar ...A dvojnasobne to brusko vyznieva kedze telo mam stihle ako pred otehotnenim :´( Podarilo sa nejakej z vas sa ho zbavit ??? Prosim, aspon mi dajte nadej :/

oblecenieavecicky
6. jún 2013

Ahoj, ja som dva roky po cisárskom a bruško nemám žiadne. Ja som dosť po pôrode schudla, dokonca na váhu ešte z čias strednej školy, takže mi zmizlo aj bruško. Nič špeciálne som pre to nerobila, len som nonstop lietala za malým. Určite sa to stratí. Prípadne skús nejaké brušáky alebo úpravu stravu, ak sa Ti zdá, že je naozaj priveľké a ide leto. Na mne vôbec nie je vidieť, že som rodila, takže je možné sa ho zbaviť. Držím palce! 🙂

natuska999
autor
6. jún 2013

ďakujem velmi pekne, aspon viem ze aspon niekto existuje komu sa to podarilo lebo vsade citam ze to nieje mozne :( asi zacnem brusakovat pravidelne .. 😉

modrazaba
6. jún 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/drepova-vyzva/ ja som to skusala ale po troch dnoch som skoro umrela od svalovky 😀 tento tyzden zacinam nanovo 😎

vulka
6. jún 2013

@natuska999 Kamarátka má 5 detí a je ako modelka. Fakt. Upravená, štíhla, sexi.
Ale v podstate aj ja som sa ho už zbavila a to som po cisárskom skoro 2 roky.

elbe
6. jún 2013

vraj po cisarskom su tak porusene brusne svaly, ze sa uz nikdy nedostanu do povodneho stavu. Ja som po 2 cisarskych, brusaky cvicim kazdy den a brucho mam stale ☹

monika2712
6. jún 2013

je to mozne, odporucam trenera vo fitku.. kamoska sa takto dala do poriadku, videla som jej brucho asi 5 mesiacov po cisarskom, a vyzeralo fakt zle, maly mal nedavno 1 rok, a ona ma krasne pevne ploche brucho. tiez som nechapala, ze je to mozne, a to mala za mesiac ci dva take, samozrejme trener jej vypracoval aj cvicebny aj stravovaci plan.

krenkova
7. jún 2013

@natuska999 Ja som tiež štíhla, aj som bola pred pôrodom, mám 48 kg. Mám teraz 23mesačnú dcérku. Pár mesiacov po pôrode som ani neriešila nejaké bruško, poznáš to, kopec iných starostí. Ale ked začalo leto, bolo mi divné, že mám stále veľké bruško, presne ako píšeš, ako v 5.mesiaci, napnuté a tvrdé. Iba ked si ľahnem na chrbát, tak som tenká 🙂 ako kedysi. Každý mi radil, že som si mala sťahovať brucho, že mám cvičiť a iné rady. A podotýka, že predtým som aktívne cvičila. Nedalo mi to a šla som s tým k lekárovi. No a ten hned zistil, kde je problém. Ani keby som chodila 100rokov cvičiť k trénerovi, nič mi nepomôže, pretože mám diagnózu Diastáza brušných svalov. Stáva sa to ojedinele po tehotenstve a po pôrode s väčšou pravdepodonosťou u štíhlych maminiek. Teda sa mi rozostúpili brušné svaly do strán, brušná stena sa vydula a je pevná, kedže sú tam orgány. Niekedy býva kombinácia aj s herniou-pruhom pupočníkovým. Ja mám to rozodtúpenie dosť veľké. Potom som šla k chirurgovi a tem mi predpísal pás na diastázu a konečne som sa cítila príjemnejšie a mohla som si obliecť aj užšie šaty, tričká, v podstate ti ten pás skoriguje brucho do pôvodnéhos tavu. Ja ho nosím skoro stále, okrem spánku. A jediným možným riešením na odstránenie je iba operácia. Ja som mala už zajednanú operáciu teraz v máji, ale kedže sme sa rozhodli pre dalšie bábatko, tak s tým ešte počkám, lebo aj ked po operácii ti to dajú pekne dokopy a jazvu máš ako po cisárskom reze v oblasti bikín, tehotenstvo alebo pôrod to zase môžu sposobiť a tak by som zybtočne vyhodila peniažky dvakrát. Veľmi ti prajem, nech to nie je táto diagnóza, len sa ti chcela dať vedieť, že aj toto sa stáva. Dá sa s tým vydržať, nie je to nejako nebezpečné, len to nedobre vyzerá, také bruško, koľko krát mám pocit, že na mňa pozerajú, že som stále tehulka 🙂 Kľudne sa pýtaj, ak ťa ešte niečo zaujíma, Katka

natuska999
autor
7. jún 2013

@modrazaba wauu,ďakujem, dnes začínam !!! Som ochotna vyskusat vsetko velka vdaka !

natuska999
autor
7. jún 2013

@krenkova ked tak citam tak je to presne to co mam ja s tym bruchom, neviem ci je to tou diastazou o ktorej som este nepocula ale priznaky mam rovnake, ku akemu lekarovi s tym treba ist aby som zistila ci je to aj moj pripad ? A ten pas ti aj pomoze dat to do povodneho stavu alebo je to len pomocka pod tricko ktora funguje len ked ju mas ? A ako to upravia tou operaciou ? Ako to prebieha nevies ? Aaaa este jedna otazka kolko vyjde taka operacia ? Verim ze to nieje moj pripad a neviem ci by som podstupila tu operaciu kvoli vzhladu ale jedno viem, nechcem uz posobit ako tehulka :/ :/ :/

natuska999
autor
7. jún 2013

@modrazaba este otazocka tie brusaky sa snad nemusia robit naraz ? ? ? :D

modrazaba
7. jún 2013

@natuska999 to neviem, ale podla mna moze sa robit tak, ze napriklad urobis 10 brusakov, potom si oddychnes par minut a urobis dalsie atd. podla mna by sa to mohlo tak robit; a hlavne je, ze pocas dna urobis dokopy tych 50. aspon si tak myslim. inak, ja som robila tie drepy - naraz som urobila 50 a na druhy den som nevstala z postele 😀

matozazzo
7. jún 2013

Mam za sebou 2 cisarske a brusko, sice nie uplne, ale zmizlo. Po prvom slo dole tazsie, lebo som sa snazila dobre stravovat, aby som mala vyzivne mliecko, figu borovu, preto som neschudla. Treba sa viacej hybat, chodit na prechadzky, vynechat tucne a mastne jedla, sladke, vela pit. Mliecka bude aj tak dost 🙂
Schudnut po 1. dietati sa mi podarilo asi az po 2,5roku, po 2. dietati sli kila hned dole, lebo praca - 2 deti - domacnost, juuuj, niekedy sa tolko nabeham, ze az 😀 Stravu uz vonkoncom neriesim, a tym, ze mam dietu na zlcnik, ziadne mastne atd. nejem, a stravujem sa aj tak zdravo. hybem sa 2x tolko, lebo sice mala spala, ale starsia chcela byt von, za 2 detmi sa tiez nabehas :-ň chodime viac von, na bazen, doma sa obracias ani nevies ako, no a praca k tomu, po roku som bola na svojej povodnej vahe 🙂 Nikdy som nemala a ani nebudem mat ploche brusko a aj doktor mi povedal, ze rezom sa narusili pozdlzne svaly, takze pokial som nebola predtym ako kost a koza s plochym bruchom, nikdy uz taka nebudem, aj ked budem cvicit.. A ano, chodievam aj cvicit. Mladsiu necham doma, starsia ide so mnou 🙂 Pri prvej sa mi nechcelo...
Nikdy som nerobila brusaky, skor rychla chodza, chodenie do schodov, beh (nie intenzivny), bicyklovanie, chodim na brusne tance spojene s posilovanim celeho tela, ale ani tam nerobime klasicke brusaky...

natuska999
autor
7. jún 2013

@matozazzo Ja som rok a dva mesiace po cisarskom a povodnu vahu som dosiahla uz po par mesiacoch po sekcii. Teraz vazim dokonca o kilo menej ( 47 kg ) takze si ma vies predstavit, chuducka malicka a neviem ci to nebude prave tym ze kedze som bola aj som taka chuda tak mi to viac natiahlo brucho a tak... ked si lahnem na chrbat tak mi pomaly vidno rebra ,nemam ziadne brucho ale ked sa postavim tak nabehne,aj ked ho napnem tak ho mam tvrde dokonca na nom citim naznaky tehliciek ale gulaty tvar zostava,neviem ci sa mi tak prehodili dopredu organy alebo co ale je to dost zvlastne ..... :´(

matozazzo
7. jún 2013

@natuska999 Moze to byt posunutim maternice, aj to sa stava, ja som sa trosku rozsirila v bokoch 😀 Koza na brusku uz bude vzdy akoby ovisnuta, lebo je tam priecny rez cez pozdlzne svalstvo, to sa uz nikdy nestiahne tak, aby bolo pekne hladke, ako pred porodom. Skus zacat cvicit, rychla chodza, chodit, behat do schodov, aby si si ho ponamahala a uvidis, ci bude zmena. Ja som sa s tym zmierila, manzelovi to nevadi, stale mi povie, ze boli tam dve dievcatka, 2x rezana, je sportovec, sam vie, ze nie je lahke, aby sa to stiahlo. Skus este masaze, mozno je to len tvoj pocit. Pripadne zajdi na kontrolu na gyndu, co ti povie doktor. Este neviem, ci kojis, vravi sa, ze ked kojis, vzdy su navyse 4kg, ty si schudla, ale kojenim sa zdrziava v tele voda, mozno u teba je to prave v brusnej casti tela. Ja som mala prisa-brucho-stehna, ked som prestala kojit, postupne som schudla aj tam

matenka
7. jún 2013

ahoj, no asi ťa nepoteším, ja som dosť podobný prípad, oba pôrody sekciou, mám 46,5kg a stále vyzerám ako tehotná 😝 a to som tri roky od poslednej sekcie ☹ , a teda všetci si myslia, že som tehotná, lebo som fest chudá a len brucho mám, ale od dnes chcem začať behať a potom dám vedieť, či pomôže 😉

krenkova
7. jún 2013

@natuska999 Je to možné, že budeš mať to isté čo ja. Ja som šla najprv k obvodnému, ukázala som mu brucho a on mi povedal, že by to mohla byť práve diastáza. Hned ma poslal na chirurgiu a tam už chirurg jasne stanovil diagnózu a hned mi aj vysvetlil, že žiadne cvičenie mi nepomôže, niektoré mi dokonca môžu ublížiť, kvôli tomu, že ti tam môže vzniknúť pruh. Ano, ten pás ti pri tejto diagnoze dajú na predpis, ale je to žiaľ len pomôcka, aby si sa cítila lepšie, ale mne aj chirurg povedal, že je dobré nosiť ho, aj kvoli tomu, že dvíham malú ap. A o tej operácii viem presne, úplne všetko, nakoľko som ju takmer absolvovala. Samozrejme, že to nerobia na bežnej chirurgii, ja som zo ZA a bola som odporučená v prípade, že by som šla normálne do štátnej fakultnej nemocnice v Martine, kde takéto operácie vykonávajú. Alebo ešte v Banskej Bystrici v súkromnom zariadení, pre tú som sa rozhodla ja. Zvyšok ti píšem do pošty, aby som sa tu toľko nerozpisovala 😉

natuska999
autor
7. jún 2013

@krenkova čakam na zvysok posty, zaujima ma to ;)

krenkova
7. jún 2013

@natuska999 už to máš poslané 😉

majmik
7. jún 2013

@natuska999 no, ja len suhlasim s @krenkova , ze moze ist o diastazu. Ja som na tom rovnako ako ty - po porode som vazila dokonca este menej, ale brucho mam ako 5.-6. mesiaci - zvonku dokonca este stale rosolovita koza a pod tym uz pevne. Viac info najdes aj tu, aj spolu so specialnymi cvikmi na tu diagnozu: http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/diast...
ale pozor s brusakmi - pri tejto diagnoze sa nesmu, lebo si to mozes este zhorsit, ani dvihat tazke predmety, a pod.
Inak @krenkova aj ja dakujem za info ako dalej postupovat, lebo aspon ten pas by som teraz v lete ocenila 😀 kolko sa zan doplaca?

krenkova
8. jún 2013

@majmik @natuska999 Ahojky, tak sme sa našli maminky s rovnakým problémom. Ak pôjdeš k lekárovi obvodákovi, ten by ťa mal poslať ku chirurgovi, ktorý ti to napíše do karty a dá na predpis, tak ja som za ten ,celým slovom ,abdominálny pás doplácala len 5 euro a ak by si nešla na operáciu, alebo ako ja, že chceš ešte bábatko, tak po roku máš právo na nový. A je to fakt veľmi dobrý materiál, sú v ňom aj také výstuže, ktoré sa dajú vybrať, ja to nosím bez nich. Skoro ako brušná ortéza, pás je z elastického materiálu, ale je to veeeľmi pevné a super drží to bruško. Ja ho pravidelne periem a elasticita sa nezmenila, je stále pevný. Ked som ho začala nosiť, veľa známych sa ma pýtalo, či som už bola na operácii a že som zase štíhla ako predtým. Len si treba zvyknúť na to, že to má človek zafixované. Ja si ho už obliekam ako ponožky automaticky, aj malá mi ho podáva, ked ho zabudnem 🙂 .
Inak v lete si treba zvyknúť, že s tým pásom môže byť trošku teplejšie, ale myslím, že je to dosť vzdušné, ja som v ňom bola minulé leto na svadbe a mohla som si obliecť pekné šaty, ktoré mi sadli a nemusela som ich prisposobovať brušku. A terez pojdeme na dovolenku, tak ho budem mať pod celými plavkami. Kúpila som si plavky také trošku krčivý materiál, aby som zamaskovala ten pás a vyzerám ako laň 🙂

natuska999
autor
8. jún 2013

to je super budem rada ak mi potom nejako preposles ako vyzera alebo ako sa aspon vola aby som vedela co mam zhanat 🙂

majmik
8. jún 2013

@krenkova jeeeej, obrovskaaaa vdaka.. tak najblizsie s tym skocim za mojou lekarkou - dala si mi velku nadej aspon na vizualne dobre vyzeranie a pocit 🙂

daanuska
8. jún 2013

@krenkova noo tak ja mam zrejme ten isty problem ☹

krenkova
8. jún 2013

@majmik To som rada, že som pomohla. Je to skvelé, že si môžeme sprostredkovať infošky. daanuska Ked nájdem, dám sem link na ten môj pás, ako yvzerá. A ak by ste potom chceli vedieť viac o operácii ap, kľudne napíšem. Ja som to popísala natuska999 do súkromnej pošty, lebo najprv sme boli s týmto problémom len my dve, ale ked Vás to bude baby zaujímať, napíšem aj sem do fóra. Je to problém, ktorý nie je častý a keby som to nemala ja, tiež dodnes neviem, že takéto niečo môže byť.

krenkova
8. jún 2013
daanuska
8. jún 2013

@krenkova No ja nosim stahovacie silonky- mam odstrihnute nohy takze je to celkom ok 😉 ale zajdem za lekarom a uvidim co mi povie ci mam cvicit alebo si zvyknut na taketo brusko :-/
Ale podla vsetkeho to je tak ako v tvojom pripade ...

krenkova
9. jún 2013

@daanuska 🙂 Aj ja som tak začínala, najprv som si kúpila také nohavičky s vysokým pásom pre tehulky, tiež sťahovali, ale nie až tak pekne ako pás. A hlavne výhoda pásu je aj to, že ho mám od rebier, až po panvu, teda nikde mi nič nevytŕča 😉 A daj potom vedieť, ako u lekára. A neboj, ak to bude ono, s tým pásom je to oveľa lepšie a budeš sa cítiť zase ok. A ked to budeš chcieť odstrániť úplne, tiež je možnosť tej operácie, takže sa dá tomu pomôcť 😉

daanuska
9. jún 2013

@krenkova No tak dufam ze mi ten pas moj dr. predpise a este planujeme babatko- sice nie hned ale casom by sme sa este radi rozrastli takze operaciu asi zvazovat nebudem kedze je dost draha a hlavne mojmu drahemu to vraj nevadi to len ja furt lamentujem a hlavne ked ideme niekam plavat a tiez tie hlupe otazky ze co uz druhe? Akoby ine zeny boli hned stihle ako prutik- i ked aj take stastne zenicky poznam 🙂 ozaj a ty ho normalne nosis aj do vody? ...

krenkova
10. jún 2013

@daanuska No to poznám, tie pohľady, a hlavne ked som si náhodou nedala pás a ked už som oprestala kojiť, manžel ma pozval na malého Radlera... si mala vidieť tých ľudí ako krútili hlavou a zazerali na mňa🙂 Tehotná a pivko...sme sa s mužom na tom bavili 🙂 🙂 🙂 A áno môžeš si ho kľudne dať aj do vody, ten materiál nie je bavlna, že ti nasaje vodu. A včera sme boli s rodinkou na bicykli, síce je s pásom trošku teplejšie, ale nič hrozné, hlavne, že sa v ňom nepotím, nemám mokré fľaky na tričku. Tak prajem, nech ti ho doktor predpíše, ale ved to je najmenej ,mne ho v zdrav. pomockach objednali, lebo S veľkosť nemali a za 3 dni som ho mala 😉

daanuska
11. jún 2013

@krenkova ok dik za radu a potom dam vediet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre