Zotavenie po pôrode

weronikuskaa
19. okt 2014

Ahojte. Som dva tyzdne po porode. Bola som nastrihnuta a nakoniec som sla cisarskym. Takze som zosita aj zo spodu ale aj brusko. Na brusku citim ako keby sa mi to trhalo ale jazvu mam peknu. A zo spodu mam este stehy. Kedy mi vypadnu? V nemocnici mi povedali ze 7-8 den ale ja este mam. Je to zle? Kedy ste sa dali dokopy vy?

standu
19. okt 2014

Nemala som cisarsky, ale spodne stehy vypadali az po vyse 2tyzdnoch. jazva po sekcii sa hoji velmi individualne....

trgypadl
19. okt 2014

@weronikuskaa ahoj mozem sa opytat,kde si rodila??tie stehy mozu drzat aj dlhsie,ale ak Ti moc vadia tak si ich chod dat vybrat

weronikuskaa
autor
19. okt 2014

Bojnice

trgypadl
19. okt 2014

@weronikuskaa a babatko je v poriadku?

katarinamarkova
19. okt 2014

@weronikuskaa neviem odkial nabrali tych 7-8 dni...mne tiez trvalo pri poslednom nieco vyse 2tyzdnov pokial boli fuc......a jazva po cisarskom ta bude boliet este dlho :( aspon teda mna pri druhom bolela este dobreho polroka ked som sa smiala a dobry rok po tom este ked som napr. silnejsie kychla, ci zakaslala. vlastne aj teraz pri kazdom menzese ju citim, neboli, ale citit ju je...

daniela1983
19. okt 2014

@weronikuskaa ja by som sa chcela opytat ako je nieco take mozne? pokial viem nastrih sa robi az ked uz je hlavicka na hradzi a tlaci sa von a potom sa uz neda urobit cisar lebo je to nebezpecne tahat dieta spat dozadu porodnymi cestami a voli sa vex alebo forceps. takze toto ma fakt zaujalo ako je to vobec mozne

niki101988
19. okt 2014

@weronikuskaa Ako Ťa mohli aj nastrihnúť a nakoniec sekcia? Ako píše @daniela1983 nerobí sa to veľmi bežne, skôr by aj zaujímalo čo gynekológ nacvičoval s Tebou

weronikuskaa
autor
19. okt 2014

Malinka sa skrtila o pupocnu snuru a tvarickou sla oppacne. Mala je v poriadku. Chvala bohu.

nanka3
20. okt 2014

@weronikuskaa ahoj, no, sa som rodila prirodzene a mala som zopar stehov, ale asi som "srab" 😀 pretoze som nabrala odvahu pozriet sa tam dole asi az mesiac po porode, a vtedy tam tie stehy uz neboli, rukou som sa tam nesnazila hmatat, ale myslim, ze 2 tyzdne su ok, pokial ta nic neboli, nekrvacas, tak by to malo byt v poriadku, ved niekomu sa jazvy hoja skor, niekomu neskor 😉

daniela1983
20. okt 2014

@weronikuskaa to by ma celkom zaujimalo ake zasahy tomu pocas porodu predchadzali ked to koncilo takym masakrom

dulkagabulka
20. okt 2014

Nástrih sa robí vo chvíli, keď je už hlavička veľmi nízko. Nechápem, ako ti mohli urobiť nástrih - to musela byť hlavička ešte vysoko v cestách, keď bolo možné dieťatko vytiahnuť cisárskym. Zatial som ešte nepočula, že by toto bolo možné. Želám ti skoré uzdravenie. Cítila si, ked ti robili nástrih? Ranu po nástrihu vetraj, môžeš si ju obliať po toalete repíkovým odvarom /z flašky so sošáčikom, ako má tuším RAjec/.

weronikuskaa
autor
20. okt 2014

Hlavne som citila zasivanie. A dakujem pekne. Vsetkym

dulkagabulka
20. okt 2014

@weronikuskaa ako si cítila zašívanie? myslíš zdola? to kedy ta zašívali?

piacere
20. okt 2014

@weronikuskaa na ranu po zašívaní (dole, aj po cisárskom) odporúčam sprej Dermochlorophyl.

gretocka
20. okt 2014

dievcata, len vam chcem napisat ze vnutorne - hlbsie kozne stehy vam mozu postupne preputovat na povrch a vypadnut aj po dvoch rokoch - stalo sa mi to toto leto, zrazu ma zacalo priserne pichat sitie, spuchla mi jazva, tak som sla ku svojmu doktorovi a ten mi povedal, ze sa to moze stat, ze o par dni vypadne a bude klud. A naozaj, na druhy den mi to zacalo odpuchat aj pichanie zmizlo a odvtedy je pokoj 🙂
Tak len aby ste vedeli, ze aj take sa moze stat... inak som sa po oboch porodoch dala dokopy velmi rychlo, uz pri prepusteni z nemocnice som bola relativne v pohode. Po nemocnici som behala len s tymi sietkovanymi nohavickami, ked sa dalo, tak som lezala len navolno. Doma som uz nosila normalne nohavicky, ale na WC som chodila v nemocnici cely cas, doma zo zaciatku do vane aby som si ranu stale omyvala cistou vodou.

evitka83
9. nov 2014

Mne vypadli komplet steh do 3 tyzdnov

ushuaia
9. nov 2014

@weronikuskaa ja som mala akutnu sekciu...takze mozem povedat len tolko ranu na brusku som citila skoro do roka...jazva sa pekne zahojila, rez pekny...ziadny infekt...chodila som na prevazy 2 x do tyzdna...cca necely mesiac...

dulkagabulka
10. nov 2014

@weronikuskaa cítila si zašívanie na brušku, alebo zašívanie nástrihu?

stenly33
17. nov 2014

Ahoj.Chcem sa spytat.Som dva mesiace po sekcii.Dostala som akoze druhu menstruaciu a pri krvacani ide zo mna aj taka biela tkanina alebo blana moze to byt este placenta?Neviem co ma robit mam ist s tym na pohotovost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre