1.pôrod vakuom, aký bude druhý?

brankova
23. jan 2020

Pred 4,5 rokmi sa moj syn po 17 hod. narodil s pomocou vakua extraktora ( vex). V skratke vyvolavanie, nezostupovanie do por.ciest, otvorena na 8cm, 3xepi aj tak brutalne sialene bolesti bedrov.klbu, zosivana1,5hod a zlomena kostrc. Bolesti pri sedeni 4 mesiace, operacia polypov nasledne. Dieta kontrolovane na neu.rok, placliva,kolikove, inakok.Teraz sa ortoped vyjadril, ze sa moze zopakovat podobny scenar, zevraj preto bol tazky porod, lebo pred nim som mala zlomenu kostrc cca 6 rokov ddozadu.O seba sa nebojim( mozno trochu), ale mozne kompilkacie pri dalsom takomto porode. Mateniektora podobnu skusenost, ci uz so zlom.kostrcou alebo druhymporodom po VEX?Jasne, ze by som radsej rodila prirodzene, ale ...

simsalabim
23. jan 2020

@brankova co opisujes, znie hrozivo. Ja by som v tvojom pripade tlacila na cisarsky rez. Takyto komplikovany porod moze mat dalsie nasledky, ktore sa naplno prejavia po rokoch...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brankova
autor
23. jan 2020

@simsalabim
@miriam11 Uz to asi mesiac riesim, moj gynekolog vravi, ze primar, kde chcem rodit, je za prirodzene, ze odporucanie nebude brat do uvahy. Idem na konzultaciu k druhemu, do inej porodnice, tam je k sekcii nakloneny. Sama sa rozhodnut neviem

katkatonkova
23. jan 2020

Ja som tiez 1.porod VE, vsetko ako ty okrem kostr e...druhy porod...nadherny...krpec mal 4160g a za 4 hodky bol vonku bez nastrihu...a iba 4 male stehy som mala....

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
23. jan 2020

@brankova vyhla by som sa prirodzenemu porodu. Cez sviatky bol u nas na navsteve kamarat, ktory je porodnikom v zahranici a tie story co nam narozpraval o komplikovanych porodoch a nasledkoch potom /o ktorych sa bezne nehovori) su ako nocna mora. Pochybujem, ze by pan primar nechal po takomto porode prirodzene rodit svoju zenu ci dceru. Ale drzim palce, nech sa rozhodnes spravne.

brankova
autor
23. jan 2020

@katkatonkova tiez vravel dr., ze nemusi sa nic stat

eliska13
23. jan 2020

@brankova tiež by som zvolila, keby sa dalo cisarsky

angelinja
23. jan 2020

presne ja neivem ale mne moja veta ktoru vsade zacinam pouzivat je vsetko sa prehana..uz ozaj nikde neni zdravy rozum..ano prirodeze je prirodzene je to prirodzene od pociatku ale ked ma niekto opodstastnene sekcie tak preco nie??vsade sa zacinaju len extremy a prehanenie vsetkeho...neni vsetko len A alebo B..su veci medzitým a vtedy je potrebne sa priklonit bud k A alebo k B...ja nevime to ozaj vsade mi pasuje ta veta ze vsetko je prehnane v týchto pohnutých casoch...preco tlacit do niecoho co MOZE BYT skomplikovane a da sa tomu zabranit...

heidy222
23. jan 2020

@brankova presne toto som prezila pred 4tt,az na to ze spontanny porod a bez epiduralu, nestihli dat. V jednom Momente kontrakcie prestali, Nik nevie preco. Davas Mi nadej Ze za 3 mesiace si sadnem bez bolesti 😂. Ja som bola este aj do minuleho tyzdna ciastocne inkontinentna. Pre mna to bol druhy porod. Prvy bol planovany cisarsky kvoli polohe koncom panvovym. Neda sa to porovnat,po cisarskom som po 3tt jazdila na biku. Manzel chce 3 dieta,ja uz by som neriskovala

brankova
autor
23. jan 2020

@heidy222 o tej inkontinencii radsej ani nepisem. No ta kostrc sa dlho hoji...

simsalabim
23. jan 2020

@brankova aj ta inkontinencia...vies si predstavit, co sa stane, ked prides do prechodu? Uz len samotny vaginalny porod sa povazuje za vyrazny rizikovy faktor pre vznik inkontinencie (to je znamy fakt) a komplikovany vaginalny uz duplom... pridaj si k tomu vek a vies si spocitat, kde to moze skoncit.

pdt
23. jan 2020

mala som podobne, prve dieťa, nezostupovanie do porodnych ciest nikto nezistil, tyzden pred som bola natlacana prostinom aby vyvolali porod, laktom sa mi valala sestricka po bruchu a vytlacala malu, nakoniec vakuum, snura okolo krku a ani to neni vsetko co sa pri tom stalo - hrozna neprofesionalita, pri druhom to iste dieta nezostupovalo, krvacala som po nohach a sestricka po mne hucala nech netlacim, nakoniec muz nakrical na druhu sestru co prisla, ze ked dopadnem ako naposledy tak ich vyzabija, a na nase stastie to bola ta co mi bola pri prvom porode, po prvom soku ako sa s nou bavi na nas oboch pozrela a zhikla ,, hí ja si vas pamatam vy ste mali taky tazky porod, pockajte zavolam ihned primarku´´ no a potom uz ako na smyklavke akutny cisarsky, 45 min ma navyse sili lebo som mala nieco vnutri poskodene, dodnes neviem co/nikto mi neodpovedal. moja rada ries to dopredu, vybav si cisarsky.

veronikadomanova
23. jan 2020

@brankova ja by som si radšej dala stretko s nejakou dulou a našla pôrodnicu kde sa dá rodiť v polohe ktoru si vyberiete...pri pôrode je veľmi dôležité aby kostrc bola voľná,čo v polohe na chrbte mozne nie je...v inom prípade by som tiež volila cisarak,nie je to sice žiadna výhra ale radšej pokiaľ vám nedovolia rodiť vo vám pohodlnej polohe

benshi
23. jan 2020

určite vybaviť cisársky, neriskovala by som pridusené dieťa s následkami na celý život

katkatonkova
23. jan 2020

@brankova pri druhom som ani poriadne komtrakcie nemala...zrazu len 3 silne..to sa krpec zaprel a isli sme na dve kontrakcie von....velmi rychlo to islo.....

brankova
autor
23. jan 2020

@simsalabim
@pdt
@veronikadomanova
@benshi Dakujem za reakcie, teraz som viac priklonena k sekcii. Predsa to s tou prekazkou v panvovej oblasti moze vypalit vseliak.

veronikadomanova
24. jan 2020

@brankova ja som mala dlho problémy s kostrcou(nie kvôli pôrodu) a jeden doktor.ki povedal že pôrod by to mohol napraviť,že tým tlakom sa dá naspäť do správnej polohy....naozaj by som toto radšej odkonzultovala s viacerými lekármi a skúsenou dulou...ja mám sekciu...a keby mám mať ďalšie dieťa určite by som radšej šla prirodzene...tie bolesti boli hrozné...a spravili sa mi zrasty,čiže aj 3 roky po sekcii mávam denne bolesti brucha...sekcia nie je ľahšia cesta

brankova
autor
24. jan 2020

@veronikadomanova Urcite si nemyslim, ze sekcia je lahsia cesta. Chcela by som sa vyhnut hlavne ohrozeniu dietata. Preto idem k inemu Dr. Ak povie, ze to neni na sekciu, tak to necham tak. Plus maly ma obmotanu snuru okolo krku( nova info)...

lucia147852
24. jan 2020

Určite by som nešla prirodzene. Musíš sa báť aj o seba. Véd nemôžu dve dietka ostať bez mamy alebo s mamou na vozíku. Držím palce.

tukanec
24. jan 2020

no po tom co som si prave precitala si myslim, ze moje zdravotne poporodne problemy su banalita. drzim ti palce aby to dopadlo co najlepsie aj pre teba aj babatko

elizuella
25. jan 2020

@brankova ja som rodila teraz v pondelok. Zaplatila som si dr. Sestricka na prijme sa ma na tajnasa spytala, ci som s dr. dohodnuta na cisarskom. Takze asi vedia, ako to fici. Takze hladaj si niekoho, kto ta tak odrodi, ak tak chces. Sak ti gyn porodnici sa navzajom poznaju, niekto ti da tip a ty to diskretne poriesis. Pripadne hladaj nemocnicu, kde to odporucenie na cisarsky akceptuju. Ja nie som odbornik, moj porod mal tiez svoje problemy, ale v podstate to bola jedna stastna a radostna udalost.

berika
25. jan 2020

Ja som v roku 2008 rodila tiež vex, 2017 uplne bez problemov spontanne

veronikadomanova
25. jan 2020

@brankova Tak ak je tam aj šnúra,tak myslím,že bude sekcia

alicek8484
19. sep 2023

a som rodila s Vex a dopadlo to veľmi zle...maličký bol dlho priduseny. Najprv sa snažili aby som ho porodila klasický ale ja som nevladala tlačiť po tých 16tych hodinách trápenia..moje dieťa má problémy...nieje ako iné...neviem či nemá aj autizmus...nerozprava...nepije a neje sám.. slabé porozumenie..je to hrôza. Veľké trápenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre