Bude aj druhý pôrod rovnako ťažký?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

prvého syna som rodila na pôrodnej sále 17 hodín. Zastavila som sa na 8 cm, nepostupujúci pôrod. Dostávala som 5x oxytocin. Syn na narodil pomocou vacuum extraktora.

Teraz som druhýkrát tehotná a veľmi sa bojím druhého pôrodu.

Môže sa to všetko zopakovať?

Nie je telo už po prvom pôrode nejako pripravené, že už by to mohlo byť ľahšie?

Existuje možnosť cisárskeho len preto, že sa veľmi bojím prirodzeného pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

strach nie je indikáciou na cisársky rez.

Neobávajte sa, rovnaký scénar sa zopakovať nemusí. Je malá pravdepodobnosť, že by to išlo rovnako.

Držím Vám palce! Nastavte sa pozitívne a pôjde to 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník