Ako dlho ste sa hojili po pôrode?

laskonkaq
28. sep 2022

Ahojte zaujímalo by ma ako ste sa reálne dlho hojili po pôrode. Je to naozaj tak ze tých 6 týždňov? Ci aj ďalšie ste mali problémy. Akú kozmetiku ste používali? Ďakujem

veronika3110
28. sep 2022

sekcia - kozmetika žiadna, do 2 týždňov všetko super, bez bolesti

kaca222
28. sep 2022

To je individuálne, záleží od rozsahu poranení. Ja som mala bolesti pri sedení asi 3 dni a 2 týždne ma chytali bolesti dole pri dlhšej chôdzi (už aj 10 minút bolo pridlho). Nemala som ale skoro žiadne poranenia, z toho dôvodu som ani nepoužívala nijakú špeciálnu kozmetiku.
Mala som pre istotu kúpený Rosalgin, nevyužila som

banalu
28. sep 2022

Kliestovy porod, hojenie 6+ tyzdnov, praskali mi vonkajsie stehy, po tretom presiti som sa hojila "na divoko". Na nohach som vydrzala tak 15 minut tak do 5teho tyzdna sestonedelia...
Kozmetika - bioderma detsky gel, poradili sestricky na sestonedeli. A samozrejme betadine - ale to sa asi nerata za kozmetiku 🤔

dexemposupoplex
28. sep 2022

dlho,cele sestnedelie, potrhana po zadok, sitie sa rozpadlo, velka modrina, nesadla som si na zadok dost dlho...betadine, heparoid, repik a mnozstvo liekov,kozmetika ziadna

zuzi0911
28. sep 2022

Rodila som 2x prirodzene . Mala som nástrahy šitie..rany cca 3cm....maká som šťastie,ale hneď som chodila,sedela všetko v úplnom poriadku okrem unavy prve 2 dni som sa citila vyborne. Cístila som sa 2 týždne ...kozmetiku žiadnu...iba krém na bradavky
Teraz ma caka pôrod opäť a som zvedavá, ako to budem teraz znášať. Je to aj vekový rozdiel väčší atď....

moncacina
28. sep 2022

Prirodzený pôrod, roztrhnuta poriadne až po zadok. Ale zahojena cca do týždňa. Najhoršie prvé 3 dni, sedela som na pol zadku

dominidi
28. sep 2022

Prirodzeny porod, nastrih, rana sa zapalila takze hojenie trvalo tak 2 tyzdne..hygiena len voda a cicatridina vzdy po sprche..

kukulienka999
28. sep 2022

Na moje štastie ja som po pôrode ani nevedela, že som rodila, keď som videla ako ubolene chodia tie ženy…je to naozaj maximálne individualne.

sojorez
28. sep 2022

Prvy porod najlahsi, ale hojenie a psychika najhorsia. Treti porod najhorsi, zdola masaker, som bola postopkana ako vianocny obrus, cievkovali ma kvoli opuchu, ale do hodiny som bola na nohach a hojenie som nejak neprezivala. Kozmetika - zdola repik, poporodne vlozky so sietovanymi gatkami, zvysok tela to, co pred tehotenstvom.

jaskolka
28. sep 2022

1.porod vakuumextraktorom, šitá zvonku zvnútra, používala som Cicatridina, ta mňa úplne super vec. Krvácanie cca 2 týždne, bolesti možno tiež tak.
2.porod celkom prirodzeny, krvácanie týždeň, bolesti tiež tak. Aj zvnútra maternica sa zahojila veľmi rýchlo, už v deň odchodu z pôrodnice, keď robili usg, že takmer nebolo vidno jazvu po placente.
Kozmetika - keď nerátam ten sprej, tak žiadna, len čistá voda, sprcha 2x denne, bidet po WC

julie19
28. sep 2022

Prirodzený pôrod, nastrih a šitie aj vnutry aj von … prvé dni na počudovanie celkom fajn 😅🤷‍♀️ Potom doma som mala pocit že horšie tak som oplachovala Rosalginom a čistou vodou po každom wc aj po malej a do 4 týždňov som chodila ako srnka ani som nevedela že som rodila … ale doteraz si pamätám ako som išla do Tesca asi 2 dni po príchode z pôrodnice kúpiť si ešte vložky a sieťové nohavičky a išla som ako kačica a vrčala po mužovi nech nechodi tak rýchlo 🤣🤣

jarka9669
28. sep 2022

Sekcia , hneď keď sme prišli domov som v podstate fungovala normálne , len to vstávanie z postele bolo ťažšie , inak suuper

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre