Ako dlho sa vám hojila rana po natrhnutí?

majka0406
20. júl 2022

Ahojte chcem sa vas opytat ktoré mate skusenosti - ako dlho sa vam hojila rana po natrhnuti pri porode? . Mam vnutorne sitie aj paru stehov vonkajsich a v piatok bude treti tyzden od porodu , tak ci je normalne , ze to este niekde postipkava 🙂 dakujem 🙏😊

kolieskova232
20. júl 2022

@majka0406 Pravdaze je to celkom normalne, mne sa hojila skoro dva mesiace. Kazda sme predsa ina, je to uplne individualne. 🙂 samozrejme, zalezi, ako velmi sa venujes roznym fyzickym aktivitam, atd. Ja som sa snazila prilis nenamahat, ale aj tak sa to celkom dlho hojilo. Chce to trpezlivost. 😉

petamich
20. júl 2022

roztrhla som sa velmi a ja som sa hojila viac nez 2-mesiace a este som potom musela riesit aj nejaky kozmeticky zakrok - takze zalezi od toho ako velmi ale ano, je to normalne

surama
20. júl 2022

@majka0406 Ja som sa sice nenatrhla, ale trochu ma doktor strihol a tak mozno 2 mesiace som citila ranu, ked som sedela na niecom tvrdsom, ale lekar vravel, ze to aj pol roka mozem citit. Takze chce to cas..zahoji sa to 🙂

ildiko36
20. júl 2022

@majka0406 pro prvom pôrode pol roka,ale sa mi natrhlo vedla šitia na 4cm ( na pi..u ma dr zasila, bola velmi šikovna😤).2 pôrod po 17r, brali ma ako prvorodičku po tolkych rokoch , som uz pouzivala anibal,dieta 4430g,bez nastrihu bez poranenie bez šitia

majka0406
autor
20. júl 2022

Ďakujem za odpovede 🙂 takze nervozitu odkladam bokom 🙂

danieladeley
20. júl 2022

2 dlhe mesiace :/

sykoroka_dizajn
20. júl 2022

Podľa mna to je asi normálne. Ja som mala len dva či tri stehy a postipkavali ma ešte 3. Týždeň po pôrode ale potom už nie. Stále som to umývala a striekala detol, svietila biolampu