Ako si prirodzene vyvolať pôrod?

cecilh
17. sep 2015

ahojte,

som po termine a o tyzden mam ist na prijem, na vyvolavacku. nechcem aby to prislo do takehoto stadia, jeden porod som uz vyvolavany mala a nie je to to najlepsie.
pocula som uz o dlhych prechadzkach, chodeni po schodoch, umyvanie okien, "pomoc od manzela". vsetko som uz skusala a stale nic.
co by ste doporucili. babske recepty. pocula som aj o marinovych listoch a o korenovom caji ale nic blizsie neviem.

poradte prosim. vdaka

jasminet
17. sep 2015

@cecilh malinove listy si mala pit uz davno, to uz asi moc nezaberie 😀 sex sex sex to naozaj funguje, schody a pikantne jedla....

gaby21
17. sep 2015

@cecilh No pre dobrý pocit možeš vyskušať všetky babské rady, ale z vlastnej skusenosti viem, že dieťatko sa bude vtedy pýtať na svet, ked je naozaj pripravene, všetky aktivity su fajn a možu možno iba dopomocť ku porodu, aspon budeš mať lepšiu kondičku, ale ked bábo nebude chcieť ísť von, tak nepojde, aj keby si sa na hlavu postavila 😀

kiwi82
17. sep 2015

ja som robila také krúživé pohyby na fit lopte v tavare osmičky. potom škorica je dobrá a aj pikantné jedlo. skús 🙂

verini
17. sep 2015

@jasminet k čomu su malinové listy?

jasminet
17. sep 2015

@verini mamicky to piju, vraj na uvolnenie ciest, ci na co...ja som teda rodila 2x, ale ani raz som to neskusala 😀 mne stacil sex a umyt kupelnu 😉 😀

verini
17. sep 2015

@jasminet a teraz už si po pôrode? alebo ešte stále platí čakanie ? 🙂

sabina1975
17. sep 2015

@cecilh z vlastnej skusenosti ti poviem rodila som tri deti a ani jeden nesiel v termine vsetky tri boli v 42 tt prvy dokonca 17 dni po termine a nepomahalo nic ani sex ani fyzicka namaha akurat mna vsetko bolelo dieta sa vypyta vtedy ked bude pripravene ani o minutu skor pri tretom porode som prisla v pondelok na prijem a primar mi povedal ze zajtra rano po vizite zacne vyvolavat a rano sa porod spustil aj sam

katka.gzd
17. sep 2015

@cecilh
1. sex - vela - prostaglandiny obsiahnute v ejakulate su to iste co davaju v cipku na vyvolanie...je to na dozrievanie delozneho hrdla
2. stimulacia bradaviek a klitorisu - oxytocin
3. rozosmievat (naozaj kukaj komedie)
4. vela chodit
5. tepla vana, relaxacia a zaroven vizualizacia ako uz babo chce ist von
6. stiplave horuce jedla
7. zazvor, skorica a ostatne "zahrievajuce" koreniny
8. masaz stehien smerom nadol (mozes si robit pri sede na fitlopte hankami od bedier az po kolena)
9. ananas, susene slivky, dzus z aloe vera

sardinka333
17. sep 2015

@cecilh niekedy ani tie ,,najzaručenejšie, ,metody proste nepomožu...chapem ťa, už mas toho dosť ,behať s bruchom,, a chces sa už tešiť z krpca. Taký je zaver tehotenstva - náročný fyzicky i psychicky. Vidim ze 2 detičky už más tak utechou ti moze byť to, ze porodne cesty máš už ,,zabehnuté, a je možné ze budeš rodiť pomerne rychlo 🙂 Zase uplne sa nevyšťav nejakymi aktivitami (okrem sexu ten snad tak neunaví) aby si mala silu na samotný porod.

katka.gzd
17. sep 2015

@cecilh jo a este psychika je mocna carodejka...ak mas cokolvek doma nedorobene, nevysporiadane, neico co ta tazi, moze to sposobit, ze si vo vnutornom napati a "nepustis" babo von....preto sa neodporuca v termine sa stahovat, domy stavat, prerabat... ak mas este stale nejake veci na zozname co si chcela stihnut pred porodom tak bud ich urob alebo to na niekoho deleguj alebo sa vedome zmier s tym, ze to spravene jednoducho nebude.
aj ak napriklad este nemas zabezpecene strazenie pre starsie dieta/deti.... vsetko toto odburat ak sa da
Drzim palce a daj vediet ci pomohlo 🙂

jasminet
17. sep 2015

@verini teraz (stale) cakam tretie, otvorena, veeeela chodim lebo skolka a skola, ale so sexom cakam na vikend, lebo v pondelok sa mi ma vratit zazmluvneny lekar z dovolenky 😀 😀 😀 rodil mi obe deti, tak nech je aj pri tretom 😉

verini
17. sep 2015

chi chi, tak nech to dopadne na jednotku

verini
17. sep 2015

@jasminet a ak sa môžem opýtať, čo už máš a čo bude tretie. Ja mám tri dievčence 😉

sydnuska
17. sep 2015

2 kamoskam zabralo ked vypili tonic. 2litrovu flasku pili po troche od rana a porod sa im rozbehol, do druheho dna porodili

stella33
17. sep 2015

malinovnik kupis aj v lekarni (ak zozenies 🙂 ja som nezohnala, bol vzdy vypredany 🙂 ja som si dala po kusku cerveneho vina(necele decko) + som upratovala v zahradke, okolo domu.... piatok, sobota a v nedelu som rodila 🙂 okna sa neodporucaju, ani ziadne natahovanie smerom hore- vesanie zaclon, vraj sa moze zamotat pupocna snura 😒

verini
17. sep 2015

@stella33 už teraz sa nezamotá pupočná šnúra. to sa neodporúča , len keď sa dieťa ešte vrtí. 🙂

jasminet
18. sep 2015

@verini dievca, chlapec, teraz dievca

verini
18. sep 2015

@jasminet tak sa vám to pekne podarilo 😉

jasminet
18. sep 2015

@verini ani sme sa nesnazli 😀 teda teraz 😉

verini
18. sep 2015

@jasminet a tak o to bude väčšia radosť. 🙂 aj u nás je to tak..najmenší poklad má rok

barboritta
18. sep 2015

@cecilh ja som bola na tom presne tak ako ty, vypila som dve šálky alchemilkoveho čaju a ešte v ten deň som išla rodiť. Doktor mi tvrdil že to ešte tak skoro nebude. Neviem, možno náhoda ale možno zaberie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre