Ako ste zvládli pobyt v pôrodnici?

8. feb 2024

Mám možnosť mať pri sebe ubytovaného aj manžela, resp. inú blízku osobu počas pobytu v pôrodnici. Využili by ste to? Ako ste zvládli pobyt v pôrodnici vy? Zbehlo to rýchlo? Mám z toho popravde väčšie obavy ako zo samotného pôrodu...Ďakujem za každú radu či skúsenosť.

ivangeline
8. feb 2024

1x biedne. 2x o nieco lepsie. Ďalšie x uz omnoho lepsie. ;D Prve dva razy som aj na nadstandarde lezala.. ;) Ak si to mozete dovolit,je to omnoho lepsi pocit,nebyt tam sama.

anavixy
8. feb 2024

Vyuzila by som tuto moznost kvoli tomu, aby si mohla mat dieta stale pri sebe a nemusela ho napriklad na noc odkladat k sestrickam (kedze to je udajne dovod preco to mamicky robia, ze su samy). Manzel asi tiez bude rad, ze bude moct byt pritomny pri prvych dnoch svojho dietata. No a potom zalezi uz len od toho aka si povaha, ci si radsej v neznamych situaciach sama alebo chces mat pri sebe blizku osobu, zvladnes to tak ci tak, ale podla mna spolu vam bude lahsie. 🍀

danyelia
8. feb 2024

Ahoj, ja som si 4 pobyty v nemocnici vyslovene užívala...mala som možnosť byť tam ubytovaná s mužom, ale načo? 😁 Na izbe som bola sama. Okrem bábätka samozrejme, som si užívala ten pokoj, knihy, časopisy, krížovky, telku, hudbu a starostlivosť. Zbehlo to rýchlo, no popravde, bolo mi tam dobre. Predpokladám, že máš zaplatený nadštandard, keď tam môžeš mať muža a trošku nerozumiem, čoho sa tak obávaš, veď si to tam normálne v rámci možností ,,uži,, 😉

wishes
8. feb 2024

mna caka porod o cca mesiac a urcite nikoho k sebe nechcem, lebo sa budem citit nekomfortne, ubolena, spotena, apod…. a aj z toho dovodu chcem nadstandard, aby som mala vlastnu kupelnu a sukromie 🙂

domka222
8. feb 2024

Čo ja viem. Tie tri dni nie sú taká katastrofa. Jeden pobyt bol dokonca ešte so zákazom návštev a vtedy som bola rada,že nikto neotravuje.

sejbipi
8. feb 2024

Ja by som to určite využila. Aspoň 1-2.deň.. nemusí tam byť celý tvoj pobyt. Mňa čaká sekcia a hľadám si podľa toho nemocnicu, aby tam mohol byť aj muž so mnou, nechcem, aby nám brali bábätko preč.

majlo1234
8. feb 2024

Pri prvom po sekcii by mi manzel velmi pomohol. Tak mi pomahala chudera spolubyvajuca, ale bolo to pre mna strasne ponizujuce. Teraz pri druhom uz viem, do coho idem, myslim, ze to zvladnem lepsie, takze skor si chcem uzit samotu. Este tak najst porodnicu v Bratislave, kde je nadstandard osamote😂😂😂

vyrovnanaosoba
8. feb 2024

Neviem kde je taká možnosť, ale ja som si popravde oddýchla od každého a po pôrode som bola na nadštandardnej izbe, sama s bábätkom. Ani na noc mi ho nebrali preč. Oddýchla som si.

autor
8. feb 2024

Ďakujem žienky 🙂 Tiež som si hľadala pôrodnicu podľa toho kde je to možné (aj keď samozrejme nemusí byť práve voľná izba), lebo ako sa poznám, tak hlavne v neznámich situáciach mi veľmi pomáha keď je niekto pri mne. Pôrodnicu budeme mať cca 50-60km z domu, tak príde mi logickejšie aby tam manžel ostal so mnou, než aby lietal hore dole každý deň. Sám navrhol že tam s nami rád ostane ak bude možnosť, tak verím že sa nám podarí vystihnúť voľnú aspoň jednu z tých izieb 🙂

thereisabear
8. feb 2024

Prvýkrát by mi ani manžel nepomohol a bolo to zlé. Druhýkrát som si užívala, že som sama s bábätkom, už to bolo lepšie.

ariannazara
8. feb 2024

V pohode nebolo to nič hrozne ;)

babulkomale
8. feb 2024

Po mojich skusenostiach, ano, vyuzila.
Bola som pri kazdom dietati 10 dni, bolo to neskutocne narocne a unavne.

nyphadora
8. feb 2024

Ano mala som pri prvom porode pri sebe manžela a aj na izbe, super to bolo, aj pri druhom bol, ale len jednu noc. A tie dni zbehnu rychlo, a budeš sa tešiť domov😂. Doma to bude horšie, keď mimčo nebude chcieť zaspať 😂.

nelca84
8. feb 2024

Ja som si to uzila, ked maly spal, spala som aj ja, nemusela som varit ani upratovat... perfektny pobyt to bol 😂 manzela som nepotrebovala, nudil by sa tam.
@anavixy to prosim ta kde sa deti este odkladaju na noc k sestrickam? Ja som rodila pred takmer 18 rokmi a ani vtedy sa to uz davno takto nerobilo 🤷‍♀️

darkswan
8. feb 2024

Pobyt v nemocnici bol ako wellness, nechcelo sa nam odist;)

anavixy
8. feb 2024

@nelca84 vsade… by si neverila lebo ani ja neverim (teraz som na rd tak len pocuvam od kolegyn), ale pisala som to takto preto, lebo jedna dula riesila nedavno ze co musia mamicky prezivat alebo co museli zazit ked nedokazu povedat personalu nie a musia byt separovane od svojich deti, tak som sa spytala teda co mamicky prezivaju ked sa od svojich deti dobrovolne separuju a koho je to chyba a tam mi bolo vysvetlene ze to je zasa chyba spolocnosti a toho ze musia byt v porodnici s dietatom samy a na uzkych posteliach 🙃
Takze ano deti sa veselo odkladaju na noc, par dni dozadu kolegyna pisala ze maju celkovo na odd 8 deti, z toho 7 je na noc u nich 🙃 a to je uplne bezny stav a to sa bavime o tom ze mamicka pride ze by chcela dieta na nic nechat u nich, nie ze sestricky chodia a zbieraju deti nasilu.
No a teda spomeniem este dva nedavne zazitky (aj ked pre mna sprostredkovane): pani porodila doobeda, ulozena na nadstandarde so sirokou postelou s bocnicami, prisla vecer, ze chce dieta nechat na noc u sestier , ale nech sa neopovazia ho dokrmit um lebo bude pruser (to je citacia), sestricka jej vysvetlila ze dieta nieco predsa jest musi, tak sa mamicka vratila na izbu aj s dietatom so slovami “tak ja si to odseriem”. Nakoniec bolo par hodin u sestriciek a potom uprostred noci odnesene spat k matke.
Druhy zazitok je pani po sekcii (pre vysvetlenie, u nas v den a teda prislusnu noc sekcie je dieta u sestier (cez den, vecer a rano sa nosi na dojcenie, prvu noc ked uz je mamicka postavena je vacsinou tiez u sestier, dlasie noci uz ma byt s nou), druhu noc dieta odlozila k sestram, tretiu noc uz vitala nocnu sestru s otazkou ci dieta uz bude tuto noc s nou a ci teda nemoze byt este u nich. Nakoniec bolo u sestier, lebo tam nemali nikoho ineho. Dalsiu, teda stvrtu noc sa ale scenar opakovat, dieta zasa skoncilo u sestier. Na dalsi den sli domov. 🙃
Takze ako davno sa to takto nerobi??

beky223
8. feb 2024

Pre mňa bol úprimne pobyt v pôrodnici 2x zlý zážitok a to som bola sama na nadštandarde... Keby tam mohol byť so mnou muž, bola by som rada. Moje obe bábätká boli v pôrodnici strašne náročné, celé noci plakali, keď konečne nad ránom zaspali tak začal ranný ruch nemocnice, vizity... Keď som ich konečne uspala cez deň, tak ich zrovna sestričky zobudili nejakým vyšetrením.. Ja som tam bola ako zdeptaná mátoha. Doma to bolo potom o 100% lepšie.

nelca84
8. feb 2024

@anavixy tak ale ak je to volba mamicky, tak to je uplne iny pripad 🤷‍♀️

proximaa
8. feb 2024

Ked mam pravdu povedat, ja som si tam ak trochu oddychla🙂. Jedine o dieta sa starat, jedlo prinesu, tanier iba odlozis, upratovat netreba, ani sa prezliekat vlastne. Samozrejme, malickosti, co by som zmenila boli, ale suma sumarum, oddychla som si po porode.

1mina
8. feb 2024

1 krat o nicom - a to chodil tiez muz spat za mnou na izbu mala som tu nadstandardnu. 2. Krat pohodicka az som lutovala ze som si knihu nezobrala 😂 a to som mala uz normalnu izbu a boli zakazane navstevy cez covid. Ono podla mna asi zalezi zrovna na tom v akom stave sme, ake boli porodne zranenia, poporodne hormony a babatko k tomu. Prvy raz vsetko dokopy zle nedobre, druhy raz uplna pohoda, ako pisem ani navstevy neboli dovolene ale jedine ma stvalo ze nemam so sebou knihu 😂 ale mala som dobru spolubyvajucu

taga
8. feb 2024

2x antolska, klasicka izba... pri prvom si postel fakt nepamatam, pri druhom nova siroka s bocnicami.. obaja sa narodili nadranom, cize okolo ranajok nas doviezli na izbu a od prvej noci som oboch mala pri sebe.. dokonca, toho druheho som si capla rovno ku sebe na postel 🤣 ked to sestry rano videli, bala som sa, ze dostanem povedane, ale akurat mi ukazali ze takto si zdvihnite bocnicu ked idete do sprchy od neho a ked spinka nechat ho tam... pobyt v porodnici bol uplne v pohode, ved sa tam stale nieco deje, kupanie, dojcenie, kadejake vysetrenia, velmi rychlo to zbehlo.. je to tam urcite vacsia pohoda ako doma, pretoze tam som bola s vedomim, ze keby cokolvek, su tam lekari / sestry.. aj ked som ich nepotrebovala ale i tak.. doma uz to bolo tazsie 🙈 muza by som tam nechcel, boli to uzasne prve dni len mna a mojich synov 😝

methexis
8. feb 2024

Úprimne, ja by som bola z manžela akurát tak nervózna. Pri pôrode áno, potom už nie.
A zvládla som to v pohode. Predsa len tam máte nonstop pomoc skúseného personálu, nemusíte variť, upratovať, venovať sa ďalším členom rodiny... máte na starosti iba bábo a seba.

anavixy
8. feb 2024

@nelca84 tak ja som hned v prvom komentari pisala ze to je dovod preco to MAMICKY robia 🙂

nelca84
8. feb 2024

@anavixy ok, asi som to nepochopila

nikasmile
8. feb 2024

Prvý mi bol dlhý pobyt, chcela som byť čím skôr doma, ale druhý som si užívala, už som vedela čo nás čaká doma. Takže v pôrodnici to bol naozaj veget 😀 aj ked tie 3 dni šli pomaly. Pri oboch som mala našťastie spolubývajúcu, s ktorou sme mohli aspoň kecať a zasmiať sa. Vychytala som v oboch prípadoch super baby. S jednou sme teraz najlepšie kamarátky.

zdenkak87
8. feb 2024

Uplne v pohode. 2x sekcia, nadstandard, zakazdym ma vecer postavili na nohy, necelych 24 hodin od sekcie som mala babatko u seba natrvalo, dovtedy mi ho nosili a nechali na izbe kludne aj 3 hodky. Raz som mala spolubyvajucu cely cas, jej babo nezaplakalo ani raz za 3 dni, druhykrat som bola sama, az na poslednu noc som mala spolubyvajucu ktorej babo plakalo nonstop 🤣🤣 aspon bolo s kym pokecat ale. Muza by som tam nebrala, dalo sa vsetko zvladnut v pohode aj po sekcii a vzdy je tam s kym porozpravat.

123el123
8. feb 2024

Pre mna to bolo peklo lebo som tam nevedela spat aj ked som mala nadstandard tak som bola jak chodiaca matoha a nevedela som sa dockat dna kedy pojdem uz konecne domov😄 aj pri prvom aj pri druhom..

annamivo
8. feb 2024

3x som bola sama, na izbe som buď bola sama (🙏) alebo 2. Utieklo to rýchlo, užívala dom si pokoj, telku, starostlivosť o mňa. Pri prvom mi ho nosili na cca7-8 h denne, pri ostatných už boli bábätká pri mne od pôrodu. Tú prvú noc - rodila som v noci,som im bábo nechala aby som si oddýchla, tak mi ho doniesli len na kojenie, potom už nie, ale dobre mi padlo po dlhom pôrode sa vyspať, keďže som vedela že najbližšie roky sa nevyspim 😆 manžel mi nechýbal, aj tak veľa volal a ja som si užívala pohodu

svokrinjazykmonika
8. feb 2024

Ja som to znášala veľmi ťažko, stále som plakala. Zároveň som bola v nemocnici prvý krát. Nikdy som sa necítila byť viac sama, ako tam s bábätkom. A ešte moja spolubývajúca 🙄 najprv taká fajn, ukecaná, ale bolo to fajn možno 2 dni... jej sa tá papuľa nezavrela za celý čas. Nabudúce by som určite chcela samostatnú izbu ak by sa dalo. A ešte ak môžeš byť s mužom tak neváhaj.

queen_mary
8. feb 2024

Prvykrat hrozne. V najintimnejsich chvilach s novorodencom a s cudzou osobou a jej deckom na izbe. Uz nikdy v zivote. Druhykrat sama s dietatom v Breclave. Skore ranne vizity su hroza, jedlo tiez nic extra. Ale prezili sme. Ale urcite by som uz nechcela byt s niekym cudzim. Ak by som mohla mat muza pri sebe tak idem do toho.

A ano, porod je v pohode oproti tym dalsin dnom v nemocnici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre