Ako ste zvládli pobyt v pôrodnici?

8. feb 2024

Mám možnosť mať pri sebe ubytovaného aj manžela, resp. inú blízku osobu počas pobytu v pôrodnici. Využili by ste to? Ako ste zvládli pobyt v pôrodnici vy? Zbehlo to rýchlo? Mám z toho popravde väčšie obavy ako zo samotného pôrodu...Ďakujem za každú radu či skúsenosť.

melany444
10. feb 2024

A čoho sa bojís
Ja sa na pobyt v pôrodnici veľmi teším.
Naposledy som tam.lezala po gyn operácii lebo sme nemohli mat deti.konečne to bude radostný pobyt s bábätkom.

zuzuliatko18
10. feb 2024

Prvykrat to bolo super, jedine, co mi vadilo, ze bolo narocnejsie.vymenit pouzite veci za ciste (Bola som skoro dva tyzdne, maly je predcasniatko), lebo akurat COVID opatrenia zacinali. Ale mala.som pripravene jedlo, dieta tyzden na JIS, spala som medzi prebalovanim a krmenim.

samimami777
10. feb 2024

Prvý krát aj keď som mala trému to super lebo ma sestričky o všetkom podrobne poučili a dali mi užitočné rady. či o starostlivosti o seba v šestonedelí či o manipulácii s bábätkom, kúpaní, kojení atď. Moja prvá malá bola veľmi maličká (len 2600g a neskutočne chudučká) a mala veľmi silný reflux a zápchy.. Sestričky a lekári mi dali veľmi dobré rady ako sa o deti ktoré nonstop vracajú a nevedia sa vykakať starať, ako zvládnuť cesty autom, ako kŕmiť aby bola menšia šanca že všetko vyvracia, ako ju dať odgrgnúť, ako ju najlepšie utíšiť keď veľmi plakala , aké sú najlepšie polohy spánku pre také deti, aké pomôcky dokúpiť čo jej pomôžu, spôsoby, cviky, pomôcky ako jej uľaviť keď sa nemohla vykakať atď atď . Prvorodička tieto veci neskutočne ocení 👏 keď ju má kto naučiť a bola som za to veľmi vďačná .
Druhý krát to bolo trošku horšie lebo mi bolo ľúto že nechávam doma 1,5 ročné dieťa s chlapom kým som v pôrodnici . bolo mi za nimi smutno ale inak fajn a teraz tretí krát to bolo úprimne pre mňa doslova ako dovolenka 😂. Staršie deti sú už veľké a pojašené takže v nemocnici som mala len s bábätkom "svätý kľud" a užívala si že môžem spať kedy sa mi len zachce rovnako ako to že nemusím okolo nikoho skákať, robiť šaša , po nikom ukládať a nemusím nikomu hodiny variť. Neskutočne som si to užívala a mala relax 😇 celkovo pobyt v pôrodnici bol super lebo máš čas a súkromie len na seba a bábätko kým ti nezačne kolotoč doma . Nemusíš tam riešiť domácnosť ani nič len si buduješ puto s bábätkom, odpočívaš a učíš sa 👏

anavixy
10. feb 2024

@petulda333 ja pisem o tom, ze si ich mamicky dobrovolne odkladaju na noc, nie ze vam ich vezmu, takze ak ste ich chceli mat pri sebe, samozrejme, ze ste ich mali.. mamicky co si chcu deti na noc dat k sestram sa najdu (obrazne alebo zvelicene) vsade, mam informacie od kolegyn z roznych porodnic. Verim, ze nie vsade ale maju takuto moznost.

romanadam1626
10. feb 2024

@belllinka Ani ja si to neviem predstaviť 😉

romanadam1626
10. feb 2024

@petulda333 napr . v Bojniciach
Ale po akutnom cisarskom reze a následnom podávaní transfúzii...

sasaka33
10. feb 2024

Ja som mala prvý pôrod no nemala som ju len mi ukázali ako sa kúpe, prveho syna mi dávali kôly kojeniu aby si zvykol na prsnyki a pri druhom s nový všetko v poriadku mala som ho posledný deň v pôrodnici takže všetko v poriadku všetky tri pôrody som mala štyri dni leta som ale mohlo byt kradčie bolo to dlho premna

sasaka33
10. feb 2024

Ak to je prvé to aj ja som sa bála ale keď vám to dajú do náručia zabudnete na všetko. Keď bude niekto svami berte to bude to pekne nech aj muž sa zapojí. Nebojte sa utečie to rýchlo. Budete sa tešiť z toho všetkého

petulda333
10. feb 2024

@romanadam1626 dobre,ale to je snad normalne. Nie,po prirodzenom porode a bezproblemovom

petulda333
10. feb 2024

@anavixy chapem. Na odlahcenie. Ked som porodila prve dieta,sestricka v nemocnici nam hovorila rozne zazitky. A spominala na starsiu mamicku,mala po 40 a prve dieta. Pustili ju domov a o par dni prisla naspat,ze dieta vkuse place,ona nevladze a ci ho nemozu vziat na noc 😁

bolarazjedna
10. feb 2024

Môj pobyt v pôrodnici - nerada si na to spomínam.. Pôrod super, potom som mala aj nadštandard, bola som sama s bábätkom.... Ale.... Každý do nás hukal, že dieťa musíme dat každé 2 hodiny na prsník, môj syn bol prisaty aj 1-1,5 hod, poležiačky som kojiť nevedela, takže som cely čas sedela, zvyšnu polhodinu som prebalovala, nechala odgrgnut dieťa a sama na seba som nemala čas takmer žiadny - ísť na WC, dat si sprchu, najesť sa, spať... Lebo za ch ílu som musela začať ten dvojhodinový kolotoč znovu.... V noci som spala 40 minút, ostatný čas som kojila posediacky a prebalovala... Po 2 takýchto nociach som bola totálne psychicky aj fyzicky vyčerpaná, v deň odchodu z nemocnice som prerevala celý deň a nebyť mojej mamy určite skončím na psychiatrii... Takže pre mňa oddych na sestonedelí je zatiaľ sci-fi, neviem ako to robia iné ženy...
O pár týždňov ma čaká druhý pôrod, veľmi by som si želala, keby to tentokrát bolo vsetkoinak... Teraz plánujem dieťa nebudit, tak snáď ten oddych bude realnejší...

dixitka
10. feb 2024

Zbehlo to rýchlo, bolo to v pohode, len mi liezlo na nervy, že tam 100x za deň niekto klopal, plus som nevedela spať (ani v noci), tak som prišla domov dosť vyšťavená. A páčilo by sa mi, keby tam s nami manžel mohol byť celý čas, ale tam, kde som rodila, tú možnosť dali až asi 2 mesiace po tom, čo som porodila :D

adriana66
10. feb 2024

Nakoniec nadstandartna izba nebola volna tak nebola dilema, na klasicku izbu mi priniesli babo hodinu po porode a bolo pri mne nonstop. Na izbe som bola prvy den sama no ked zacali pribudat dalsie maminy potesila som sa, lebo sme si mohli babenka navzajom postrazit kym sa jedna isla osprchovat ci najest. No a rady co sme si vymienali boli nanezaplatenie. Nakoniec som bola rada, ze som mala okolo seba zeny co sme sa uplne chapali a boli v tych prvych dnoch spolu. Doteraz sme v kontakte 🍀❤️

andreatytler
10. feb 2024

@bolarazjedna Ja som to mala presne tak isto, neustaly kolotoc. Nebyt muza tak to nezvladnem. Mamicka co lezala so mnou, som ani nevedela ze ma dieta a co tu citam ze zeny pisu ako babatko cely cas spalo a oni si listovali casopi to je uplne sci-fi.

lacibo
10. feb 2024

@nelca84 ale smutne..ze matky odkladaju svoje deti..ja som prvu rodila pred 26 rokmi..mala som 21 rokov a hned po 2 hodinach od porodu ako mi ju doniesli na vlastnu ziadost..som ju kojila a mala stale pri sebe..celych 7 dni..nezniesla som, aby ju pestovali cudzie ženy..materstvo bolo pre mna ta najprirodzenejsia vec na svete..to sa netreba ucit..to sa da vnimat..dnes je to vdaka internetu a nastaveniu spolocnosti " prekomplikovana zalezitost" a potom uz mamy ani nevedia byt obycajnymi mamami, ktore vnimaju vlastne dieta

ouwecka
10. feb 2024

Ano,bolo by to super,ak moze samozrejme, druhy x to neslo ale sme boli len dva dni tam,1 x to bolo super lebo sme sa vsetko ucili spolu od začiatku

lunademonica
10. feb 2024

Jasne! Ja som bola na izbe s muzom a topka, ked som bola cela ubolena po porode, tak on utekal k babu, prebalil ho alebo mi ho podaval a ja som si mohla lezkat. Nosil mi jedlo, ked sa mi tocila hlava, pomohol mi do kupelne. Urcite to vyuzi! Ak to bolo super ze uz od zaciatku si aj muz vybudoval "zvyk starostlivosti".

lunademonica
10. feb 2024

A este dalsia vyhoda nadstandardu bolo, ze mi tam nechodili cudzi muzi (navstevy inych mamiciek), to mi extremne vadilo prvy den...bolo leto, zeny po porode sme sa snazili trochu luftovat a nebit furt pod perinou, ale ked tam mas cudzych ludi (nie iba rovnako znicene mamicky) tak tie "krvave gatky" moc nechces ukazovat...proste potrebujes intimitu.

bolarazjedna
10. feb 2024

@andreatytler som rada, že nie som sama s takými pocitmi... Lebo vtedy som to veľmi prežívala, že asi som neschopná, keď iné ženy to zvládajú usmievavé a vôbec nechápu, aký mám problém... Však novorodenec len papá a spí, čo budem robiť, keď sa začne hýbať a viac bdieť!

vero_29
10. feb 2024

Prvý porod som mala manžela pri sebe aj ten čas po.. celé 3 dní.. pri 2 pôrode som ho už nemala pri sebe lebo bol doma so starším..viac som si to užila..lepšie connection mám s mladším ako so starším...ak by som rodila opäť. Tak by som ho tam nechcela..ako pri pôrode áno, ale potom šup domov.

juli1408
11. feb 2024

2 pôrody v pôrodnici Trstená. Mala som pocit, že som na nejakom relaxačnom pobyte. Pri prvom bol zákaz návštev. Pri druhom už mohli byť, ale ani som po nich netúžila. Proste som bola rada, že som v tichu a sama. S novorodencom až tak veľa práce nie je.. prebaliť nadojčiť a spí. Manžel by tam podľa mňa bol zbytočne.. a to ten môj je fakt starostlivý a všímavý. Ale tak môže sa stať, že je nejaké nervózne bábätko, ktoré si vyžaduje viac starostlivosti aj krátko po pôrode. Ale aj tak by som nechcela, aby ho utišoval manžel. Proste pre bábätko, s ktorým si bola 9 mesiacov spojená, si celý jeho vesmír, ono aj tak potrebuje len a len teba. Takže asi tak za mňa. Ale samozrejme, ak si tam manžela zavoláš, pre teba osobne to môže byť veľká podpora. A ešte dodávam, že po oboch pôrodoch som bola zošívaná a mala som veľkú stratu krvi kvôli nízkej zrážanlivosti.

sofia1979
11. feb 2024

Normálne keďže som si odtiaľ niesla vzácny batôžtek ani ma len nenapadlo, ako to zvládnem atď

dkl
11. feb 2024

@autorka ja som bola na nadštandarde, ocenila som to zvlášť preto, že sme nakoniec boli na šestonedelí týždeň. Manžel bol "celý čas" pri nás - rozumej ráno sme si spolu dali raňajky, staral sa dopoludnia o malú (aby som si mohla dať v kľude sprchu alebo si pospať), ak bolo treba ísť s malou na nejaké vyšetrenie na sesternu, šiel on (ja som zatiaľ odpočívala). Po obede odišiel domov, čo-to popratal, poskladal postieľku a kočík, opral/vyžehlil malej veci, doniesol mi, čo som potrebovala, alebo robil veci do svojej práce. Večer sa za nami vrátil, zase sme sa spolu najedli a cez noc ostal s nami. Ja som bola nadšená, že som nemusela zdieľať izbu a cudzou ženou, že sme si s manželom mohli užiť prvé dni spolu v trojici, a spoločne sa naučiť okúpať, prebaliť a celkovo sa postarať o malú.

kvetinka1918
11. feb 2024

Využila by som to zaplatili sme si nadštandard bol tam somnou manžel rodina mohla prísť kedy kolvek počas dňa súkromná sprcha veľké plus máte súkromie môžete si to všetko spolu užívať že ste sami manžel ti môže tiež pomôcť a hlavne byť tvojou najväčšou oporou pobyt bol fajn videlo aj správanie doktorov a sestrciek na nadštandarde sa správali úplne inak a veľa aj vysvetlili poradili a pomohli 😊čo bez nadštandardnú absolútne nič žiadny záujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre