Čo po pôrode so striami?

nika1502
9. feb 2012

maminky ostali aj vam strie po porode? mne ano na bruchu. Viem ze sa toho neda uplne zbavit ale chcela by som vediet ci existuje nieco na redukciu strii. Pocula som o kreme Elesti-Q aj o kreme z Biodermy z rady ABC. Poznate aj nejake ine?popripade ake mate skusenosti s kremami?dik

zzzz128
9. feb 2012

@nika1502 ŽIADNY krém ti to nezlepší,len časom yblednú 🙂 Ak je niečo čo pomáha,tak laser,a to sú iné páky 🙂

mirellka
10. feb 2012

@zzzz128 suhlasím s tvojím názorom,mne popraskala na prsiach a na bokoch , je to už skoro 8 rokov,zo zacčatku som sa s tým trápila a natierala všetkým možným aj citronovou šťavou,časom trošku vybledli no sú stále dosť viditeľné,fialové ale už ich nejak nevnímam,beriem to ako spomienku na moje prvé tehotenstvo a viac ich neriešim, som aká som...som mama 😀

zzzz128
10. feb 2012

@mirellka No hej,a má to výhodu,v ďaľšom tehu sa už nemá čo "pokaziť" 😀

gretka2
10. feb 2012

Ono to zalezi len od struktury pokozky. Kremy funguju len na povrchove zvlacnenie. Je v tom aj kusok predispozicie. Mala tvoja mamina po tehotenstve strie? Poznam bay, ktore sa mastili ostosest, a maju ich, aj take, co sa nemastili, a nemaju ani jednu, hoci dost pribrali . Ja som sa sice natierala, a nespravili sa tym , ale zrejme to nebolo kremom.
No a ked uz strie vzniknu, smola. Odstranit sa vraj daju ciastocne laserom, ale urcite nie do tej podoby, aka bola pokozka predtym. Casom vybldnu, ale nestratia sa.

mirellka
10. feb 2012

😀 😀 😀 vždy som bola utlejsiej postavy a ked som odrazu pribrala 20 kg tak sa mojej pokozke ani necudujem teda hlavne prsiam bo tam mi príroda zrovna riadne nenadelila ale som vdacna že mliecka som mala tolko ze ma na porodnici volali dojka 😀 teraz sa pripravujem na druhe tehotenstvo a trochu som pribrala uz pred som si tiez tak pomyslela ze aspon teda ked zacnem rast nebude mat pokozka taky sok ale budem vdacna aj za tie strie ak sa bábo zadariiii 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre