Epidurálka - za a proti

27. júl 2020

Dámy blíži sa mi termín pôrodu , vybavila som si poučenie o epiduralke - keby náhodou😄. Za vás áno či nie ? Neviem sa rozhodnúť a bojím sa že počas už bude neskoro. Ak ste si dali , mali ste po pôrode kvôli epi nejaké komplikácie ? Ďakujem.

simkids
30. júl 2020

@natasha1988 neber to v zlom, neviem ako to cele vyznieva 🙂 len sa to snazim uviest na pravu mieru, lebo mam pocit, ze zeny co nemali epi, tak maju o tom skreslenu predstavu. A samozrejme vsetko ma svoje rizika a poucenie si treba precitat.

ajka0207
30. júl 2020

@smejko25 tak zubár bez injekcie boli o dosť viac ako pôrod a zubár ti to nepicha do chrbtice.

mon29
30. júl 2020

Ano, ano ano .. som bola na 4cm ked mi to pichali, vtedy ma to vobec nebolelo, ale potom ti to uz nepichnu, a bolest na sto% prid, zas epiduralka nie je nieco co ri pomoze na cely porodny cas.. ono to boli aj tak, ale ked si na 8cm cca tak ti to zabere tak na hodinku, pozviechas sa, potom ti uz nepichnu a na 10cm ides naostro, ale ta hodinka stoji za vsetky peniaze sveta.. a dam si aj pri druhom.

mon29
30. júl 2020

A dieta aj ja sme boli ok, niak nas epi neovplyvnilo chvala bohu. Niekto rodi s usmevom na tvari, niekoho bolest paralyzuje..je to moznost. Epiduralka je pomoc a nwviem preco sa trapit naviac ak nemusis..aj tak si to musis odzit s bolestami s ale bez epi.

smejko25
30. júl 2020

@ajka0207 precitaj si este raz co som napisala 🙂

ajka0207
30. júl 2020

@smejko25 napísala si, či ženy čo odmietajú epidural odmietnu aj injekciu u zubára. Tak som len chcela poukázať že porovnávas neporovnateľne.

simkids
30. júl 2020

@ajka0207 to je zas individualne, ja som injekciu u zubara este nemala, a to mi cistil aj kanaliky 🙂 ale epi bolo moje vykupenie

evaachesa
30. júl 2020

Po zlej skusenosti z 1. porodu si ju druhy krat urcite nedam a ani to nebudem skusat. Vraj som jedna z mala, ktorej sa neda napichnut epi. Asi 30 minut sa mi 2 doktorky snazili napichnut, uz ani neviem kolko krat mi tam pichli ihlu a sparali sa, tocili, hladali spravny uloh...do toho kontrakcie a v tej super polohe v sede som ich ani nevedela poriadne predychavat. Toto bolo najhorsich 30 minut z celeho porodu. Uplne v pohode som to zvladla bez epi, akurat ma to tam potom strasne bolelo ako ma dopichali a mala som riadnu modrinu 😒 super zazitok 😳

lenadka
30. júl 2020

Mala som epi pri prvom pôrode, pomohlo od bolesti, ale zadtavila kontrakcie, malá išla von kliešťami a mala následky kvôli ktorým musela ísť na operáciu a rehabilitovat do 6 rokov. Takže ďalšie dve deti som išla bez epi, ani jeden pôrod netrval menej ako 12 hodín, no radšej som vydržala 12 hodín ako toky následky. Najhoršie sú kontrakcie, samotný pôrod - tlačenie už nebolí. Šitie dajú lokálnu anestéziu ak dobre trafiš nič necítiš. Dokonca ma čistili pri treťom bez uspania akútne už na pôrodnej sále a nič ma nebolelo asi šok. Ak by som ešte niekedy uvažovala nad tým, dala by som si ju, ale potom už nedala dopichnúť druhu dávku potom ako prvá prestala účinkovať aby som na fázu tlačenia cítila kontrakcie.

smejko25
30. júl 2020

@ajka0207 ja som to pisala za tie ktore sa tak HRDO biju do pŕs ze ako zvladli pôrod bez epi a sa “vysmievaju” tym zenam co si epi dali ze ci aj u zubara su take hrdinky ze idu bez injekcie 🙂
Neporovnavam neporovnatelne

caesy
24. okt 2020

Ahoj ja mam za sebou dva pôrody obidva prirodzene ale stopercentne by som si už epiduralku dala. Môže to žene pomôcť netrpiet a pôrod je už dosť bolesť sám o sebe.

autor
24. okt 2020

Už mám po pôrode , epi som si dala a bolo to top super. Po 14 hodinách kontrakcii konečne úľava od bolesti . Druhýkrát si dam určite znova 😄🙏🏻

caesy
24. okt 2020

@mon29 epidurálka ti nezaberie na celý čas hej? Ja ze áno tak čo počúvam väčšinou si ju ženy chvália

caesy
24. okt 2020

Bože super úplne som rada za teba tiež by som išla do toho už tretí krát bola som hlúpa ze som si nedala

ivka21
7. mar 2021

Ja som za epidural okrem mierneho tocenia hlavy mi nebolo nič. Teraz si ho tiež dám nebudem sa zbytočne trápiť keď nemusím a určitú bolesť tak ci tak cítiť aj pri epiduralke len to trosku zmierni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre