Hlienová zátka

ivetakissova
25. mar 2022

Ahojte maminky 🙂 momentálne som v 38+5tt, v pondelok som bola na poradni, kde ma lekár vyšetril a vravel, že to nevyzerá ešte na pôrod. Všetky stery mám v poriadku. Od utorka mi odchádza asi hlienová zátka. Každý deň niekoľko krát. Môže takýto dlhý čas tá zátka odchádzať? No plodová vode neodtiekla, sem tam mám také jemné kŕče ako pred ms (cca 2-3x do dňa) Dr.je na víkend odcestovaný, tak sa mu neviem dovolať. V pondelok mám termín na ďalšiu poradňu. Mala ste podobnú skúsenosť? Ako ste v tomto prípade postupovali? Za odpovede ďakujem ❤️

veronika3110
25. mar 2022

@ivetakissova ja skúsenosť ešte nemám, tiež ma to čaká, tak veľa čítam.. ale vo všeobecnosti je viacero možností... môže odísť naraz, alebo niekoľko dní po kúskoch alebo odíde až pri pôrode a žena si to ani nevšimne... takže.. ostáva asi len sledovať... :D
a má to vyzerať ako želé... nevedela som si to predstaviť ale ak napíšeš do googlu, nájdeš tam aj fotky :D :D a potom si ju už určite nepomýliš

ivetakissova
autor
25. mar 2022

@veronika3110 hej hej aj som hľadala a aj som našla takú fotku, čo sa podobá tej mojej 🙂 len som nevedela, že koľko dní môže tá zátka odchádzať a či to je normálne 🙂 celá rodina ma tu straši, že by som mala byť už v nemocnici ale vravím si, že však nič vážne sa nedeje aby som utekala hneď, či? 🙈 prvé tehotenstvo a som neskúsená v tomto 😁

veronika3110
25. mar 2022

@ivetakissova myslím, že netreba utekať, kým tam nie je nejak extra veľa krvi ...
môže to odísť aj pár dní alebo až týždňov pred pôrodom

marianna_peskova
25. mar 2022

@ivetakissova Áno, hlienová zátka môže odchádzať aj niekoľko dní. A podľa osobnej skúsenosti ti poviem, že porodiť môžeš naozaj kedykoľvek. Vo štvrtok som bola na poradni, otvorená na jeden centimeter, povedali mi, že na pôrod to nevyzerá a na druhý deň (v piatok) som porodila. 🤷🏻‍♀️

ivetakissova
autor
25. mar 2022

@veronika3110 práveže ja ju nemám krvavú, preto si aj myslím, že je zbytočné hneď utekať do nemocnice

evica8370
25. mar 2022

@ivetakissova ahoj, mne odišla zátka naraz okolo 15 hod ak dobre pamätám 😉 celý deň som mala kontrakcie také slabšie, o 3 ráno som sa zobudila na silné bolesti, rátala si kontrakcie o 5 ráno sme vyrazili do pôrodnice a malá sa narodila o 7:15 😊 len u mňa to bol už tretí pôrod... Tiež som hľadala na nete info o odidení zátky ale všade to isté pokym nie sú kontrakcie pravidelné, alebo bolesti či krv tak ešte je čas 😉

ivetakissova
autor
25. mar 2022

@marianna_peskova určite počkám do toho pondelka, kedy mám termín u gyndoša a potom sa uvidí ☺️ Ďakujem, že ste ma ukľudnili 🙏🏻❤️❤️❤️

ivetakissova
autor
25. mar 2022

@evica8370 joooj tak to bola rýchlovka teda ☺️☺️ Tá zátka mi začala odchádzať na druhý deň od vyšetrenie u gyndoša. A odvtedy to ide von každý deň. Dovtedy zo mňa nič nevychádzalo. Je taká s prepáčením “soplovitá” 🙈😂 bez krvy

diamond007
25. mar 2022

@ivetakissova mne odisla dva dni pred pôrodom a jedna dievčina tu písala pred týždňom že jej odišla týždeň pred termínom.
Buď rada, telo sa pripravuje už 🙂

enoula
25. mar 2022

Zatka odchádza roznorodo, aj casovo aj farebne aj množstvom, moze par hodin pred aj 2t pred... Do porodnice az vtedy ked zacne odtekat voda alebo zacnu pravidelne kontrakcie, kolo 5-6min. Zatial to vyzerá na poslickov skor.. ak pridu bolesti, nebudeš si ista, tak tepla sprcha, bud sa to rozbehne alebo zastavi.. no kazda zena to ma inak

katarinka89
25. mar 2022

@ivetakissova mne odišla cca 2 týždne pred pôrodom

lindiik
25. mar 2022

@ivetakissova ahoj, moja skúsenosť je, že mne postupne odchádzala hlienova zátka a až o 3tyzdne som porodila 🙄 ale každá sme iná, uvidíš, či sa ti to rozbehne 😉 držím palce ❤️

evica8370
25. mar 2022

@ivetakissova jj taká býva, biela až ružovkasta a "soplovita" alebo ako tuhší hlien 😉 každopádne sa sledovať, keďže u každej je to inak 😊 jj bolo to rýchle ani muž nebol pri pôrode 😁 doviezol a odišiel domov, lebo veď čas po predchadzajucich pôrodoch keďže tie trvali o niečo dlhšie 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre