Odchod hlienovej zátky v tehotenstve

3lenka13
5. okt 2022

Som v 38 tt a už asi týždeň mi odchádza hlienova zátka ale pôrod nikde . Neviem je to normálne ? Plodovej vody mám tak na hranici už ale že mi odteká lekárovi test neukázal tak vôbec neviem . Za to ale mi tvrdne brucho a keď sa malé hýbe dosť to boli neviem lekárka má pozerá stále , posiela má aj do nemocnice na vyšetrenia ale nič sa nedeje , čo mi príde divné keďže v 32tt som sa otvárala a museli má zašiť ako mi v 36tt vybrali stehy nič sa nedeje

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3lenka13
autor
5. okt 2022

@majamat lebo už chcem rodiť mám bolesti lonových kosti pri pohybe , nemôžem sa ani v posteli pretočiť hrozne to boli a brucho mám ako kameň

paulahr
5. okt 2022

@3lenka13 tiež mi odišla pred vyše týždňom v 37 týždni hlienová zátka 🙂 už som aj odvtedy otvorená na 1 cm a pôrod nič, sem tam posličkovia…pritom od 29 týždňa som bola na rizikovom kvôli skratenému krčku

3lenka13
autor
5. okt 2022

@paulahr to aj ja mám skrátený krčok tiež som si poležala pár krát v nemocnici celkom dlho

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3lenka13
autor
5. okt 2022

@majamat to otáčanie v posteli to mám aj ja hrozne to boli musím manžela budiť aby mi pomohol

aliaray1
5. okt 2022

@3lenka13 no mne v ambulancii aj v porodnici v aprili povedali, ze ak odteka plodova voda, asap ihned sa musi do porodnice. Uz na mieste ked sme dorazili, podavali mi antibiotika a lekarka vravela, ze do 48 hodin od zacatia plodovej musi babo von. Vyvolavali 2 dni a na 3 den ked sa nedarilo nariadili sekciu.
Totiz vyznam plodovej vody je taky, ze chrani babatko pred infekciami. Akonahle odteka, straca sa ochranny ucinok.

Na tvojom mieste nevaham a idem do porodnice. Tam spravia aj temesvaryho test. Ja som ho mala doma, stacilo si v ambulancii vypytat. Rodila som necakane v 37tt+1 - vykonana sekcia.

bessdonna
7. okt 2022

@3lenka13 tieto bolesti su v 38tt bezne,taktiez aj odchadzanie zatky.tehotenstvo trva 40tyzdnov,nechapem preco by si mala rodit teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre