Iný termín pôrodu podľa menštruácie a iný pôdľa veľkosti bábätka

20. jan 2022

Ahojte, chcem sa opýtať. Podľa veľkosti bábätka mám iný termín pôrodu no podľa poslednej menstruacii mám tiež iný termín. Chcem sa spýtať že ku ktorému sa mám viac prikláňať? Ďakujemmm

qwer2019
20. jan 2022

Počítaj s tým, ktorí ti naposledy vyratal gynekolog

qwer2019
20. jan 2022

Ale samozrejme dieťatko sa aj tak nakoniec samo rozhodne, ktorí dátum a čas mu vyhovuje.

autor
20. jan 2022

@qwer2019 áno všetko je na malom ako sa rozhodne. Akurát moj original gynekológ mi vyrátal jeden datum podľa veľkosti malého a teraz keď chodim na prietoky do nemocnice som dostala úplne úplne iný datum podľa poslednej menštruácie takze som ostala zarazena 😆

m_im_a
20. jan 2022

Ja som mala TP podľa poslednej (nepravidelnej) menštruácie 15.10 .. podľa mojho dr 22.10 podľa druhého dr 24.10 a nakoniec som porodila 31.10 😂 tak ja týmto výpočtom vôbec neverím

selu11
20. jan 2022

Pôrodník v nemocnici bol zhrozený, keď sa dozvedel že môj gynekológ sa riadil dátumom pôrodu podľa veľkosti bábätka. Že či on nevie, že sa vždy treba riadiť iba podľa dátumu poslednej menštruácie.
V prepúšťacej správe pre gynekológa mám veľkým tlačeným písomom napísané "ZLE VYPOČÍTANÝ TERMÍN PÔRODU!!!"

autor
20. jan 2022

@m_im_a @selu11 som sa zľakla či to len mne take “zvláštne” termíny dávajú lebo podľa jedného doktora už malicky mal byt na svete, podľa druhého sa ma narodiť už za 4 dni a podľa tretieho az 6 februára podľa poslednej menštruácie

selu11
20. jan 2022

Ja som prenášala a vraj kvôli zle vypočítanému termínu nie osem ale až dvanásť dní. Vtedy mi povedali, že desať dní je maximálne čo by sa malo prenášať a že keby prídem včera, už bolo neskoro. Neviem prečo teda stále, ak je to také striktné, dávajú ženám viac termínov 🤷

autor
20. jan 2022

@selu11 no ja dúfam že maly na seba už nenechá dlho čakať lebo už teraz ma 3 a pól kila, brucho mám padnuté skoro až po kolena a kríže mi odchádzajú úplne 😆 ale podľa doktora mu tam je veľmi dobre v súkromnom bazéniku a ešte mám aj dosť plodovej vody čiže mám boby tusak že tiež budem prenášať.

mamina0078
20. jan 2022

Aj ja tak mam podla MS mala by som 27.7. a na 1.trimestralnom ultrazvuku mi vysiel termin na 9.8. gynekolog bol prekvapeny ked som mu povedala kedy mi vychadza termin podla MS (bola som u druheho), zevraj sa mam riadit podla velkosti a ten termin podla MS je nerealny vzhladom na velkost

petamich
21. jan 2022

je to uplne jedno 🤷‍♀️ pride, ked pride - podla MS som mala termin 17.7., mala som ale posunutu ovulaciu, dieta bolo vacsie pri merani v 12tt tak mi to upravili na 10.7. a maly sa narodil 19.7. co sa zda blizsie k terminu A ale dieta malo 4.5 kg cize skutocne som prenasala

petamich
21. jan 2022

@selu11 neviem preco bol zhrozeny, kedze to nie je pravda - plati vseobecny usuz, ze ak na merani v 12tt je plod o viac ako 7 dni vscsi/mensi, tak bola posunuta ovulacia a termin porodu sa posuva resp. zrealnuje (mne napr. ho posunul mi aj gynekolog aj porodnik a riadili sa meranim v 12tt) ale teda ja uz mam aj tak pocit co lekar to si ide svoje 😃

squ1rrel
21. jan 2022

@petamich lebo ked mas male babo a lekar ti sustavne oddaluje termin, tym padom mozes teoreticky prenasat aj tri tyzdne, a vtedy vies co sa moze stat…to tu radsej nejdem pisat.

petamich
21. jan 2022

@squ1rrel no ale to je uplne ine co pises - lekar ma zrealnit termin podla ultrazvuku v 12tt, kde velkost ovplyvnila ovulacia (bola skor, neskor), potom uz su merania irelevantne a nema sa podla nich nic menit, lebo sa vyvija rychlejsie/pomalsie, svoje uz mozno zohra aj genetika (neviem nie som lekar) - takze ziadne 3x posuval termin nema nastat, ma ho maximalne raz posunut

squ1rrel
21. jan 2022

@petamich bohuzial nie je to ojedinely pripad ako citam prispevky v terminovej skupine alebo na fore ze zena ma aj tri terminy od gynekologa a nevie sa z toho vysomarit.malo zien vie ze termin sa po 12tt nema menit. Aj autorke tu menia termin tesne pred porodom ale nastastie podla datumu poslednej menstruacie.

petamich
21. jan 2022

@squ1rrel ach jaj :( ti lekari niekedy...

julie19
21. jan 2022

Ja som mala mať podľa poslednej ms termín 25.10. ale doktorka podľa veľkosti okolo toho 12tt to zmenila na 2.11. a tým sme sa riadili aj u mojej gyn aj v pôrodnici to akceptovali … porodila som 1.11. Takže takmer na deň presne 😅 mala bola zdravá a mala 3490g … (inak tesne pred pôrodom mi namerali v pôrodnici na sone že bude maz cez 4kg, či sa chvalabohu nepotvrdilo, takže toľko k meraním a výpočtom) … čo ti kto povedal po tom 12-13tt by som už nebrala do úvahy

zuzanaete
21. jan 2022

@selu11 Tak vyratany termin porodu podla menstruacie pri cykloch dlhsich ako 28 dni je blbost. Mavala som cykly 35-45 dnove a som rada, ze som nasla lekara, ktory ma pocuval a bral do uvahy info, kedy som mala ovulaciu. Datum porodu podla velkosti babatka sa urcuje do 12tt. Potom uz nastupuje genetika a babatka su tozdielne velke. U mna sa mohli naozaj spolahnut iba na info o ovulacii, kedze prvy ultrazvuk bol robeny v 20tt.

mimzy123
21. jan 2022

Aj mne to spravili v pôrodnici na poradni prepísali dátum pôrodu podľa ms. A malá sa narodila na deň ako vypočítala moja gynekologička podľa sona. A podľa nich som už prenášala. Čo nebola pravda.

ikonica
21. jan 2022

Ja som mala podla poslednej ms termin 12.11. podla velkosti baba 4.11... mala sa zacala na svet pytat 2.11. a narodila sa 3.11. akutnou sekciou s vahou 3,82 kg.. a ovulu som urcite posunutu nemala...

evica17
21. jan 2022

Tak to ti dali divoke rozpatie terminov. Ze teraz alebo az 6.2. To je akurat takna depku. No ale verim ze coskoro to budes mat za sebou a maleho pri sebe 🙂

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
travelllerka
21. jan 2022

Najpresnejší by mal byť TP ktorý určia podľa veľkosti bábätká v 12tt

spadnutaslivka
21. jan 2022

závisí, koľko je rozdiel. Ja som mala v knižke napísané 2 dátumy- podľa MS a podľa veľkosti, lebo u mňa bol rozdiel celý mesiac. Aj som rodila až na ten termín podľa veľkosti

mamacita88
21. jan 2022

Podľa menštruácie som mala termín 30.7. V 12. týždni mi ho upresnili na 24.7, v 20. týždni už rátali s dátumom 22.7. Nakoniec 23.7 som dostala prvé kontrakcie a začala som krvácať, nabehli sme do nemocnice. Na jeden prst som bola otvorená, nič mi nedali, nepomohli - vraj som pred termínom. (????) Do dnešného dňa neviem, prečo bolo pre nich termín podľa menštruácie ten najdôležitejší. 4 dní som bola v nemocnici nonstop s kontrakciami, kázali mi ležať, neprechádzať sa a na fitloptu sa ani nepozrieť. 🤦 Nechápem prečo sa teda upresňuje termíny, keď sa absolútne neprihliada na ne...

michaelkanr
21. jan 2022

Rozhodujuce je sono v 12. tyzdni. Vtedy sa stanovi aj termin porodu.
Menstruacia je dolezita, ale nie je smerodajna u kazdej zeny, kedze mnohe maju nepravidelny cyklus a k oplodneniu tiez nemuselo dojst presne podla tabuliek ovulacie.
Hoci je tato diskrepancia bezna, stale robi zenam problemy, pretoze lekari sa upinaju vacsinou na jeden datum a potom porod chcu vyvolavat alebo urobit cisarsky.
A tiez vysvetlit okoliu, ze vlastne “neviem”, kedy porodim, je niekedy tazsie😀
Sama mam s tym dvojnasobnu skusenost.

mer12
21. jan 2022

Tak ja som mala podľa ms termín 4.12. a podľa veľkosti 25.-26.11., malý sa narodil 26.11.

pininka1
21. jan 2022

Mne povedal moj porodnik ze najpresnejsi datum je podla ultrazvuku v 12tt lebo neskor ak je to vacsie dieta tak sa stale ten datum posuva. Ja som mala prveho ozaj velkeho a datum mi to skreslilo skoro o mesiac.

ailiba
21. jan 2022

Hlavne, aby ta teraz sledovali a všetko bude v poriadku. Ale keď ti už kleslo bruško, tak to už bude čo nevidieť👍

sandyan
21. jan 2022

Ja som mala podla poslednej ms 16.9 a podla velkosti 12.9 malicky sa narodil 7.9

deti95060810
21. jan 2022

no stáva sa .... so mnou bola na izbe jedna maminka a tiež v tomto termíne pôrodu mali lekári chaos... nakoniec jej vyvolali pôrod a potom zistili že bábo sa malo narodiť až o mesiac...tak tá sa narevala...🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre