Termín podľa poslednej menštruácie alebo podľa scanu?

petuskalm
11. feb 2013

Baby, je prenejsi termin porodu podla ultrazvuku alebo poslednej MS ?
Velmi dobre si pamatam prvy den poslednej MS a na ultrazvuku mi posunuli termin o tyzden skor.

soldi
11. feb 2013

@petuskalm ak mas 100% pravidelny cyklus, tak podla ms, ak nemas, tak podla sona pred 12tt

amouramour
11. feb 2013

podla sona🙂

silvikaa
11. feb 2013

podla sona🙂

barboritta
11. feb 2013

tak toto by zaujímalo aj mňa.mám rozdiel medzi pm a sonom asi 11dní,čo je podľa mňa dosť.cyklus mám ako hodinky každých 28 dní dostanem.a to som teraz asi 22tt.čo si myslíte o tom vy???

petuskalm
autor
11. feb 2013

no ja beriem viac do uvahy asi to sono?! ked je to take divne, tiez som mala pravidelny cyklus kazdych 28 dni,.. takze neviem.

petuskalm
autor
11. feb 2013

@barboritta ahojcek,si prvorodicka? co cakas a citis uz pohyby? 🙂

tatanka1
11. feb 2013

podla ultrazvuku, lebo my sme sa lekara pytali teaz na ultrazvuku ze kedy mam termin porodu ako vychadza a on povedal podla ultrazvuku teda poidla MS ani nespomenul a to vedel kedy som mala poslednu a podla toho by vedel aj kedy by bola. ale toto neriesil vobec. a tak verim porodnikovi.

zuzulica
11. feb 2013

@petuskalm Nám tiež vychádza rozdiel cca 1týždeň, zatiaľ máme termín podľa poslednej MS a uvidíme ako to bude ďalej, potom sa upraví, času dosť 😉

ingrid16
11. feb 2013

podla MS sa mal maly narodit 2.12. podla sona mi posunuli datum na 11.12. maly sa narodil 16.12. takze asi podla sona je to presnejsie.

denisafono
11. feb 2013

@petuskalm no podla poslednej menzes, aj nastup na MD ti lekar vypisuje podla terminu porodu - vypocitaneho podla poslednej menzes, samozrejme ak sa nedohodnes s nim inak. ja som sa dohodla islo o par dni. termin porodu som mala 3.7.2012 podla poslednej menzes. Podla tohto som mohla ist na MD 22.5.2012 ale ja som chcela ist 15.5.2012-tak termin porodu na ziadost o materske mi dal 26.6.2012 a moja mala babula sa narodila 24.6.2012. Na usg som cele tehu bola o 2tyzdne dopredu. A este lekari hovoria vzdy od poslednej menzes nnapr. donosene tehotenstvo je 37tt+0 vypocitane podla poslednej menzes.

barboritta
11. feb 2013

@petuskalm no ja som treťorodička 🙂 pohyby cítim už vyše mesiaca.

hruska82
11. feb 2013

@petuskalm Ani jedno nemusi vyjst :D Pravy termin bude, ked sa male vypyta na svet 🙂

simonka121
24. feb 2017

Zdravím žienky potrebujem poradiť ja mám opačný problém my sme zas o necelé 2 týždne väčší,,,, momentálne už pomaly končím 34 tt podla PM a zajtra začínam 36 tt podla 3Dultrazvuku..... viete mi povedať podla čoho sa mam teraz riadiť,,,, mam 3 termíny,,,, prvý podla PM 9.4.2017 druhý podla ultrazvuku 31.3.2017 a tretí tiež podla ultrazvuku 27.3.2017 už som z toho na nervy.... dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre