Je to už pôrod?

tina2213
14. dec 2022

Ahojte v noci okolo 3 mi začala bolesť a tvrdnutie brucha ako pri menzese. Opakovalo sa to pravidelne približne každých 30 min až do takej 8-9 ráno . Povedala som si že ok asi poslickovia keďže interval sa neskracoval. Dala som sprchu a hodinu som mala pokoj. Momentálne mám bolesti ako pri menzese a pridali sa kríze ale je to takmer permanentne. Nie ako bolo ráno . Bolesť je celkom znesitelna úplne ako počas ms. Ani to tvrdnutie brucha nemam ako ráno skôr mám pocit napnuteho brucha stále , úplne ako menzes cele . Teraz neviem že čo 🤦‍♀️

monismie
14. dec 2022

pri menzese tvrde brucho? to som teda este nepocula. a keby si si zavolala k svojmu lekarovi a on ti uz povie, co spravit? nie je to lepsie riesenie? aspon budes vediet na com si predsa.

tina2213
autor
14. dec 2022

@monismie myslela som bolesť ako pri ms pardon

darius_a
14. dec 2022

Vidím, že už si druhorodicka.
Kľudne už môže byť pôrod blízko.
Ja som mala znesitelne bolesti pri druhom asi 5 hodín a potom 2 hod silnejšie a potom porod

19mmm71
14. dec 2022

@tina2213 ono je to strasne individualne,ja už by som bola odrodená- mala som velmi rychle porody dokoca aj ten prvý

zuzkaa1991
14. dec 2022

@tina2213 ja som mala cely porod bolesti ako pri ms sanitarka ci kto to bol hovorila mi co predychavam ze nemam kontrakcie.....lebo som nevreskala.vobec len som ležala 5hod. Co mi to pomahalo poprípade sprchu....len dula ci sestra co ma chodila kontrolovať nestihala ani jak som sa otvarala ..ani na salu som skoro nestihla prejsť skoro po stojacky som porodila ....určite by som isla do nemocnice....to som bola prvorodicka netusila som co ma caka....ms bolesti mam silnensie nez porod bol ;)
Jedine som vreskala.ked ma šili 🤣🤣🤣to.muz cakal na chodbe a si myslel ze rodim ale.to som bola.davno po len ma dlho šili

tina2213
autor
14. dec 2022

@darius_a áno som . Prvý pôrod bol vyvolavany a bolesti boli riadne hneď od začiatku . Toto ako boli ale je to ešte pohoda tak preto neviem, len ma straší že to je skoro vkuse žiadne intervaly.

zuzkaa1991
14. dec 2022

@tina2213 ani ja som nemala pravidelne

tina2213
autor
14. dec 2022

@zuzkaa1991 a brucho ti nejak tvrdlo? Mne nie skôr mám pocit akoby bolo vkuse napnuté alebo nafúknuté . Asi dám este raz horúcu sprchu čo sa bude diať

1mina
14. dec 2022

Podobne som rodila druheho. Aj prvu som mala len bolesti ako pri menzese. a Druheho Ja som vlastne ani bolest nemala najprv, len som rano vstala (37tyzden) a zdalo sa mi ze trocha vody a krvi. Tak som sla do nemocnice , vysetrili ma vsetko, vraj to voda nebola, a ze otvorena som stale na prst iba, ze urciiiiiiite nejdem rodit aj mi natacali monitor, tam mi tvrdlo brucho a jemne bolesti, len sa ma nato spytala a poslali ma domov. Hovorim si hm tak asi nerodim ja neviem. Cely den som mala len bolesti ako pri menzese, nic extra, aj to kadejake intervaly pol hodina, tristvre, potom 10 minut, zas hodina... A nakoniec som si tak vecer lahla spat, Sice jemne bolesti chodili ale nie casto aj 20 minut. A zrazu mi praskla voda v posteli, a v tom momente ale ze okamzite nastupili kontrakcie ja som mala pocit ze snad po 2,3 minutach, a to uz boli ine fofry uz sme skoro nedosli do porodnice doslova. Ze uz ma len vyniesli z vytahu na stol, ani som sa len neprezula. Takze hlavne pri druhom by som dala pozor, mne aj v nemocnici tvrdili ze isto nie a cely den som mala len jemne a uplne nepravidelne bolesti

gelory
14. dec 2022

No môžu to byť poslíčkovia. Len ako s tou horúcou sprchou opatrne ak si doma sama, tak by si to s ňou nemala preháňať, vieš aby si potom stíhala pôrodnicu, keďže sa to môže šmahom ruky veľmi rýchlo rozbehnúť

tina2213
autor
14. dec 2022

@1mina ach Jaj. Ako sen každej ženy taký pôrod ale predstava že porodim doma ma desí. Ja som mala prvý hrozný niekoľko hodín a 10 hodín z toho neskutočne bolesti som prosila nech ma rozrežú , tak toto sa mi nejak nezdá . Asi sa pojdem pomaly nachystat a pojdem, veď ak nič tak ma pošlú domov nie?

tina2213
autor
14. dec 2022

@gelory muž vie byt doma za 5 min len do pôrodnice to máme 30 min

gastanka32
14. dec 2022

@tina2213 no pravda, ked to nic nebude, tak ta poslu domov. Aspon budes vediet, na com si a budes kludnejsia, ked pojdes.

ivangeline
14. dec 2022

A tak skocit k doktorovi? Moze byt uz porod.

zuzkaa1991
14. dec 2022

@tina2213 ja nevien co je tvrdnutie brucha nepamätám si ze mi tvrdlo....uz som skoro 5r po porode ;) mne odtiekla rano voda o pol6 o 6 ma.prijali o 7 začali bolesti slabe.to do 9 som.este dokazala chodit potom.do 12msom len lezala ako pri ms ked zvyknem mat bolesti...cakala som horsie bolesti ale mna fakt nic nebolelo az šitie 🤣🤣🙏 az potom som mala.bolest sediet 2 mes som nevdela atd

katie253
14. dec 2022

@tina2213 ako si dopadla? Bola si?

1mina
14. dec 2022

@tina2213 no ved to je oravda, aj aj som si hovorila ze ake by to bolo super ze clovek tam nemusi byt v nemocnici predom zbytocne - to som bola aj rada ze som nebola, ale akoze uz mi riadne lepilo v aute ked uz som nedokazala ani sediet co som citila ze hlavicka sa tlaci. O muzovi ani nehovorim aky bol vyplaseny. Neskutočne sa mi ulavilo ked ma vytiahli sestricky vytahom na salu a vylozili na ten stol aj ked este v zimnych topankach neprezutu vsetko len mi stiahli gate s gatky 🙈 (aj oni sa bali vo vytahu muz mi potom hovoril ze take vydesené pohlady davali 😂 ). Akoze na jednu stranu to bolo super, na druhu som sa fakt bala a ze co preboha s tom dietatom spravim v aute a podobne. Jasne ja by som kludne sla, sak ked tak vas poslu ( mna sice tiez poslali prec ani nemuseli 🙈)

maryetta
14. dec 2022

Jasne ze to uz moze byt porod. Ja som mala prvy dlhy. Komplikovany. 28 hod.
Druhy znesitelnejsi. 6 hodin.
Treti 3hodky. Z toho bolesti len posledna hodina.
Ale mala som vyvolavane posledne dva.

hankaa19
15. dec 2022

@tina2213 ja som v nemocnici vcera krcok cez 2 cm zatvoreny, ani spicka prstu cs skore 0,, dali mi balonik na stimulaciu krcka o 13 a vecer o 23 vypadol a rano som bola o 8 uz na 6 cm otvorena to som sedela a kecala s babami v porodnici potom som spala ked vypadol,,,, bolest ked som dostala ms byvala ako by mi niekto noz bodol do brucha a krutil s nim neprijemne krce aj par hodin som sa nemohla vystriet rovno, to iste aj pri ovulacii bolesti ostre a toto nic, obcas tak potiahlo to podbrusko ze hm okej cosi registrujem letmo🤷‍♀️ ale na zaznamoch ctg co robili pri tych potiahnutiach 😄boli hodnoty aj okolo 80 cize ta maternica fakt pracovala ako diva len ja som to vyrazne nepocitovala, primar vravel ze takto sa. Mozem otvorit uplne a budem mat 3/4porodu za sebu ani neviem ako a bez bolesti, moja mama mala brachu tak ze dosla. Herecka na poradnu doktor isiel. Pozrieť zistil. Ze otvorena na 11 cm. Hned ju poslal. Na. Porodnicu pustil plodovu vody nastupili kontrakcie a bracho do 30 min vonku ked mi to vravela.par tyzdnov spat som zirala ze to. Neni. Mozne 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre