Je zavedenie epidurálky bolestivé?

babulka025
14. nov 2011

Je zavedenie EPI bolestive?a ako to prebieha?kazdu chvilu pojdem rodit, ale bolesti sa velmi bojim..rozmyslam ci si dat epi alebo ist na cisarsky rez. ale cisarsky rez neumoznia len tak hocikomu.
preto by som rada vediet ako to je pri epi,ked si ju dam pichnut?
dakujem za vsetky odpovede

vervaka
21. nov 2014

Ďakujem, hádam to nebude až také zlé. Snažím sa myslieť na to, že to nebude trvať večne, tak hádam nebude :D

tajka1986
21. nov 2014

@vervaka ani som nevedela ze sije🙂

evitka83
23. nov 2014

@vervaka vpich je trochu neprijemny, ale nie bolestivy, predtym to miesto umrtvia ako zub, az potom sa zavadza kanyla do chrbta. Ja tvrdim, ze epidural a hajzel papier su najlepsie vynalezy ludstva 🙂 ani som nevedela nakonci, ze ma sili a cely cas pocas kontrakcii som bola vysmiata ako leco, ze toto je porod??? To dam kazdy den s prstom v zadku. Smiech ma presiel, az ked som isla tlacit 🙂 vela zdaru, fakt sa to da prezit

sunshineka
23. nov 2014

ja sa ani tak nebojim bolesti ako toho,ze tam budem lezat s rozkrocenymi nohami a cudzi ludia mi tam budu cumiet a hovorit tlacte.z toho mam ja fobiu.ako toto prekonat?

heni79
23. nov 2014

@vervaka
V normálnej pôrodnici sa dávka epidurálky na šitie dopichne, čiže to necítiš. Presnejšie cítiš, že ťa šijú, ale nebolí to. 😉

heni79
23. nov 2014

@sunshineka
Nemyslím si, že v danom momente to budeš vnímať tak, ako teraz. Nesústreď sa na to, netráp sa zbytočne vopred. Viem, ľahko sa povie, ťažšie urobí. A zisti si, ako to prebieha v pôrodnici, kam chceš ísť. Či je žena napr. zakrytá, keď leží, ak vôbec leží.

janka146
24. nov 2014

@sunshineka ver tomu, že pri samotnom pôrode ti bude úplne jedno že tam ležíš s roztiahnutými nohami 🙂 Taký čas sa budeš skôr zamýšlat nad tým, že to chceš mat čím skôr za sebou 🙂

alexa1717
22. sep 2016

Ja som sa tiez neuveritelne bala a kazdy ma utesoval ze to nic neni,ajtak som sa triasla lebo ja mam panicky strach z injekcii ale ak nemas tak to zvladnes!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre