Mám si dať epidurál?

nicka44
23. apr 2012

Zeny neviem sa rozhodnut, mam si dat epidural?:(( lebo ja som taky bojko citliva strasne, neviem..jmyslite ze to bez nej neprezijem resp bude to tak strasne?:D:((((..väcsinou vraj teraz ani nestgihnut dobre pichnut ze zbytocne si zaplatite a nic..poradte

kiki75
23. aug 2013

@rush no len ako to prezit do tej chvile ..... 🙂 mna boli aj ked mi zub vrataju.....

rush
23. aug 2013

@kiki75 zubara sa viac bojim ako porodu 😀 masiruj si krize, rozchodit...a sprave dychat 😉 tesit sa na baby 😵 nebudes nic riesit ked to pride garantujem ti...budes brat sekundu po sekunde ako pride a zrazu bude koniec 😵 ale teda ja som mala rychle porody 😅 tak neviem ake to je ked sa niekto dlho trapi...

kiki75
23. aug 2013

@rush diky, uz som dost posrata..... ☹

rush
23. aug 2013

@kiki75 nebooooooooooj

valy
29. aug 2013

ja som mala prvy porod bez epiduralu a druhy s nim a teda ten druhy bol stokrat lepsi, takze ja urcite odporucam.

5ulka
29. aug 2013

@nicka44 Ja som nemala a vobec to nebolo take strašné veď pôrod je prirodzený a pokial to nevedia pichnúť fakt len peniaze. Odporúčam pred pôrodom piť malinové listy pohybovať sa keď mi odtiekla plodová voda doma som si poskákala na lopte vypila caj ten som si aj brala teplá sprcha to tlmí a dalo sa to. Kontrakcie kus potrápia ale to je ako pri bolestivej menštruácii plus ti je zle a maš toho plné zuby... Sme ženy mi to vydržíme!!!

martinka_martinka
29. aug 2013

@nicka44 ja som najskôr nechcela, ale ja som mala take bolesti, že som bola šťastná, že som si ho zaplatila 🙂 aj ked mi ho davali len počas kontrakcii ked som isla tlačiť už mi ho nepichli, ale to tlačenie nie je take strašne ako samotne kontrakcie pred tym 🙂 čiže tie najhoršie bolesti boli utišene a potom to už išlo same 🙂 a babo už bolo na svete a všetko bolo OK už len jedno male potlacenie na placentu a už bolo po porode 🙂 pre mna horsie ako pôrod bol skôr ten týždeň hojenia 🙂

nicka44
autor
29. aug 2013

Mne nemohli pichnut makoniec koli krvnej zrazanlivosti ale som rada dalo sa to v pohode 🙂

kiki75
2. sep 2013

@5ulka a co ked som este v zivote nemala menstruacne bolesti ? 🙂 vobec neviem k comu to mam prirovnat..... ja sa bojim, ze ma tie bolesti fakt zaskocia a chytim paniku ked to nepoznam....

martinka_martinka
2. sep 2013

@kiki75 mne raz povedala jedna kolegyna že je to taka bolesť ako ked potrebuješ a sa nemôžeš vykakať...len asi tak dvadsať krat viac... a fakt som to tak mala aj ja... vobc ani trochu som nepocitovala nejake menstruacne bolsti 🙂

martinka_martinka
2. sep 2013

@nicka44 to hrozilo aj mne... lebo mi pichali fraxiparine, ale rodila som dvanasť hodin potom ako mi to pichli čiže som tu epiduralku mohla mať... aj ty si si pichala fraxi?

kiki75
2. sep 2013

@martinka_martinka o par dni uvidim..... 😢

nicka44
autor
2. sep 2013

@martinka_martinka nic mi nepichali len oxytocin

5ulka
2. sep 2013

@kiki75 tupá bolesť brucha v intervaloch napriklad tie predporodne kontrakcie tí poslíčkovia tí boli podla mna bolestiví toto sú tlaky tupa bolesť pori napina na vracanie mne trpli ruky nohy tlak na konecnik. Tak ak budeš mať čas na epidurál a stihne zabrať skús. Ja som čakala stale niečo horšie. Naprd je to že tie hodiny ako sa to vlečie to ubíja a to som rodila iba dakych 6hodín a najhorsie boli len posledne 2. Daj vedieť drž sa

mirka1988
18. sep 2013

Tak ja som dcerku rodila s epiduralkou po 10 hodinach bolesti mi ju konecne pichli pretoze musis byt otvorena aspon na 4cm a ked mi ju pichli bola to uzasna ulava a mne doplnali davku podla toho ako sim citila bolest a dokonca ani tlaky som necitila.a pred 8mes.ked som rodila syna som si ju dala tiez ale bohuzial neuspesne lebo ma3x napichli ale dostala sa tam krv cize som odrodila bez nej. Ja urcite epidural odporucam ale pravda je ze po porode bez nej som bola hned fit a snou mi bolo este 3 dni zle.

e_z
21. okt 2013

O EPI nájdeš aj článok vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/epiduralna-analgezia/
Kočky, napíšte svoje skúsenosti s pôrodom s EPI aj dole pod Wiki článkom. Ďakujem.
@lili777
@lenka_b
@dadka28
@ingrid1979
@valy
@mirka1988

bebsi
21. okt 2013

Epi bolo najlepsie investovanych 150 eur 🙂

ingrid1979
21. okt 2013

Ahoj, vsetky tri porody som mala s Epi. Prvý porod trval 19 hodin, Epi este nebola taka známa, tak prirodzene, ze som váhala.Dala som na radu mladuckej sestricky, ze nemusím viac trpiet a dala si ju pichnut. Ta ulava🙂 , bolo rozhodnuté druhy (17,5 hod)aj treti (2,5hod)porod len s Epi. Ale uprimne musím priznat, ze pri tretom porode som mala silnejsie kontrakcie a krátky odstup od prvej davky , tak som si porod odtrpela.🙂

marika1994
14. feb 2017

ahojte zeny mam otazku ako je to stou epiduralkou

caroline88
14. feb 2017

Odporúčam.. Pri dcere mi pichli neskoro, do 30 min som porodila. A druhý pôrod čistá pohoda.. Neľutujem👍🏻

diablikovci
14. feb 2017

Ja som mala EPI veľmi spokojná o za dve hodny zo 4 cm otvorená na 8 a išli sme rodiť 🙂 ja som cítila tlaky, ale super. Ešte mi ju dopichli pri šití keďže použili na mna 3 sady šitia :( Za mna veľká spokojnosť.

marika1994
15. feb 2017

pocas celeho porodu necitit bolest

synda11
15. feb 2017

ja som rodila pred tyzdnóm...mala som epi.....ach zlataaa epi...nedam dopustit..urcite odporucam

marika1994
15. feb 2017

@synda11 moja nemala si ziadne bolesti nic
🙂

maminecka266
16. feb 2017

epiduralka by sa podla mna nemala pouzivat len tak ako prevencia proti bolesti. som toho nazoru, ze kazda zena by si mala uzit porod so vsetkym co k tomu patri. Mozno to znie trocha sadisticky ale je to tak. Zeny kedysi rodili na poliach a vsetko zvladli. No uznavam, ze su typy, ktore maju z akejkolvek bolesti panicky strach a to by mohlo samotnemu porodu len uskodit

synda11
16. feb 2017

@marika1994 bolesti jasne ze boli ...pichli mi ju ked som bola otvorena na 4 cm.....ak by som bola viac nezabrala by,,,ja som toho nazoru preco ju nevyuzit... ved nato to je...ona mi utisila kontrakcie pocas ktorých som sa otvorila na 7 cm....dokonca som si odichla ked bolest utichla a ako keby nabrala silu...potom mi pichli oxitocin...vsetko sa nazad nastartovalo...otvorila som sa behom dvoch minut a rodila...mala bola vonku na dve zatlacenia...tie poslednu uz citis lebo epi uz pominula...ale aspon ze to malo rychly spad a netrvalo to dlho...to je moja skusenost... pri prvom porode som mala iez epi ale pichli mi ju ked som bola otvorna na 6 cm...takze nezabrala...bolo to strasneee...to radsej cisar ako to co som vtedy zazila...prajem ti nech ti to dobre dopadne

marika1994
16. feb 2017

@synda11 dakujem za radu lebo ja som rodila v zahranici a tam tyy hned dali epidural a cely porod som necitila bolesti aj ked som rodila nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre