Mám si vybrať epidurálku alebo moderné pôrodné kreslo?

majulienk
5. dec 2012

Ahojte kocky, mam dilem, tak snad mi pomozete sa rozhodnut. Rozhodujem sa medzi dvoma porodnicami - v jednej je moznost dat si epiduralku (pri prvom porode som ju nemala), a v druhej by som rodila na tom modernom porodnom kresle. Tu vsak nieje moznost ziadat o epiduralku. Ktoru moznost by ste si vybrali? 😅

ibelin
7. dec 2012

Ahoj.Ja so si ju dala ,a odporucila by som ju kazdej.Moj syn je uplne zdravy.Rodila som od 22 30 v noci az do druheho dna,maly sa narodil az 12 49,bez toho by som tam steny skriabala.

quaxi
7. dec 2012

ja som rodila prvykrat s epiduralkou na starej dotrhanej koze a druhykrat bez epiduralky, doma, bez obmedzovania volby polohy (skoncila som v klaku s predklonom). Po tejto skusenosti by som uz nikdy nechcela rodit v akejkolvek nanutenej polohe, nech by to bolo aj na diamantovom kresle, a tiez uz viem, ze mi epiduralku netreba ak mozem zaujat taku polohu aku potrebujem. Takze by som volila podla toho, kde budu viac respektovat tvoj nazor 😉

dedenini
7. dec 2012

ja som mala epiduralku, ktora mi zabrala len na polku tela... dalej som mala inekciu do stehna od bolesti a este aj kyslik, od bolesti pri kazdej kontrakcii som si sama davala... to kreslo neviem o akom je rec.... no tiez by som zvazovala podla toho ako si to zvladala to prve, a podla nemocnice, starostlivosti a tak...drzim palce

kikuska11111
7. dec 2012

ja by som rozhodne zvolila epiduralku...
mala som ju pichnutu, na kontrakcie sice moc dobre nezabrala, bolelo to aj tak dost silno, ale absolutne som necitila zasivanie 🙂 a to ma sili viac ako hodinu pretoze som bola riadne roztrhana...
keby som nemala pichnutu epiduralku tak to zasivanie asi neprezijem, podla toho co hovorili zname ako velmi to boli...

horana
7. dec 2012

Nebolo by mozno odveci skusit, ak samozrejme chces, nebrat bolest ako nieco co je zle, cim sa trapis, ale nieco co ti pomaha. Nebat sa jej, ponorit sa do nej, otvorit sa jej. Nie je to nieco zle, ako pri chorobe kde je znakom disharmonie, problemu, tu je to spravna, pomocna vec, ktoru priroda nachystala zamerne a ucelovo. Slovo ktorym to oznacujeme je rovnake ako "zla"/neprirodzena bolest, ktorej sa bojime. Ak vsak porod prebieha fyziologicky, bez komplikacii, je bolest voditkom a da sa uvidiet jej vyznam. Ba dokonca ak sa zena spravne naladi jej velka cast zmizne, resp. vylucia sa prirodzene endorfiny ktore sposobia ze akosi nevadi. Tazko to popisat. Ale je to krasne, a da sa na to dobre spominat. Lebo taku silu uz nikdy nema sancu zazit,precitit ake je jej telo mocne.
Ked ma zena tendeciu sa bolesti bat, utekat pred nou, uz dopredu ju berie ako nutne zlo, vtedy je asi lepsie chemicky sa pred nou nechat otupit, prezivat porod tak akoby ani nebol, vtipkovat s personalom a nechat v pozadi prebehnut cele to mysterium.
Ale ak ma niekde v sebe vyzvu skusit to prirodzenejsie, daju sa najist techniky ako sa na nu naladit, ako ju pouzivat ako spojenca. Ono je to jedno s druhym, tato metoda praje intimite, moze byt rusena neustalymi vysetrovaniami, mnozstvom ludi, neexistenciu pocitu silneho bezpecia. Zena sa pri tom velmi psychicky rozcitlivi a otvori.

Ak by som rodila druhe dieta, z prveho porodu nemala traumu, a ani predsudky, asi by som skusila radsej prirodzenost. Lebo druhy byva sam o sebe v prevaznej vacsine rychlejsi a zena sa uz tolko neboji, vie do coho ide. Je sanca prezit to cele akosi lepsie, nie ako nutne zlo ale dokonca si to aj "uzit".

danjelca
7. dec 2012

tiež sai myslim že može byt kreslo aj diamantové ked ho nevnímaš od bolesti 😉

dari
8. dec 2012

epi !!! 😀

adkasmolka
8. dec 2012

Nastastie som mala aj aj 🙂 Ale EPI ja len odporucam a potom by mi uz bolo paradne jedno,kde to odrodim ci na klasickej starej porodnej posteli,ci na novej.

enigma7
14. dec 2012

majulienk
Moja ja som epiduralku mala a stala ma 100e a bolo to nic moc... ucinkovalo to chvilu a davali mi to na 2 krat.. ale bola to zbytocna strata lova ;)

magic08
14. dec 2012

Ak si mala prvy porod bez epi, tak vies o com porod bez oblbovakov je... ak na porod nemas zle spomienky, tak by som volila moderne kreslo... porod sa zvladnut da...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre