Môžem rodiť prirodzene po prvom pôrode cisárskym rezom?

diableblue
13. jún 2013

Je možné rodiť prirodzene po prvom pôrode cisárskym rezom? zaujímalo by ma a hlavne v akom meste je to reálne ,lebo u nás sa to nedá 😒

liliandax
13. jún 2013

@diableblue ano je, ja som mala prvy cisarsky, druhy spontanny.. a rodila som v rim. sobote

diableblue
autor
13. jún 2013

lebo ja som rodila prvú dcérku spontánne pred 10 rokmi a potom som mala v roku 2009 prerušenie tehotenstva s cisárskym a keď som znova otehotnela po dvoch rokoch ,lekári povedali v Nových Zámkoch že sa už viac nedá rodiť spontánne ,že už len s cisárskym a aj sa stalo ,ešte jedno bábo by som chcela mať niekedy budúcnosti a bojím sa cisárskeho

any395
14. jún 2013

... prednáška o prirodzenom pôrode s licencovanou pôrodnou asistentkou ... pozývme 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/events/485851741485837/

janicka11
14. jún 2013

ja sim mala prvy cisarsky a automaticky mi dalii aj druhy tak..ze prrniekoho je risk potom rodit normalne..

cerez
14. jún 2013

@diableblue Áno, ja som tak rodila. Prvý cisársky pre polohu KP a druhý prirodzený. Rodila som v Ružomberku.

cerez
14. jún 2013

@diableblue Zabudla som uviesť, že do 2 rokov je to riziko. Aspoň tak mi to lekár vysvetlil.

leeenka26
14. jún 2013

Toto by zaujimalo aj mna, ale ja sa velmi bojim rizik spojenych s rupturou maternice :( to nikto nevie a kazdy porodnik sa toho boji.

danjelca
14. jún 2013

@leeenka26 čítala som niekde že riziko ruptury po prvom sc je dost minimálne najma ked máte bikiny rez

any395
14. jún 2013

mamičky - dá sa prediskutovať čokoľvek 🙂 s pôrodnými asistentkami z praxe, so zameraním na prirodzené teh. a pôrod
https://www.facebook.com/events/530968100299948/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...

xlucia
14. jún 2013

@diableblue je to mozne aj nemozne. dolezite je, preco si mala cisarsky?

leeenka26
14. jún 2013

@danjelca to by bolo super, ja mam za sebou prvy porod prirodzeny, potom sekcia. Sekciu som mala pre KP, ale teda keby som si mala vybrat, vsetkymi desiatimi prirodzeny porod a nemusi byt ani epiduralka, radsej si tu chvilu pretrpim, ako potom byt lazar, neschopny pohybu a bolesti plus ta starostlivost o dieta, cele zle. Nic pozitivne som na sekcii nenasla.

danjelca
14. jún 2013

@leeenka26

uplne v phode možeš rodit prirodzene takneboj🙂

moon1979
14. jún 2013

@diableblue do dvoch rokov po sekcii by si nemala vôbec otehotnieť, v NZ sa nedá vôbec rodiť prirodzene po prvej sekcii aj ked by na sekciu nebol žiadny vážny dôvod ... čo som počula v TN sa dá rodiť po sekcii prirodzene, alebo potom v súkromnej v BA - Koch ...

leeenka26
14. jún 2013

@danjelca ale zalezi aj od mnohych faktorov

danjelca
14. jún 2013

@leeenka26 záleží ale väčšinou sa rodiť dá🙂
ty si mala kp takže iný dôvod na sekciu nebol.

leeenka26
14. jún 2013

@danjelca ano ale tak myslim, ze jazva po reze a aj za ako dlho otehotnie zena po predchadzajucom porode nie?

diableblue
autor
14. jún 2013

@xlucia ja som mala prerušenie tehotenstva kvôli choremu babetku a nevedela som spontalnne porodit tak mi spravili cisarsky rez v 23tt a nato som otehotnela zasa 2 roky ale nechceli mi dovolit rodit normalne ,len s cisarskym a ked som sa pytala na pricinu ze kvoli comu tak odpoved som dostala ze sa neda po cisarskom rodit spontalnne ☹

xlucia
14. jún 2013

@diableblue aha. no tak po prvom cisaraku mne este nukali moznost rodit spontanne, teraz mam za seobu 2 cisarske a este stale existuje moznost rodit normalne... takze nadej umiera posledna. otazne je, kde by si isla rodit

diableblue
autor
14. jún 2013

@xlucia No ved prave preto som sa pytala ci sa da este rodit po cisarskom spotnalnne a kde 🙂

barboritta
14. jún 2013

ja som porodila pred týždňom prirodzene po predošlej sekcii,medzi pôrodmi som mala necelých 20 mesiacov a nemôžem si vynachváliť.ja som rodila v Martine

xlucia
14. jún 2013

@diableblue ano da. ale ty u seba definuj stav tak, ze ci sa da rodit prirodzene po dvoch cisarakoch... ano v zahranici sa da, teoreticky aj u nas, otazkou je najst niekoho, kto by sa na to dal. myslim doktora

mamainprogress
14. jún 2013

Aj ja by som chcela rodit po prvej sekcii prirodzene a tiez mi povedali ze sa neda, ze to nepovoluju tu u nas - tiez som z nz. Vraj v komarne sa da.
Som z toho nestastna, desim sa dalsej sekcie, dost zle som to psychicky znasala a myslim ze aj telesne.

fullerenka
14. jún 2013

ja som mala prve sekciou a teraz mi konecne vysvetlili, preco je velka pravdepodobnost, ze pri druhom cca o 2 tyzdne by som mala rodit sekciou, ale nie je to pravidlo, ak vsetko dobre pojde. Ide o to, ze pri sekcii sa narusi svalovina maternice, ktora po zhojeni nie je taka pruzna a je tam moznost vytvorenia zrastov v oblasti sekcie, takze sa moze stat, ze to dietatko sa do porodnych ciest nemusi dostat, hoci je otocene spravne... tiez by som rada rodila normalne, ale po takomto vysvetleni som pochopila, ze to sa ukaze az pri porode, ak to pojde, ok, ak nie a porod nebude napredovat, bude sekcia... Bola som v TN na amnio, tam mi povedali, ze sa da rodit aj normalne po sekcii... u nas v PE tiez, ale ako som uz spomenula, ak porod nenapreduje, budu rezat 🙂

kimmie
14. jún 2013

@diableblue Moja sestra mala prvy cisarsky kvoli nepostupujucemu porodu. O 2,5 roka rodila v Trnave prirodzene.
Ja som mala prvy cisarsky kvoli KP, druhy porod bol prirodzeny, dokonca s epiduralkou, ale v zahranici.

any395
4. jan 2017

Milé tehulky, POZVÁNKA , PRIPRAVA NA PORODA MATERSTVO s pôrodnou asistentkou (PA) pre tie, ktoré zvažujete, premýšľate o svojom vlastnom pôrode a vlastnej zodpovenosti, aktivite, ktorá patrí predovšetkým, do vaších rúk, premýšľate o vlastnom prístupe k životu a zdraviu, a to vlastným pričinením sa k dôležitej jedinečnej príležitosti, ako je obdobie pred pôrodom a príprava naň...je tu, pre oslovených, intenzívna víkendová príprava k pôrodu v SNV 20.-21.17 tehotenstvo, pôrod, starostlivosť o dieťa, dojčenie, očkovanie, nosenie ... s pôrodnou asistentkou s licenciou a odborníkmi, ktorí sa venujú daným témam vo svojej dlhodobej praxi. Kapacity sú obmedzené, preto je potrebné nahlásiť prípadný záujem, odoslať príhlášku na víkendový kurz prípravy na pôrod - VNŽ, čo naskôr. Všetky info nájdete na www.porodnaasistencia.sk...... aj na facebooku: Pôrodná asistencia https://www.facebook.com/porodna.asistentka/?re...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre