Môžu problémy so štítnou žľazou ovplyvniť pôrod?

simona966
6. okt 2019

Ahojte ... Chcela by som sa spýtať... Už od malička sa liečim na štítnu žľazu posledné dva roky beriem tabletku euthyrox 125 ... Momentálne som tehotná ... Naposledy som bola na vyšetrení na začiatku siedmeho mesiaca krv bola v poriadku ... Doktor mi povedal že mám prísť až po pôrode na kontrolu... Chcela by som sa spýtať či to nemôže urobiť nejakú sarapotu počas pôrodu ... Alebo nejakú vlastnú skúsenosť či ste rodili normálne???

teddustok
6. okt 2019

Ja som brala euthyrox 100 v tehotenstve a chodila na kontroly k endokrinologovi kazdy mesiac. Az tesne pred terminom porodu mi povedal, ze na kontrolu mam ist dva mesiace po porode. Porod bol v poriadku a normalne a spaj som normalne kojila a euthyrox brala aj po porode - kym endokrinolog po porode neskontroloval vysledky a nezmenil liecbu. Ziadnu sarapatu v pocas porodu to nerobi

tatiana_84
6. okt 2019

Ahoj, liecim sa od 12r. Rodila som v 26 normalne, syn ma 2,5 roka a je zdravy. Po porode ti lekar kazal prist aby skontroloval krv pripadne upravil davku liekov. Neviem o nikom ze by mal nejake problemy s porodom ked sa lieci na SZ (v rodine vsetky zeny sa liecime). Len sa nestresovat zbytocne a uzit si tehotenstvo aj porod🙂 je to carovne obdobie.

sash37
6. okt 2019

Liecim sa uz 6 rokov a odvtedy som trikrat rodila, ani raz to porod nijak neovplyvnilo ;)

suzitok
7. okt 2019

Ahoj, liečila som sa na štítnu žľazu, kazde tehotenstvo spustilo este väčšiu aktivitu hormónov, mam tri deti a nijako to neovplyvnilo ani porod ani ich zdravie

sara07
7. okt 2019

však logicky rozmyšlaj alebo si endokrinologický systém v tele naštuduj to ako nemá ako ti zasiahnut do pôrodu alebo kojenia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre