Problémy so štítnou žľazou a snažilkovanie

wanes1998
21. apr 2017

Ahojte mam problém so s
štítnou žlazou s priateľom sa snažíme o babo už 7 mesiacov a niak sa nám nedarí :( každý deň beriem lieky na šz euthyrox 75 pol tabletky... pri styku stále krvácam bola som aj u gyn. vraj je všetko poriadku... chcem sa spýtať či mal niekto takýto podobný problém.. ďakujem

majcii
21. apr 2017

Ahoj, ja som brala pred otehotnenim 75, niekolko rokov, hodnoty hotmonov stitnej zlazy mi kolisali, nakol;ko mam autoimunitny zapal SZ. Pokial mas pravidelny cyklus, hodnoty hormonov v norme, tak sa zameraj na to krvacanie a poziadaj gyn, o hormonalny profil. Nikdy mi ho nerobili, ale co viem, tusim sa niekolkox pocas jedneho cyklu chodi na odbery a potom lekar vyhodnoti. Popr. mozes mat nejaku skrytu infekciu, mozno na krcku maternite, preto to krvacanie alebo nejaku funkcnu pricinu to moze mat. V kazdom pripade by som zacala hormonmy SZ a potom ostatnymi. Ja som si vzdy myslela, ze SZ bude pri otehotneni sarapatit, ale asi sa v spravny cas vsetko zharmonizovalo, pravidelny cyklus, hodnoty hormonu sz okolo 1, ustalena telesna vaha a tym padom aj hormony a otehotnela som 2x bez problemov. V tehotenstve som brala 100, v druhom 150. Vela stastia.

wanes1998
autor
21. apr 2017

Praveze nemam pravidelny cyklus ale uz mi to meska 6ty den a dnes som si robila test a vysiel bohuzial neg :( doktorka mi povedala ze vzdy ked otehotniem tak aj potratim :( velmi ma s tym vyplasila ... v nasom meste su dr ktory co najrychlejsie odbyju pacienta len aby nemuseli riesit problem :( kamoska mi vravela ze je dobre papat kyselinu listovu ..papala si ju aj ty? Dakujem za odpoved ;)

majcii
21. apr 2017

Ja som sa velmi bala, lebo to bolo neplanovane, ale pravdupovediac som uz asi mesiac brala kys. listovu 1000mikrogramov denne, Jamieson, no a samozrejme som pokracovala do cca 6 mesiaca, potom uz len sporadicky, uz ti nieje zle a prijimas dostatok zo stravy, okrem toho som brala C vit 1000 a inak uz len euthyrox. Mozem ti povedat, ze moj endos mi kazdu navstevu povedal, ze mozem kedykolvek potratit aj v 7 mesiaci a pod. Jednoducho maju skusenosti, tak alibysticky sa vyjadruju, neries to. Urcite ries nepravidelny cyklus, podla mna to krvacanie sucasne vyriesis. Po porode som napr. mala pravidelny, ale len 25dnovy cyklus a endos mi povedal, ze mam urcite anovulacne cykly, tak som mu teraz naposledy povedala, ze ten moj anovulacny cyklus ma 9 mesiacov a vola na mna mama. Takze tolko na pobavenie a naozaj, ries hladinu hormonov SZ oprimum na otehotnenie je okolo 1, norma do 4, potom gyn a papat vit. Pozor na prenatalne vit, obsahuju jod, brani vstrebavaniu hormonov, dost jodu papas bezne, ale to je normal, tomu zabranit nevies. Uplne staci Listova a C, D, ale to bude teraz habadej zo slnka, obcas nejake Bcka, ale pokial sa normalne stravujes, tak vsetko prijimas. Dobru noc, snad som pomohla🙂
Drzim prsty

wanes1998
autor
21. apr 2017

@majcii dakujem velmi pekne 🌸😘 tak skusim teda tu kyselinu listovu ... prajem vela zdravicka 😉