Nástrih hrádze a šitie

daenerys7
1. jan 2018

Ahojte baby čítam a počúvam, že je to všetko bolestivé a hlavne zbytočné... Vaše názory a skúsenosti? Bolel nástrih? Šitie? Aj to umrtvuju? Hojenie? Trvalé následky? ... v zahraniči sa rodia deti bez nástrihua sú zdravé... svokra rodila 4000g dieta riťkou a vez nástrihu...teraz sa mi zdá, že sa to robí hrr prr a zbytočne... viete mi naliať ohladom tohto nejakú múdrosť, rady...Ďakujem

myjusiatko
3. jan 2018

@zajkula62 dolezitejsia je podla mna skor ta poloha a prirodzeny porod. K tomu aj elasticita a aniball na poslednom mieste. Aj ja mam elasticku kozu dost a rodila som v 29r prvykrat a bez poranenia. Aniball beriem len ako taku ceresnicku na torte. 🙂

franzziska
3. jan 2018

Dievcata tie co ste mali nasteih po dlhom case ako to citite? Ja mam vyse 2 roky po porode a pri sexe ma ta jazva boli..da sa tomu nuejako pomoct? Ci to
budem mat taketo nasledky cely zivot? 😔

timilv
3. jan 2018

@franzziska my sme mali sex prvýkrát po kontrole u lekára po šestonedelí a keď lekár skonštatoval že je všetko v poriadku, hneď v ten deň sme mali sex. Mala som obavy, ale už to bolo úplne bez bolesti... Ale mňa nastrihli naozaj len trochu a môj doktor je fakt top, preto som chcela rodiť len u neho. Jazvu mi skoro ani nevidieť... Podľa mňa to nie je úplne v poriadku, že máš stále bolesti.

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea101112
3. jan 2018

@franzziska mna boli jazva pri zmene pocasia. Bavila som sa o tom s gynekologom a povedal mi ze je moznost urobit plastiku. Hradi to poistovna. Treba sa na to informovat u svojho gynekologa.. Mal by vam vediet pomoct..

pallacinka
3. jan 2018

@daenerys7 Ja som mala to stastie, ze som rodila v zahranici, kde sa nastrihy nerobia. Oba porody som mala pomerne rychle, deti relativne velke (3,1 a 4,1kg) a ani pri jednom som sa nenatrhla, takze ziadne sitie nebolo potrebne. Mne osobne by teda nastrih skor uskodil ako pomohol. Po kazdom porode som si sama odkracala do izby, cestou sa este zastavila na WC, a na druhy den isla domov 🙂

alyn
3. jan 2018

odporucam epino, nemozem sice tvrdit ze aj pri 4kilovom to zaruci porod bez nastrihu ale ja som poctivo cvicila pri obochporodoch a prvy porod 1 ministich a druhy porod ziadne sitie...jednoznacne odporucam cvicit s balonikom. velmi pomohlo

franzziska
3. jan 2018

@zajkula62 psychikou to nie je

soffovka
7. jan 2018

Nastrih som vobec necitila, ani sitie a epi som nemala. za mna ano. nasledky ziadne. nevidim v tom ziadny problem.

mata682
7. feb 2018

Ahojte. Nástrih ma nebolel, lekár ho urobil pri kontrakcii. Ani ma na to dopredu neupozornil. Cítila som to len ako také štipnutie. Zašívanie už bolo trošku horšie. Človek si myslí, že keď porodí dieťa, bolestiam je koniec. Ale omyl. Bola som šitá asi 20 min., bolo to nepríjemné, ale dalo sa to vydržať. Rana sa mi po prepustení z nemocnice zapálila, takže som musela užívať lieky a ranu si natierať. Asi po 10 dňoch od pôrodu som cítila výrazné zlepšenie a po 2 týždňoch som si konečne normálne sadla. Musím sa priznať, že tam dolu som sa pozrela až doma, keď sme prišli z nemocnice. Ten pohľad stojí za to. Myslela som si, že sa to už nikdy nedá do poriadku, ale aj keď je to neuveriteľné, dalo sa. Ostala len slabá jazva. 🙂

mon8821
26. feb 2018

Ja som rodila bez epiduralky, musel ma nastrihnut pretože som bola úzka, nastrih som necítila, ale to šitie bolo nekonečné a bolestivé aj napriek injekcii. Nabudúce jedine s epiduralkou. A to hojenie to bol boj takisto. Hojilo sa to skoro 2 mesiace, potom to už bolo OK. Ešte spomeniem že som schytala alergiu na sici materiál tak sa mi urobilo živé mäso na 2 miestach... Na toto sa zle spomína, ale časom to prešlo.

nela6
26. feb 2018

mne cakali a urobili nastrih, lebo trebalo....rez som necitila, pri siti nezabrala anesteza, ale aj tak sa to celkom dalo prezit, bolelo ma to asi 5 dni, cim viac som chodila tym menej ma to kazdy den bolelo, odvtedy je vsetko ok, neviem o tom ze sa to dakedy stalo... 🙂 nie vzdy to dopadne zle....neviem si ani najst jazvu...

malymyis
26. feb 2018

Ahoj, mala som nastrih a ani som nevedela že ma nastrihli. Šitie už bolo o inom, napychali ma ale aj tak som to cítila všetko, bolo to nepríjemné a aj pre mňa bolestivé. Hojilo sa to dobre, niť vypadavala sama počas sprchovania. A trvalé nasledky nemám žiadne ☺

chrummka
8. máj 2018

Nastrih sa na slovensku robi rutinne, cize nedivim sa ze sa obavas. Ak najdes porodnika alebo porodnu asistentku kt ti umozni prirodzeny porod, cize bez urychlovania, liekov, v polohe aku si vyberies, bez toho aby ta organizovali ako tlacit, lebo je to hlavne o tom tak nastrih netreba, co viem od pôrodnej asistentky tak aj ked sa zena potrha, roztrhnitie ide cez najslabsie struktury nie cez sval ako ked strihaju...ja som porodila dieta 3,5kg hlavka 35cm bez nastrihu a poranenia, pricom som cvičila aj s balonikom,epinom aa pocas tlacenia mi asistentka masirovala hradzu. Pocit prejst hned po porode na wc po vlastnych a fungovat s babom po porode ako nic, to iste po mesiaci s,manzelom je podla mna na nezaplatenie. Cize nenechaj sa, odradit, a hladaj miesto kde ti umožnia porodit ako chceš ty...

mnamko
8. máj 2018

@chrummka podla mna sa nerobi rutinne mne nerobil vobec v Tn a este mi aj opravil predchadzajuce zle zasite rany odvtedy bolesti zospodu nemam

ninka123
8. máj 2018

Rodila som davnejsie, mne prvom porode urobili nastrih, ten nebolel vobec, ale dcera ma aj tak roztrhla, lebo isla rychlo... sitie bolelo, ale hojenie v pohode a nasledky ziadne. Nevidim v nastrihu problem.

sonkaxxx
8. máj 2018

@daenerys7 ahoj nastrih zavisi od toho ake ma babetko hlavicku moj drobec mal vacsiu ale mal 3400g takze na nastrih sa cakalo kym sa pomaly nezacalo trhat cize bol nevyhnutny, radsej rovny rez ako potrhane na franforce vsakze?a taktiez nastrih je potrebny aby si nemala problemy v buducnosti s unikom stolice na to ta asi nikto neupozorni zo zien ktore su proti nastrihu, nastrih je este malina oproti tomu ak nadajboze ti praskne nejaka zila mne bohuzial praskla az tak som krvacala neskutocne to je potom celkom sranda ked zachranuju zivot ale ta siju nazivo tak ti nikto nic nepoda a neboj prezijes to na to ma nikto nepripravil stalo sa, nastrih nie je zbytocny ked je nevyhnutny ale pri vacsine prvorodiciek je nevyhnutny, pri siti nastrihu mi dali plnu davku nejakych oblbovakov a nic som necitila ak budes citit sitie tak ich poziadaj nech ti eeste daco pichnu urcite ti vyhoveju

somavi
8. máj 2018

Ja som to neriešila , verila som svojmu dr , že vie čo robí , ja nie som doktor. Mám za sebou dva pôrody , oba s nástrihom aj šitím , rodila som v rozdielnych nemocniciach a necítila som nástrih ani šitie ani pri jednom pôrode .

somavi
8. máj 2018

A hojilo sa to niekoľko týždňov , asi tie prvé dva - tri týždne , neviem presne . Následky žiadne , hojenie nebolo tragické , aj keď nadšená som nebola 😃

zenaajmama
8. máj 2018

Ja som mala nastrih tiež 2x, mala som dobrého lekára,verila som mu,bolo to len pár stehov. fungovala som hneď po pôrode sedela, išla na zachod, všetko.Sex sme mali po 4 týždňoch.

dzukeles
8. máj 2018

Mna nenastrihli, rodila som bez epi a nemala som ziadne poranenia. A to podotykam ze maly mal 36cm hlavu

alobalka
8. máj 2018

@daenerys7 prvého som rodila s epi a následne bolo šitie, ale to už analgezia neucinkovala a bola to hnusna bolesť.
Tretia bola úplne bez medikamentov aj nastrihu či sitia a bola to malina. Po pôrode som sa skvelo cítila, ale je pravda, že mala 2700g. A inak asi je lepšie nastrihnut a zasit ako sa potrhat. V tomto doverujem lekarom, ale kto chce, nech im aspoň odkomunikuje, že nastrih v najnutnejsom pripade: )

chrummka
9. máj 2018

@mnamko mne lekar v bb potvrdil ze striha kazdu, ze zeny nevedia rodit, co je pravda ked je zena na chrbte v neprirodzenej polohe, nevravim ze kazdy jeden lekar tak robi, uz aj na slovensku sa to velmi pomaly zacina menit, ale stale je takmer kazda zena nastrihnuta.

soffovka
16. máj 2018

@dai ja som za kontrolovany nastrih. Rodila som prirodzene bez epi ci urychlovaciek a predsa som sa pri druhej dcere natrhla, lebo to dr proste nestihla strihnut. Pri prvej som mala nastrih na jeden steh. Ani nastrih ani natrhnutie som necitila.netreba sa toho bat. Bolest kontrakcie to prehlusi a ani nevies ako uz je hlava von....

veronikabn
3. okt 2018

@mnamko ahoj,mozem sa spytat u koho si rodila?,lebo aj ja mam po prvom porode zle sitie,tak som to chcela nejak "spojit"pri druhom aj s opravou

mnamko
3. okt 2018

@veronikabn mna rodil Sučanský

mirka2611
13. nov 2019

Mna sitie vobec nebolelo lebo mi to umrtvili ale den potom to bolo zaujimave☺️sadnut si na stolicku v jedalni bolo celkom umenie. A hojilo sa to popravde aj 3tyzdne

cutie7
10. dec 2020

@mon8821 neviem ci si este aktivna, ale ako sa to dive maso riesilo prosím? Tiez sa mi urobilo. Presne pri vchode do posvy... No masaker. Citim to po kazdom wc

nela6
10. dec 2020

@cutie7 dnes som akurat objavila takúto kliniku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre