Natrhnutie hrádze po pohlavnom styku

iwky
16. dec 2011

Mamičky, máte s tým niektorá skúsenosť?? S partnerom sme mali 8 týždňov po pôrode sex a mám pocit že sa mi opäť natrhla hrádza, nie veľmi ale predsa. Trochu aj krvácam, no nie sýto červenou krvou, ale skôr špinenie. Pred tým ma nič nebolelo, tak som mala pocit že už je na sex vhodná chvíľa aj kontrola po šestonedelí dopadla dobre.
Stalo sa to niektorej? Budú mi to znovu musieť zašiť? ... v pondelok pôjdem k lekárovi, no dovtedy by som sa chcela takouto cestou aspoň upokojiť 😒

veronikam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
feb13
17. dec 2011

@iwky Ja si nemyslim ze 8 tyzdnov je skoro. Po sestonedeli sa uz da a tu jazvu prvykrat citit bez ohladu na casovy odstup. S istotou ti to vie povedat len lekar co sa stalo a co s tym. Ale ak je to len spinenie tak to asi zasivat nebudu a do pondelka mozno aj prestane. A mozno ti len praskla nejaka cievka v posve alebo na krcku, neviem to sama citis ci je to hradza, ked sa natrhla tak asi aj boli.

vejinka
17. dec 2011

myslim ze ked len spinis tak sa to zahoji same..keby toho bolo vela treba ist inak my sme po 4 mesiacoch skusali a bez gelu som o sexe nechcela ani pocut..kup si gel a namaz poriadne primak 😀 malo by to ist ako po masle..ale opatrne velmi opatrne 😉

pingu1
17. dec 2011

mne sa trha hradza po kazdom styku... uz to neriesim

drnduliak
17. dec 2011

mozno mas zraneny krcok maternice, vraj sa to po porode stava, ja som rodila pred vyse rokom, a casto po milovani krvacam (nie vela, ale predsa) a moj gynekolog mi vravel ze je to z toho krcku...stale mam na nom ranky. chysta sa mi ho nejako zmrazit, vraj by to potom malo ustupit...tak som zvedava 😒

ivkasc
2. okt 2014

Dobrý deň , som tu nová a chcela by som sa opýtať na jeden problém ... pred 8 rokmi mi vybrali maternicu aj vaječníky , chodím na onkologiu na pravidelné kontroly . Pred 8 mesiacmi som si našla priateľa , a pri každom pohlavnom styku krvácam . Bola som s tým u lekárky mi povedala , že ma pravdepodobne natrhol , ale nič s tým nerobila ... Máte niekto s tým nejaké skúsenosti ?? ďakujem za odpovede

timcik
8. jún 2015

Ja som mala ten isty problem po skoro kazdom sexe. Moja doktorka mi odporucila mast Erevit. Velmi to pomaha na natrhnutie hradze, aspon mne 🙂 ak citim nejake napatie, nakremujem to a je to ok.

kacena85
4. dec 2017

@timcik ahoj este si tu?tym kremom si to nakremujes pri sexe tam kde ti to praska ci?ja som sice rodila sekciou no cca rok sa trapim s tym,ze vzdy pri sexe mi na spodnej casti pri otvore praskne ta hradza.skusali sme rozne maste,zmena antiky, rozne bylinkove veci atd.no nic teraz mu dr kazala natierat 2x denne nebycronom no zatial bez zmeny a to uz viac ako tyzdsn natieram.

timcik
4. dec 2017

@kacena85 ahoj ja som s tym uz dlhsie chvalabohu problem.nemala. ta mast pomohla hlavne na uz popraskanu hradzu a potom masirovanie kokosovym olejom ako prrevencia. Resp. Pouzivat kokosovy olej napr. Pocas predohry atd. Velmi pomaha. Ale nemusi byt len ten. Myslim si, ze rozne oleje mozu byt na to dobre.

kacena85
5. dec 2017

@timcik aha ja ze pocas.bo uz som zufala.skusali sme tiez indulonu.aj taky gel z lekarne myslis ze ako predohru tak akoby ponatahovat!??uz si pripadam ako debil.sme spolu11 r.dvojivky5r.nikdy nebol problem.a teraz sa mi toto robi??aj u gynek.sombola a urobilo sa mi to pocas vysetrenia a ta nechapala,ze preco ked mi nic s tym extra nerobila.mam pocit ako keby sa mi zmensil otvor.uz to inak neviem napisat.a dokola mavam mykozy tak mi dava atb odspodu tak ci to je aj tym.idem skusit vyradit cukry a trosku sa dat dokopy z hladisks jedla.lebo mam aj HIt aj lakt.into tak to je des

timcik
5. dec 2017

@kacena85 moze to byt aj liekmi aj oslabenim hradze po porode pripadne nejakym tesnejsim sitim. Tazko povedat. Ale treba skusat, nieco snad pomoze. A ano s tym olejom akoby tak jemne ponatahovat stale, trochu uvolnit. To som tiez len tip dostala a nam pomohlo. Teraz je to uz ok. 🙂

kacena85
5. dec 2017

@timcik ja som praveze rodila sekciou cize problem nebol.ale po porode som musela o mesiac na cistenie daky kusok placenty mi tam nechali tak ci sa mi tam zapal urobil hocico moze byt

jael79
3. jan 2020

@kacena85 môžem sa opýtať, poriešila ste nejak to natrhávanie, ja mám ten istý problém, a už som zúfala. Ďakujem

kacena85
4. jan 2020

@jael79 no veru nie 🤷🤦

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre