(Ne)otváranie sa pri druhom pôrode

kiwi82
15. apr 2014

Babule, pri prvom pôrode som sa neotvárala, rodila som 12 hodín, už v 40 tt som mala zelenú plodovú vodu. Ani sestra sa neotvárala, jej urobili cisársky. To isté mamka, možno to máme geneticky dané. ja som nakoniec porodila asi s troma dávkami oxytocínu po 12 hodinách ale skončili sme na jiske, kedže sa malá nahltala zelenej plodovej vody. Teraz čakáme druhé bábo a mám strach ako to bude s otváraním sa pri pôrode. Chcem sa preto opýtať druho a viacrodičiek, ako to u Vás bolo s otváraním pri druhom pôrode, či to bolo rovnako zložité alebo jednoduchšie ako pri prvom. Vopred dakujem za Vaše názory a skúsenosti.

kajka2211
15. apr 2014

toto zaujima aj mna 🙂 ale neverím v zázraky,,,pri prvom som som rodila 22 hodín ,v bolestiach a neotvarala som sa ,povedala som si že toto nikdy viacej,a presne je to asi geneticky dané moja mama rodila 12 hodín a povedala si nikdy viac,my aj hovorila ze druhe nemala len koli porodu ,ze take bolesti mala ze chcela skakat z okna co tam mali otvorene.malý sa mi narodil z infekciou ktoru asi dostal zo zakalenej vody.bral hned antibiotika 5 dni ,nechapem dodnes preco mi nespravili cisarsky,tiež som rodila v 4OTT ,desím sa toho ze toto sa mi bude opakovat uz teraz mam strach a neviem v noci spavat koli tomu ...

vroni
15. apr 2014

Hm, ja som prve dieta rodila solidnych 30 hodin, neotvarala som sa, dieta sa nachlipalo plodovej vody, no proste parada... Druhe dieta bol prekotny porod, od prvych bolesti do narodenia dietata to bola necela hodina a pol, moja mama bola rovnaky pripad, prve dva porody nekonecne, treti na vratnici (doslova), ale keby som si mala vybrat, tak prvy porod bol lepsi (akosi menej traumaticky, druhy bol cisty chaos)

saska.t
15. apr 2014

@kiwi82 ja som rodila 16 hod,tiez som sa neotvarala,pchali do mna zhora-zdola a stale nic,no nakoniec po 16 hod. a epiduralke sme to nejak v zdravi a stasti zvladli,pripisovali to tomu,ze som Bola jazdkyna a tie maju silne brusne a panvove svaly,no neviem,
druhu dceru som rodila po 5 rokoch a za 5 hodin Bola vonku ani epidural mi nestihli pichnut,tak rychlo som sa otvarala,takze pravidlo to urcite nebude 😉

kiwi82
autor
15. apr 2014

@kajka2211 ja podobne ako ty, som neprenášlala, dr. videl zelenú plodovú vodu, to už ani nebola zelená ale taká krvavohnedá a neurobil mi cisársky aj ked som ho o to prosila, že už nevládzem..... maličkú ráno previezli po narodení na jisku, kde bola 10 dní v kritickom stave, bola aj pokrstená v inkubátore.... bolo to veľmi zlé. veľa ľudí sa za nás modlilo, nakoniec sa z toho dostala. ale fakt boli to najhoršie dni môjho života plné strachu a beznádeje. dakujem Bohu za to, že prežila a je zdravá.

iwesska
15. apr 2014

No, ja ti cerstvu skusenost mozem napisat o par dni. Prvy porod - nepostupujuci 38 hodin sa cakalo po dvoch vyvolavackach ze sa otvorim a nic - nedala som viac ako 1cm, takze to skoncilo sekciou. Teraz mam 5 dni do terminu a nalez asi taky, ze som totalne zavreta, krcok nezmeneny, na rovinu mi povedali, ze mozem sa pokusit o vaginalny porod, pokial by sa to rozhbehlo samostatne, ale v tomto stadiu s takymto nalezom je to len velmi malo pravdepodobne, uz by tam musel byt nejaky posun. Takze som sa zmierila - nezmierila so sekciou opat 😒 Inak moja mama mala oba porody v pohode, takze ja neviem komu, alebo comu vdacim za tieto problemy. 😖

denuss
15. apr 2014

ja som sa pri porode otvarala rychlo a mam za sebou len jeden, takze k otazke sa vyjadrit neviem, ale k tej dedicnosti...moja mama rodila 5,5hod, ja presne tak isto🙂nieco na tom bude..navyse aj ona aj ja spontanne v 37tt...moc drzim palce, nech mas super porod, rychly a bez komplikacii 😉

zuzkyna
15. apr 2014

@iwesska Ahoj, prosím ťa, ku komu ideš rodiť? Nie je to aj kvôli tej predchádzajúcej sekcii ?

kajka2211
15. apr 2014

@kiwi82 ja len nechapem prečo ked to tak dlho trvá tak neurobia sekciu :( ja som ani neprosila ja som už ziapala a pripadala som si jak keby som vysla z psychiatrie ,nebola som na prednaske alebo ako to nazvem o epidurale cize ani tu mi nechceli dat,koniec koncov som rada ze to na malom nenehalo ziadne nasledky,mohlo to vsetko dopadnut aj horsie ,mozno keby bol zaplateny dr tak je vsetko inak ...vela ludi mi hovori ze druhy porod je lahsi a ze to pojde jak po masle ale neverím tomu,na to nie je ziadna zaruka,jedna može mat lahsi druha nie...kamoska mala porod cislo dva omnoho horsi ako prvý...čiže všetko je individualne...kadopádne držím palce neh ho máš rýchly,bezbolestný a bez komplikácii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre