Partner pri pôrode. Ano či nie?

ewwa666
19. máj 2013

Ahojte baby. 🙂
Som v deviatom mesiaci tehotenstva takze uz sa mi to blizi . 🙂 A velmi by som chcela aby moj priatzel bol pri mne ked to pride. Samozrejme sme sa o tom porozpravali a nieje proti. Ale pocula som vela negativnych nazorov na temu partner pri porode... co si myslite vy ? Ake mate skusenosti ? Dakujem za kazdu radu 🙂 😉

zuzkat1
19. máj 2013

Ja hovorim ANO ... Bez neho by som neporodila... Drzim palce a vela stastia🙂

jarkamartin
19. máj 2013

Môj bol a veľmi mi to pomohlo- psychicky. a on z toho žiadne následky nemá :D keď sa muž nebráni, prečo nie 🙂 ja by som môjho chcela znova ;)

nikolka2
19. máj 2013

Ja som pri prvom nemala a pri druhom mala a mozem to porovnat ,,,urcite s partnerom 😉 Drzim palceky 🙂

angua27
19. máj 2013

môj vtedy partner bol tiež pri pôrode somnou. najprv nechcel, ku koncu tehu však názor zmenil. mne to veľmi pomohlo psychicky. pre neho to bol zvláštny zážitok. chvíľu trvalo kým ho spracoval. celkovo však hovorí, že spätne to bol pozitívny zážitok.
kamoškin manžel chcel byť pri pôrode od začiatku tehu a nakoniec mal psychický blok voči nej potom. musel chodiť k psychológovi, ale prelomil to.
je to vždy o rozhodnutí toho človeka. nedá sa jednoznačne povedať, či áno, alebo nie.

zivika
19. máj 2013

za mna jednoznacne ano

patesladko
19. máj 2013

mňa to tiež ešte len čaká, mali sme už aj debatu o tom.. môj by chcel, pokiaľ stihne z práce, ak to pôjde prirýchlo, mám aj plán B, kto pôjde so mnou.. počula som aj názory, podľa ktorých sa k rodičke správa personál o čosi lepšie, keď tam nie je sama.. a podľa mňa to aj pre toho chlapa musí byť super zážitok, keď to bábo vidí bezprostredne po narodení 🙂 určite potom bude ten vzťah iný

sense
19. máj 2013

ja som chcela aby bol a onn bol trochu skepticky tak som nechala volbu na neho, s tym ze budem rada ked pojde so mnou a ze moze ale odist ked mu to nebude po voli, nakoniec isiel so mnou a stravil tam so mnou cele tri dni s vynimkou ked odskocil domov pre postu , cakali sme zasielku kvetov kt. bolo treba zasadit a ako na potvoru prisli v den ked som musela do nemocnice, a vydrzal az do konca, este mi aj nohu drzal ked som tlacila a bol prvy kto drzal nase dieta a prilozil mi ho on na prsia, ked som mala kontrakcie tak som jeho dotyk sice nezniesla tak driemkal v kute, ale to mne uplne pre psychicku podporu stacilo, takze pokial chce aj on osobne ist nech ide s tebou....

k_a_j_k_a
19. máj 2013

Ja som za jednoznacne ano, ale konecne slovo mal MM. Pri prvej dcerke som MM mala pri sebe, pri druhej to nestihol, lebo som porodila behom 4hodin a bol na sluzobke ( este rano sa ma pytal, ci som ok, ze ak budem rodit, tak nikam nejde a ja som sa za hodinu prihlasila s 2minutovymi kontrakciami v nemocnici). Druhy porod bol sice lahsi a rychlejsi a mozno aj menej bolel, ale po psychickej stranke som bola pri prvom na tom lepsie. Pri druhom som mu asi pol hodinu plakala do telefonu 😀

beruska113
19. máj 2013

Moj bol pri oboch detoch. Pri prvom to navrhol sám a moc ma to potešilo. Pri druhe sa až tak nehrnul, ale prišiel. Sám povedal, že asi sa aj personal správa trochu lepšie. A velmi často hovorí, aké to bolo krásne ked chalanov uvidel hned ako sa narodili. Videl ich skor ako ja, držal ich skor ako ja a je na to hrdý. Nezdá sa mi, že by ho to nejak negatívne ovplyvnilo, alebo náš vztah. Takže ja určite odporúčam. Ale musia to chciet obaja.

anny1984
19. máj 2013

Mala som manžela pri pôrode a dosť mi to psychicky pomohlo, hoci na personál som mala šťastie, neviem aké by to bolo bez neho. Navrhla som mu to ja a nebol proti. Vzal to v pohode a pôrod nezanechal na ňom žiadne následky. Určite to žene pomôže ak tam má podporu či je to chlap alebo sestra či mama.... 🙂

moon1979
19. máj 2013

ja som rodila 2x, zakaždým to skončilo sekciou ... veľmi som chcela mať manžela pri pôrode, lenže on je v tomto slabá nátura, takže som ho nenútila, aj keď by som fakt ocenila keby tam bol ...

pokial sa partner nebráni tak prečo nie, ale nasilu by som ho tam nevliekla ... ak by ho to malo negatívne poznačiť (predsalen chlapi sú v tomto iní a je všeobecne známe, že aj "citlivejší" najmä pokial ide o bolesť) tak radšej to netreba siliť ...

lubina
19. máj 2013

Moj mm bol pri oboch porodoch a mam pocit ze o to viac si ma vazi lebo aj ked deti uz trosu podrastli, maju 7 a 4 roky, tak obcas spomenie, ako sa narodili 🙂 . Prestrihoval aj pupocne snury a nezanechalo to na nom nic negativne, prave naopak, podla mna je dolezite aby ten muz tam bol, ved ked sme deticky pocali, tiez sme neboli same 😀

kika1111
19. máj 2013

psychicky to tebe pomôže, ale jemu možno aj nie 🙂 Môj sa bál po 6nedelí sexovať 🙂

kristinka1234
19. máj 2013

môj partner chcel byť...počas vyvolávania bol a keď už som mala dcérku vytlačť ho radšej museli poslať preč lebo som bola v takom stave že ke´d som aj tlačila nevedela som sa sústrediť na samotný pôrod , len som vkuse hladela na neho stískala jeho ruku.....a on sám bol rád že tam bol aspon chvilku...doteraz mi hovorí aká som velmi statocna že obdivuje to, ako to my ženy dokážeme

ivuska027
19. máj 2013

Ja by som sa asi najskor spytala partnera, ci chce ist. Potom by som sa podla toho zariadila. Moj manzel pri tom nechcel byt a ja som rada, lebo by som este jeho musela ratovat. O deti sa postara ukazkovo, keby mohol, tak aj nakoji, ale pri porode som ho skratka nepotrebovala 😉

marthuska
19. máj 2013

urcite nie, su veci nebom a zemou, pri ktorych nechcem mat nikoho. aj tak by mi nijako nevedel a nemohol pomoct... iba by sa trapil, ze mi nemoze pomoct.

bubula_007
19. máj 2013

Ak ste sa o tom bavili a nemá problém, tak podľa mňa je dobré, aby bol s tebou. Aj môj manžel bol so mnou a neľutujeme ani ja, ani on. Je dobré, ak ťa potom niekto pohladká, objíme... 😉

henikav
19. máj 2013

Moj manzel bol pri porode, aj prestrihol pupocnu snuru a je rad ze tam mohol byt. Povedal ze keby mu len doniesli hotove babatko, asi by to neprezival tak ako ked prezival so mnou cely porod. Vraj si muz ani neuvedomi, co si zena vytrpi, kym to nevidi na vlastne oci, potom si to vie aj lepsie vazit 😉 (to su jeho slova, ze kazdy muz by mal byt pri tom). Takze my sme obaja za, samozrejme bez nutenia, iba ak sa na to obaja citite, niektory muz na to proste nemusi byt, takisto niektorej zene by to mohlo vadit 😉

chloe001
19. máj 2013

Ja by som to tam bez manzela asi neprezila, som stastna za to, ze tam so mnou bol, aj ked bola chvila, ked plakal uz so mnou. Bol mi velkou oporou.

gabikkas
19. máj 2013

ahoj @ewwa666,
mam za sebou dva porody, pri oboch bol manzel, velmi chcel ist... 🙂 ja si myslim, ze to zalezi od povahy muza...ak nechce ist, tak by som netlacila na pilu....ja som bola rada, ze bol 🙂

0550
19. máj 2013

ja hovorím že ANO je to veľká podpora bez neho by som ani rodiť nešla 🙂 ber ho zo sebou pekne Držím palčeky a hlavne rýchly bezproblémový pôrod

pingu1
19. máj 2013

rozhodne ano

mauzi
19. máj 2013

Môj pri pôrode nebol a neviem si predstaviť mať ho tam... Keď mám pravdu povedať ani mi tam nechýbal, pretože on stresuje viac ako ja a myslím, žeby ma len znervóznil 🙂 Hoci aj podpora by bola, ale za ten stres mi to nestálo 😀

nasta197
19. máj 2013

určite ano bol to fajn potit mat tam muža moj bol pri prvom ale pri druhom co sa bliži už nechce ist vraj mal stoho zlí zážitok vidiet ma tak trpiet.... tak asi nepojde...

ingmiriama
19. máj 2013

určite áno...u nás bol tiež pri mne aj keď som ležala deň pred pôrodom v nemocnici prišiel ráno o 7:00 a malý sa mi narodil až 12:45 tak celý ten čas bol som nou ....je to oveľa lepšie a keď začal pôrod (to som nechcela aby videl ) tak stál pri mojej hlave aby nič nevidel...a poviem že super určite to bude aj pri druhom tak ....aj sestričky sa správali super ku mne keď som tam mala manžela

silviavivien
19. máj 2013

ja som ho pri prvom porode nemala a pri druhom ano,ale poviem ti,ze tam vobec nemusel byt:D a nechapem ked tu pisu ,ze je to velka opora ako ja som z tych bolesti ani nevnimala ci tam alebo nie je a co robi a ked mi chcel nejako pomoct tak som ho poslala prec aby som si mohla predychat bolesti a tak chcela som ho tam teraz to je asi moderne alebo co,ale keby idem rodit zase tak by som uz natom netrvala

linda20111
19. máj 2013

Urcite ano ak je na to typ, ze to chce sam a vydrzi to 🙂 Ja som mala svojho manzela pri sebe, cely cas ma drzal za ruku. Bola som tak spokojnejsia a menej vystresovana. Taktiez aj personal sa inac sprava ked je tam manzel. Neskor po porode sme sa rospravali ako to vsetko prebiehalo kedze chvilkami som bola mimo od bolesti.

luba41
19. máj 2013

určite áno...môj manžel súhlasil 3x ../síce prvýkrát to skončilo sekciou/ ale potom si to skúsil ešte 2x... od začiatku až do konca bol so mnou a pre mna tam bol aj ako psychická aj ako fyzická podpora... 🙂

lubaska
19. máj 2013

urcite ano, moj bol aj ked koncil porod sekciou no bol mi obrovskou oporou a s nim to bolo ovela lahsie, najprv nechcel byt pri porode ale rozmyslel si to a nikdy to neolutoval, malu videl ako prvy, ja az ked som sa prebrala z narkozy a tesi sa uz na to az bude druhe babo, ze uvidi drobca vyjst von 🙂

dana_l
19. máj 2013

mala som manzela pri vsetkych porodoch. tuna je povolene ostat na izbe takze i spal. povedal ze on by si nikdy nenechal ujst tu prilezitost byt pri tom, ze je to uzasny zazitok na ktory nikdy nezabudne.
ked na to pride tak on bol prvy ktory videl nase deti a nie je 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre