Po akej dlhej dobe pitia čaju z ostružiny malinovej ste porodili? Bol pôrod rýchly?

matiniki5
21. jan 2011

Bol porod potom rychly? Dakujem za vsetky odpovede

ilijanka
21. jan 2011

ahoj, ja som ho pila pri druhom tehotenstve od 34. týždna 2-3 šálky denne a pôrod mi museli vyvolať v 40.tt, lebo malá bola veľmi veľká, tak to chceli mať pod kontrolou, ale deň pred nástupom do pôrodnice som bola otvorená na 4cm, čo ma veľmi potešilo, ale pôrod aj tak trval cca 8 hodín. Možno keby to boli nechali na spontánny priebeh, tak by to bolo išlo rýchlejšie, ktovie... Okrem maliníkového čaju možno pomohlo aj pravidelný sex, lebo spermijky obsahujú prostaglandíny, ktoré sa používajú v pôrodníctve na dozretie krčka a vyvolanie pôrodu, tak skúste 😉

babulina
21. jan 2011

ja som z neho neporodila, museli vyvolavat oba porody, dlzka porodu 5.30h u oboch +- par minut

matidami
21. jan 2011

u mňa nie, tiež mi museli oba vyvolávať 😉

lenkaks
21. jan 2011

JA som vecer vypila caj a rano o 3.30 mi praskla voda,o 9 zacali kontrakcie a o 13.30 som porodila ...ale mi v nemocnici vraveli,ze tym cajom to urcite nebolo 🙂

gemini2
21. jan 2011

Ja som porodila za 4hodky ako prvorodicka co bolo super. Ale nalievala som sa cely den od 34t.t. A tiez mi pomohol odvar z lanovych semiacok.Teraz mam indikovany cisarak tak ho nepijem. Mam susene listy aj zmrazene. Ak by niekto chcel ozvite sa

kvojtanikova
21. jan 2011

u mna oba porody prebehli bez malinika, nepila som vobec nic, ani caj ani lanove semiacka, prvy porod trval cca 3h a druhy 2h. Pri oboch mi pichli trochu oxytocinu a inak nic.

martincca
1. feb 2011

ja som sa nalievala čajíkmi a odvarmi celé dni od 36t ale na mňa to nefungovalo - pôrod mi vyvolali 10dní po termíne (otvorená na 0🙂) šlo to ale rýchlo a v pohode

bealondyn
1. feb 2011

ja som caj zacala pit v 36tt a nepomohol vobec. ani nic ine, vyskusala som asi vsetko co sa odporuca. 😀 prenasala som tyzden a rodila som dlho. 😒

beruska.zuzanka
1. feb 2011

začala som ho piť cca v 35tt, prenášala som 9 dní a rodila 20hodín 😀 😀 😀 ale chutil mi 😉

brisilda
1. feb 2011

ja som ten caj skusila pit v 38tt a vyvolalo mi to falosne kontrakcie tak som ho vysadila a nakoniec somporodila presne na termin v priebehu 3 hodin cize moj nazor je taky ,ze pokial ma mat zena lahky a rychli porod bude ho mat aj bez pomoci biliniek 😉

stvura
2. feb 2011

Podla mna cas nehra rolu, ja som pila pri oboch porodoch caj, prvy bol zdlhavy, trval 16 hodin, druhy bol velmi rychli, trval po prichode do nemocnice 6 hodin uz aj s prietokmi, registraciou, sprchovanim...oba porody som ale mala po termine 5 dni a to som cele tehotenstvo kojila starsieho syna - ziadne stahy maternice, ziadne problemy, ziadne kontrakcie (rodila som len s tlakmi na konecnik, kontrakcie mi umelo vyvolali).

vodnicka
5. mar 2011

ahoj ja som si kupila ten caj v 36 tt a hned na to som o dva dni porodila rychlo a lahko Doma v spalni lebo som uz nestihla nakolko som bola druhorodicka tak som brala bolesti ako poslickov lebo som bola tesne pred porodom na prijme v porod.a tam nijake kontrakcie nezaznamenal monitor ani usg.tak len tolko k tomu caju 😉

dejka77
9. mar 2011

Ten caj sa pije na to, aby ste mali rychlejsi a lahsi porod, nie na vyvolanie porodu. A nie kazdej to pomoze.

amadora
9. mar 2011

pôrod vyvolávali a bol dlhý, čaj vôbec nepomohol. pri prvom som malinu nepila a pôrod bol "malina" 😀

brigus198754
9. mar 2011

ja od 36.tt pijem pravidelne 2 salky denne a nic sa u mna zatial nedeje uz som zmierena s prenasanim 😠

sabiatko
9. mar 2011

a pomaha to vobec? ja som ho pila par tyzdnov, aj lanove semienka som jedla a porod mi trval 7 hodin a bolelo to riadne.

barbara088
18. nov 2013

caj nieje urceny na vyvolanie porody ,ale na ulahcenie pripravy maternice...na vyvolanie je ze vraj dobry ricinovy koktail

alexa507
28. nov 2013

kde kúpim čaj z maliny ostruzinovej ? hodte link dakujem

epelino
28. nov 2013

Ja som ho pila, porod mi sice museli vyvolat, ale od vyvolavacky to cele trvalo 3 hodiny, takze super.

tonjadabik2
29. júl 2014

vdaka 😀

sarinka2012
29. júl 2014

Ahojte 🙂 vidim že viacere pišu že si mysleli že porodia skor ked budu pit tento čajik ,ale takto to nefunguje 🙂 čajik nepomaha porod vyvolat ,ale ked sa uz porod začne je pomerne rychly a jednoduchy,len tam vačšinou trosku dlhsie trva otvaranie,ja som ho pila pravidelne od 36 tt ,porodila som presne na termin,ale s tym že som sa skoro dva dni otvarala,48 hodin som bola hospitalizovana pre krvacanie,pretrvavali aj mierne kontrakcie a otvarala som sa pomaly,ale od 3 cm to išlo ako na horskej drahe 🙂 do 4 hodin som mala 9 cm ani neviem ako 😀 len tak som si lezala (s EPI) a potom prisla pani doktorka s tym ze maminka ideme na to ,dvakrat som zatlačila (zhruba 30 sekund) a mala bola vonku 🙂 Podobne skusenosti mali viacere baby čo pili tento čajik,čiže v skratne dlhšie otvaranie - ale bleskovy porod 😉

trgypadl
29. júl 2014

Sarinka 2012 k tomu bleskovemu porodu a otvaraniu Ti skor dopomohla epi ako caj 😉

mendyyy
28. aug 2014

Mne čajik určite pomohol- prvy pôrod bol hrozny, pri druhom som chcela vyskušať všetko preto aby to bolo lepšie- pila som čaj denne od 36 týždna a každý deň som ešte žula ľanové semiačka- pôrod neporovnateľne lepší, za dve hodinky bola mala vonku, vyšla na prvy šup, takže u mňa to zabralo 🙂 za vyskúšanie nič nedáte, teraz som v 36 tt. a čajíky pijem zas tak uvidíme ako to dopadne 🙂

79marry
31. máj 2015

Ja som ho pila pri prvej asi od 36 tt, neprenášala som a prišla prvá kontrakcia a to poriadne silná a do 2a pol hodiny bola malá na svete, čo som sa tak rýchlo otvorila, žiaľ som bola aj dosť dotrhaná, pôrod bol rýchly ale neskutočne bolestivý, nestihli mi dať ani epiduralku, tak dúfam, že pri druhej stihneme 🙂

zuzka2661
3. nov 2016

Mam caj malinovy list ako ho mam davkovat?

mmmm12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anuskaa
17. feb 2020

@alexa507 ostruzina malinová listy kúpite v hocijakej lekarni

alexa507
18. feb 2020

@anuskaa dakujem už 6 rokov som po pôrode 😊

anuskaa
21. feb 2020

@alexa507 a kedy ste porodila? Ste mali ťažký pôrod, lebo to je na zmäkčenie krčka maternice pri pôrode by to malo pomôcť... Preto sa pýtam.. 🙂

anuskaa
21. feb 2020

@zuzka2661 2x čajové lyžičky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre