Pôrod a šperky

21. aug 2022

Zdravím, mozem mat pri pôrode obrucku a snubný prsteň na prstoch? A nalakovane nechty?
Pôrod má čaká o mesiac, no a nechtoch mám gellak, pre mna praktická vec, či to treba dať dole všetko pred pôrodom. Nepamatam si, aby mi niekto kontroloval ruky pri prvom pôrode, ani šperky. Akú máte skúsenost vy?

e1i
21. aug 2022

Aspon 1 necht treba mat čistý. Obrucku mi muz doniesol/nasadil po pôrode

janka_266
21. aug 2022

Všetky šperky som zložila mesiac pred ocakavanym termínom 😃nevidim zmysel v sperkoch pri porode, ešte nebodaj sa tam stratia, tých pár dni sa dá určite prežiť aj bez nich

kabba
21. aug 2022

Ja si myslim, ze budes taka naliata, ze tie prstene ani nenavlecies na prst pred porodom. A radsej by som ich teda nechala doma. Kopu inych starosti budes mat, ako mysliet na to, aby sa ti nestratili niekde. A aj gellak by som dala dole. Ja som minuly rok tiez musela nahle do nemocnice a doslova som si musela rychlo osupat na jednom prste kvoli oximetru. A aj nahodou, keby si musela ist akutne cisarsky, tak na nechtoch sleduju zmeny, takze za mna je bezpecnejsie ist bez, nikdy nevies, co sa moze stat. A kvoli takej banalite sa ohrozovat nestoji za to 🙂

zuzubb007
21. aug 2022

Sperky som nenosila vobec posledny mesiac ani by ma nenapadlo trepat do porodnice a nechty musia byt odlakovane na rukach aj nohach

jarnajar
21. aug 2022

Ja som normálne mala obrúčku a náušnice ako vždy, nenapadlo mi, že by to bolo nezvyčajné. Pred akútnou sekciou mi povedali, že všetko kovové dolu, tak som ich dala do príručnej tašky. Nechty som nemala nalakované.

beata_k
21. aug 2022

Mozes si nechat nalakovane. Uz sa to cez nechty nekontroluje. Sperky by som nebrala. Stratia sa a potom co?

kiki68
21. aug 2022

Ja som prsten od 2 mes nenavliekla, tie strasne opuchy pred porodom by som asi nedala na seba ziadny z mojich normal sperkov. Nechat to doma. Jeden necht musi byt bez laku.

petamich
21. aug 2022

ja uz som obrucku/snubny nenavliekla na prst, mala som len nausnice, nechty netreba uz mat odlakovane/odstranene, saturacia sa dnes inak sleduje ale mozes sa stretnut aj s vynimkami, holt niekde su este "stara skola" a zvyk je zelezna kosela 🙂

leuska0910
21. aug 2022

Snubak som mala, nikto nic nepovedal.
Nalakovane som mala priesvitnym lakom, ja proste musim mat ten lak, inak sa necitim vo svojej kozi🤷‍♀️

autor
21. aug 2022

@jarnajar ja si orvy pôrod nepamatam, či som mala lak alebo nie. A vtedy som obrucku ani snubak nemala, takze prstene som neriešila😊😊😊

autor
21. aug 2022

@kiki68 vieš čo mám už problém dať to dole, tak budem musieť asi nejak s vazelinou alebi neviem 😮🙄

autor
21. aug 2022

@leuska0910 ja detto…ja teraz nosím telovu fsrbu, aby to nekričalo ale ja sa necítim dobre bez toho. Ale vydržím samozrejme ked to treba dať dole 😊

autor
21. aug 2022

@kabba prstene mám na ruke a veru už sa nedajú dať dole🥺 preto sa pytam, či to teba riešiť a dať dole

sonia_wiener
21. aug 2022

Obrucku som mala, nechty si nelakujem

autor
21. aug 2022

@janka_266 ja slm na to nejak vôbec nemyslela, ale plackova dnes dávala niečo s narážkami a teku dokelu veď ja mám prstene to aj tie musí ísť dole?

marzuz89
21. aug 2022

Ja som napriklad vyslovene chcela rodit s obruckou, oba porody a ziaden problem. Nemam ako stratit, nedavam nikdy dole, iba doma pri praci so silnejsimi cistiacimi prostriedkami. A nechty som si lakovala od 8m tak, ze som prostrednik vynechala kvoli saturacii ci sledovaniu zmien farby, ak by nieco. Nechty som tak mala vzdy pekne upravene, ale zaroven "bezpecnost" dodrzana 😉

medeaa
25. aug 2022

Mozes si nechat lak ak chces. Neodporuca sa to asi iba kvoli kontrole kapilarneho navratu v pripade, ze by bolo nieco zle. Da sa to vsak skontrolovat aj inak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre