Pôrod doma v Anglicku

aimeecloe
15. máj 2012

Ahojte baby, touto temou by som sa rada dozvedela viac ohladom porodu doma v uk, prosim o vlastne skusenosti...rada by som rodila doma koncom augusta..tak sa chcem trosku aj pripravit a vediet viac ako to prebieha... dakujem

aimeecloe
autor
16. máj 2012

asi tu nieje vela bab...ktore to zazili, mozno ze mate kamaratku alebo znamu....prosim ak by ste mohli poslite mi email kontakt ...dakujem

adri266
16. máj 2012

Ahoj, ja som bola au pair v rodine, kde druhe dieta mala sefka doma a dokonca do vody. Bazenik sa nafukol, ked to na nu prislo. Zavolala sa porodna baba, ktora jazdila na motorke, takze tam bola rychlo 🙂 . Ja som medzitym uz utiekla z domu, ako 20rocna mi to bola vtedy trapne aj hrozne pocuvat, ako domaca kricala. A za hodinu bolo male na svete. Ziadne komplikacie, nic. Ale ako to prebieha uradne, to Ti neviem poradit. Asi je najlepsie sa spytat svojej midwife.

vanniekerk
17. máj 2012

@aimeecloe Ahoj. Ja som v uk rodila doma. Porod doma si tu mozes vybrat pokial nan splnas iste podmienky - nemas rizikove tehotenstvo alebo ine zdravotne problemy, detaily ti povie midwife. Ta potom takisto chodi na kontroly k tebe domov. Tieto midwives su specializovane iba na porody doma a ak by nahodou mali nejake podozrenie, ze porod neprebieha ok, zobrali by ta do nemocnice. Pytaj as, ak mas otazky.

aimeecloe
autor
18. máj 2012

@adri266 Dakujem velmi pekne za prispevok...🙂

aimeecloe
autor
18. máj 2012

@vanniekerk velmi sa tesim ze mozem pocut od niekoho vlastnu skusenost...ja som rodila 2 deticky do vody...porod a tehotenstvo bez problemov.../ jedno tuto a jedno na sk/ teraz sme znova v uk, a rozmyslam nad porodom doma z dovodu ze mam strach ze v den ked budem rodit nebude miesto v bazene...neviem proste preco ale mam strach rodit normalne...tak som si povedala ze ak by som rodila doma tak mozem do vody a nemusim mat strach...porod chcem a mala som oba uplne natural, takze myslim si ze inak som pripravena...akurat sa bojim ze ak by nahodou sa nieco dialo mame dost daleko nemocnicu....cca bez zapchy minimalne30 minut a ak je zapcha viac ako hodinu....
tiez som rozmyslala ze ci by sa dalo aj take nieco ze akoby zabookovat aj doma porod a aj v centre, a pokial by mali v centre miesto tak by som sla do centra...ale skor si myslim ze asi tak to nemoze byt...ze by si mohla mat na vyber obe moznosti...este som sa nestihla rozpravat s mojou midwife, ale som zvadava ze co mi o tom povie a ze ako to prebieha, tiez aj po oficialnej stranke...

vanniekerk
18. máj 2012

Urcite to konzultuj s midwife, jednoznacne ti bude schopna odpovedat na vsetky tvoje otazky do detailov a specialne usite per teba. Po oficialnej stranke to mas vsetko pod NHS, cize starostlivost zadarmo. Ohladne toho vyberu, ci birth centre alebo doma, tak myslim, ze mas iba jednu moznost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre