Aké sú limity pre prirodzený pôrod po sekcii?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 40 rokov a rada by som po sekcii rodila prirodzene. Aspoň sa chcem o to pokúsiť, nie však za každú cenu.

Aké sú limity (vek, hmotnosť dieťatka) pre prirodzený pôrod po sekcii?

Na čo si dať pozor a ako sa na pôrod najlepšie pripraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vek nie je limitom pre pôrod po sekcii. Záleží na vašom celkovom zdravotnom stave, polohe bábätka. To sa hodnotí až na poradniach vo Vami vybranej pôrodnici.

Odporúčam Vám nájsť si pôrodnicu, prípadne pôrodníka, ktorí budú naklonenie vaginálnemu vedenia pôrodu.

Čo sa týka vašej samotnej prípravy na pôrod, môžete vyskúšať tehotenské kurzy, ale najdôležitejšie je vaše vlastné nastavenie, veriť si.

Od 36. týždňa môžete cvičiť s Aniball ako prevencia nástrihu.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com