Pôrod na Slovensku keď robím v Nemecku

zuzanakn75
6. mar 2019

Ahojte chcela by som info robim a zijem v nemecku ale chcela by som rodit na slovensku ma niekto skusenosti po porode rok by sme este zili v nemecku ale chystame sa späť na Slovensko

vevesh
6. mar 2019

@zuzanakn75 a preco chces rodit na sk? Vsak v nemecku mas najlepsiu starostlivost, nebolo by to jednoduchsie?

zuzanakn75
autor
6. mar 2019

@vevesh mam dilemu lebo 4 roky tu v nemecku robim ale zasa na slovensku mam dobreho lekara a jemu dvoverujem

babi81
6. mar 2019

@zuzanakn75 ja som tiez rodila na sk a byvame v zahranici.

zuzanakn75
autor
6. mar 2019

@babi81 na rodny list si dosala na sk a potom si sa vratila do zahranicia?? A mala si zdravotnu poistovnu platenu v zahranici??

babi81
7. mar 2019

@zuzanakn75 rodny list na sk a potom sme boli na ambasade, lebo otec je zahranicny obcan.tak ma 2obcianstva dcerka.platila som si zdravotku na sk.

zuzanakn75
autor
7. mar 2019

@babi81 dakujem pekne

12jarka13
13. mar 2019

Ja.som tiez v nemecku a tiez som chcela na slovensku rodit ale tu je to asi lepsie ako na slovensku celkovo lekarstvo je tu ine cistejsie ako na slovensku..nieaky cas tu este ostaneme a potom by sme sa chceli vratit

speci_rodinka
21. mar 2019

ahojtemaˇ to podobne, prcujeme obaja v DEja beham lietam na kontroly na svk s babom tam chcem aj rodit,ale manzel v dE ostava pracovat tak chcem prist s babom naspat do de.

riesim teraz kde vybrat doktora... uz ste po porode? najlepsie najst pediatra tu v de nie?ako to je potom s ockovanim? citala somze de je nepovinne to zn ze ja pojdem a poviem ze chcem?🙂

a ako ste to riesili s kontrolou po porode vy?

babi81
22. mar 2019

@speci_rodinka ja mam aj na sk aj v zahranici pediatra, ockovala som na sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre