Pôrod po 40. týždni tehotenstva

luckaajurko
20. nov 2013

Ahojte mamicky je tu nejaka ktora rodila po 40 tt? Termin porodu by som mala mat o 4 dni no na dnesnej poradni mi doktorka povedala ze sa este neotvaram...mam obavy ako to bude dalej... ☹ ci bude malinka v poriadku...

aadulik2110
20. nov 2013

@luckaajurko ahoj, ja som rodila 41+3.... v deň termínu som bola otvorená na 1cm, o 3 dni neskôr bez zmeny, o 7 dní neskôr na 2cm - to ma už hospitalizovali, nasledovali vyvolávačky, druhá zabrala, rodila som "prirodzene" ak sa vyvolaný pôrod a napojedná na infúzkach na sále dá tak nazvať a narodil sa mi 4050g a 53cm chlapček. Nemôžem povedať, že úplne OK....lebo plodovú vodu som už mala zelenú a naglgal sa jej.... ale nasadili mu hneď ATB (mal zápal žalúdka a pokožky), ale od vtedy je zdravučký a žiadne ATB sme zatiaľ neužívali 🙂 takže netreba sa báť - buď sa to rozbehne samé, alebo tomu pomôžu, v každom prípade prajem čo najlepší pôrod 🙂 budem držať palce 🙂

veronika0
20. nov 2013

@luckaajurko dcera sa mi narodila 4 dni po termine (vyvolavacka), syn 7 dni po termine prirodzene (ale brala som lieky co mi dali) - inak pri oboch som sla do nemocnice lezat v den terminu a kazdy den som chodila na vysetrenia

jul11
20. nov 2013

@luckaajurko ja som rodila tyzden po termine a este rano ako som bola na kontrole,tak bolo,ze konecne sa krcoktrochu uvolnil a v no i kontrakcie,sup pekne prirodzene a spontanne som porodila 4kg dievcatko.v nemocnici som nelezela.kazde 2dni som chodila na kontrolu,ci je vsetko ok a skusala som babske recepty,aby sa to rozbehlo-homeopaticka,malinovy caj,chodenie po schodoch,upratovanie,...neboj,ked teraz nie si otvorena,neznamena to,ze nemozes zacat rodit dnes v noci.a aj presne na den to nejde vypocitat,preto sa eata +-2tyzdne ako v norme.ak mas strach,aby nedavali vyvolavacku,skus si popozerat tie babske rady a zacni ich praktizovat.neboj,budu babatko sledovat,par dni hore dolu je nic.keby daco,daju vyvolavacku,alebo spravia cisarsky.nie je dovod na paniku

kiwi82
20. nov 2013

ahoj, ja by som už nečakala, ak máš dobrého pôrodníka, dá sa s ním dohodnúť na vyvolávačke. ja som už v 39 tt mala zelenú plodovú vodu a malá mala kompikácie, ak to pôjde v budúcom tehu by som rada išla už 38 tt na vyvolávačku. Je to môj názor, možno ma za to budú baby odsudzovať, hlavne tie, ktoré sú za všetko " prirodzené". je možné že sa nebudeš otvárať tak ako ja..... teraz tu čítam príspevok mamičky čo rodila v 42 tt a malinká má problémy. Nechcem Ťa týmto plašiť to vôbec nie. drž sa, prajem skorý a kráty pôrod.

mammaroma
20. nov 2013

Mne sa malinká narodila 5. deň po termíne. Začali mi síce kontrakcie, ale slabo, malinká nezostupovala dolu a nakoniec som mala po 13 hodinách čakania sekciu. Všetko je ok, je zdravučká a zlatá. Držím Ti palčeky, nech všetko dobre dopadne a drobuliatko sa pekne vypýta samo 😉

lujziiik2205
20. nov 2013

ja som prenasala 9 dni,museli mi davat vyvolavacku,kedze krcok mi vobec nemekol,a po par hodinach bol drobec na svete 🙂 v nemocnici som bola dva dni pred porodom,preventivne

katrinka8
20. nov 2013

Ja som prvu rodila na 10. den po termine (keby nic, na druhy den by bola vyvolavacka, ale spustilo sa to same nakoniec) a myslim, ze v pohode 😉 Terminy aj tak takmer nikdy nie su presne vypocitane, babatka presne vedia, kedy maju prist a urobia si po svojom 😉 Teraz pri druhom som akurat den po termine, zatial sa nic nedeje 🙂

nina2110
20. nov 2013

ahojky, ja som rodila v 41tt :/ a to cisárskym, lebo malej sa akosi nechcelo...plodovú vodu som mala vraj už poriadne špinavú a to mi ju asi 4 dni pred cisárskym prečisťovali antibiotikami...ale ja som asi výnimka, lebo moje celé tehotenstvo bolo veľmi náročné...ja som asi príklad 😎 ale zase asi vždy lepšie neskôr ako priskoro, či? 🙂

lara75
20. nov 2013

Ja som mala termín 4.1. a rodila som 15.1. a to som vôbec nemala kontrakcie, ani som sa moc neotvárala. 14.1. ma hospitalizovali a sledovali. Nasledoval oxytocínový test a nič. Napokon mi vzhľadom na nejaké okolnosti naoridnovali sekciu a malá bola na svete hopi-šupi🙂 Ešte som počula rozprávať gyndošov počas sekcie, že som nebola otvorená ani zvnútra, či čo....zelená plodová voda atď. malá na 100% v poriadku, apgar skóre ok. Myslím si, že u mňa bol termín zle vypočítaný, napriek tomu, že som mala ifv. Mala som teda 41+4týždeň🙂

lubina
20. nov 2013

@luckaajurko starsia sa narodila 11 dni po termine, prirodzene. Mladsia 4 dni po termine.............takze neboj sa, vsetko bude ok. Mne povedali, ze to preto, ze mam dlhsi cyklus, mam 30 dnovy, ze vtedy je aj tehotenstvo dlhsie

ikke
20. nov 2013

ja som rodila 12 dni (prve) a 13 dni (druhe) po termine, prirodzene, naozaj nic nepomahalo, proste to muselo dozriet... posledny tyzden som chodila ob-den na pasy, kde kontrolovali ako sa dieta ma.
porodne asistentky ma utesovali, ze prenasane deti byvaju pokojnejsie 🙂

erickaa
20. nov 2013

@luckaajurko Ja som rodila 40+6 prirodzene. V ten deň mi na poradni ešte povedali, že "tak skoro to ešte nebude" 🙂 Ale ja som veľmi chcela, tak som behala dolu po schodoch a o pár hodín to prišlo. Na tej poradni som bola ešte úplne zavretá a pôrodné cesty nezrelé. HA HA 😀

katrinka8
20. nov 2013

@lubina - ja som v takej starej knihe s nazvom Vademecum (moja suseda je lekarnicka) citala, ze k tomu klasickemu vypoctu datumu porodu podla PM sa ma pripocitat (alebo odpocitat) taky pocet dni, o kolko je cyklus dlhsi (alebo kratsi) od tych klasickych 28 😉 Cize vlastne podla tohto vypoctu sa moja dcerka narodila presne a nebola prenasana 10 dni (ja som mala predtym cyklus 38-dnovy). Nikde inde som o tom nepocula, len v tej knizke citala. Ale moja doki mi tiez vravela, ze vyratanie terminu je naozaj len velmi orientacne, aby sa priblizne vedelo 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandrika1986
21. nov 2013

Ja som obe dcérky porodila v 41.tt, prvú 7 dní po termíne a druhú dcérku 5 dní po termíne. Obe sa narodili spontánne, bez vyvolávačiek. 🙂

gambika
21. nov 2013

@luckaajurko neboj sa vsetko bude ok... ja som prveho rodila az v 42tt (dr. v jednej nemocnici si stale myslel ze mam cas :/, takze som isla do inej porodnice) dostala som tabletku na zmakcenie krcku a do 6h som rodila a vsetko je v absolutnom poriadku. 😉 drzim palce nech to rychlo pride. Inak kamoska odila teraz asi 3tt dozadu a tiez tak bola na poradni v utorok ze sa este ani neotvara a v piatok rano uz bolo babo na svete 😉 to sa moze rychlo rozbehnut..

lubina
21. nov 2013

@katrinka8 mne to vravela moja doktorka, ale mne nesedeli terminz ani podla takehoto vypoctu, vzdy sa narodili obe dcerky neskor.......termin podla vypoctu je podla mna ozaj len "vypoctovy" a dietatko vie, kedy ma prist na svet 😉

domca86
22. nov 2013

MILÉ MAMINKY
pôrod je hlboký zážitok, ktorý môže mať pozitívne ale i negatívne psychické dopady na matku a dieťa. Ak sa Váš pôrod nevydaril podľa Vašich predstáv, je spojený hlavne s negatívnymi zážitkami a časové obdobie od Vášho pôrodu nepresiahlo 10 rokov, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka. Tento dotazník je súčasťou mojej bakalárskej práce na tému: „Identifikácia negatívnej skúsenosti žien v súvislosti s pôrodom.“
Cieľom mojej práce je zistiť, analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné skúsenosti s pôrodom a tak získať od Vás cenné informácie a podnety, ktoré by prispeli k skvalitneniu ošetrovateľskej starostlivosti o ženy počas pôrodu a k prevencii negatívnych zážitkov v súvislosti s pôrodom.
Dotazník je anonymný. Prosím Vás o jeho pravdivé a úplné vyplnenie podľa inštrukcií uvedených pri jednotlivých otázkach. Výsledky budú použité pri spracovaní mojej bakalárskej práce.
Za úprimné odpovede Vám vopred ďakujem.... www.negativneskusenostiziensporodom.dotaznicek.sk
Dominika Paráková, JLF UK Martin, Pôrodná asistencia

dossy
22. nov 2013

Tyzden po termine...a to sa malinkej este vooobec nestelo von. Ani s vyvolavackami!!! Nakoniec Sá drktory dohodli na cisarskom 😅

martina833
22. nov 2013

ja som rodila 7 dni po termine, bez vsetkeho, prirodzene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre