Pôrod sekciou a zákaz sexu.

dominikab123
15. aug 2019

Ahojte
Včera som bola na poradňu. Som v 34+5 TT a môj gynekológ mi oznámil že mám sa zmieriť so sekciou lebo bábätko sa neotočilo a ani neotoci. Vraj prvorodicky v tomto týždni už bábätko majú otočené. Pýtala som sa či sa to ešte zmení ved mám ešte čas a vraj nie 🙅 že to tak je a aj bude. Som dosť smutná z toho lebo sa toho bojím a prekvapil ma jeho prístup nedal mi žiadnu nádej. Následne mi oznámil že nemôžem mať pohlavný styk, pýtam sa či je niečo zle že nemôžem ho mať tak len odpovedal lebo už ho mať nemôžete. Neotvaram sa to som čakala ako dôvod
Máte takúto skúsenosť a možno radu a nejakú nádej že sa bábätko otočí?

sandra1910
15. aug 2019

ja nemam skusenost len chcem napisat ze porod sekciou nie az taky hrozny..viem ze prirodzeny porod je zdravsi pre dieta aj matku ale ak sa nahodou stane ze predsa len budes musiet ist rodit sekciou tak sa toho az tak neboj..ja to mam za sebou a bolo to celkom v pohode..aj rychlo som sa zotavila..nie je to koniec sveta

nicol_ka55
15. aug 2019

@dominikab123 Tiez si myslim, ze sekciu nemusis brat tragicky, napriek vsetkemu, nebudes trpiet v bolestiach. Ja sa uz teraz bojim ako to zvladnem ked budem mat rodit, ked sa zadari.

kristina2412
15. aug 2019

@dominikab123 moja dcéra sa v 38 tt otočila KP,dovtedy bola otocena správne. A za týždeň v 39 tt sa pretočila späť.A to bola ozaj velke bábo cez 4500 g. Síce som bola druhorodicka ale podľa mňa nádej je vždy,nezufaj. Ja osobne som sa bála skúšať rôzne cviky atď ako dieťa otočiť. Možno má dôvod ,že je tak ako je. Mám za sebou 2 sekcie a veľmi som sa bála ale keď nieje iná možnosť 😭hlavne aby ste boli obaja v poriadku. Držím palce🍀

veronikaszabova
15. aug 2019

@dominikab123 mojej sestre sa neter otocila par hodin pred porodom - mala 2.8kg

vendulka80
15. aug 2019

Tu ti je zbytocne o tom debatovať. Nechaj to na odborníkov. Lekar asi najlepšie vie co je pre dieta vhodne a hlavne bezpečne. Nikto nechce zažiť komplikovaný prirodzený porod ukončený komplikovanou urgentnou sekciou.

felycity
15. aug 2019

hlavne nech všetko dobre dopadne, nerieš či tak alebo onak, dôležité je, aby ste sa vrátili zdraví a šťastní spolu domov, dr. asi vie prečo ti to hovoril, nie je to žiadna tragédia

gabsisi
15. aug 2019

@dominikab123
Ja mam za sebou dve sekcie a uuuplna pohoda. Aj tretie ak bude tak sekciou. Má to svoje výhody. Inak drobci sa mi otočili v 37tyzdni takze SK len toto tá sa to môže ešte zmeniť a to mali 3550a 3700g
@dominikab123

danusskaaa
15. aug 2019

Sex zakázaný preto, aby si nezačala rodiť prirodzene, keďže kvôli polohe bábätka bude robena sekcia. Spermie vraj "otvárajú " krcok a pohlavný styk celkovo môže spôsobiť predčasný pôrod. Mne sa syn otocil v 38 tyzdni a bolo to otrasné- bolelo ma všetko, akoby mi lamali panvu. Na druhý deň som išla rodiť- plánovanou sekciou. Chlapcov nechcu rodiť prirodzene, lebo to vraj ohrozuje ich pohlavné orgány, dievčatká sa často rodia aj opačným koncom - záleží na dr. ako zhodnotí situáciu... držím place

dezire1000
15. aug 2019

Nemusis sa bat. Ja mam za sebou az 3. Vobec to nieje take strasne ako vsade pisu. A myslim si ze zaklad je, aby bolo male zdrave a v poriadku. Ak sa neotoci nevadi,horsie by bolo rodit KP prirodzene. Vtedy sa moze stat fakt cokolvek a aj na sekciu moze byt uz potom neskoro. Drzim palce to das neboj nic😉

evittam
15. aug 2019

@dominikab123 Suhlas uz s napisanym. Len by som vymenila lekára. Naozaj "perfektný" prístup....

dominikab123
autor
15. aug 2019

@danusskaaa ja čakám dievčatko a zo spodu ma hrozne boli ci ležím alebo stojím a keď mám zmeniť polohu ach jaj a preto som si aj myslela že sa otočila keďže takýto tlak a bolesť som necítila do teraz...

dominikab123
autor
15. aug 2019

@evittam no ved ani neviem čo čakať teraz. Ja by som čakala aj do konca ci sa neotočila ale či sa to tak robí neviem nevyjadril sa k ničomu nič viac mi nepovedal. A niekto mi povedal že sekcie v mojom prípade sa plánujú skôr medzi 38 a 39. TT... Tento lekár neviem proste posledný mesiac je úplne divný nekomunikuje so mnou viacej sa zaujíma sestrička o to ako sa mám či má niečo nebolí ako on.... Môže sa ešte otočiť je tam nejaké percento tak mohol si to nechať na najbližšiu kontrolu mi to oznámiť že bohužiaľ ale neotočila sa... Ako teraz čakať a vlastne nevedieť čo sa so mnou bude diať

natuska87
15. aug 2019

@dominikab123 Ja skúsenosť mám...Rodila som spontánne,aj sekciou.Ak by som si mohla vybrať, už nikdy nie spontánne...Po sekcii som fungovala takmer okamžite, všetko sa dobre hojilo, nič ma nebolelo...A hlavne, nebola som potrhaná ako papier...😎

truthy
15. aug 2019

@dominikab123 to ma veľmi mrzí, ale neboj sekcia nie je taká hrozná, jazva bolí dlhšie, ale dá sa s tým v pohode fungovať, tak ak sa ti to nezdá, navštív ešte jednoho lekára a konzultácciu si zaplať ak ju nebude chcieť vykonať zdarma, ale budeš vedieť čo a jak 🙂

sweetdreams
15. aug 2019

Ja som možno divná, ale mne pôrod sekciou zase nepríde ako taká tragédia. Zatiaľ teda mám plánovaný prirodzený pôrod, ale keby s to zmenilo, tak by som si možno aj vydýchla.
Samozrejme, myslím tým plánovanú sekciu....

dominikab123
autor
15. aug 2019

@dezire1000 moja mama ma ukludnuje že aj ona najstaršiu sestru rodila KP a ze mam byť rada že to vedia zistiť lebo horší pôrod nezažila....

evittam
15. aug 2019

@dominikab123 Pozri nechaj to už na prirodu. Ja som rodila aj prirodzene aj sekciou. Aj ked som sekciu zvladla v pohode, hned na druhy den som sa starala o malu tak 100x radšej prirodzeny porod.
Mala sa neotocila lebo mala prepadnuty pupocnik. Inak som bola rozhodnutá rodit ak by sa to najmenej dalo prirodzene. Kamoske sa otocil syn po odteceni plodovej vody. Držím prsty a najdi lepšieho lekára nie de.ila co ti nic nepovie a nevysvetli.

dominikab123
autor
15. aug 2019

@natuska87 ja som sa zmierila s poštopkanou cikulou 😅 teraz sa to musí preorientovat na brucho

evittam
15. aug 2019

@dominikab123 Ja nemam nic postopkane po prirodzenom pôrode-ziadny nastrih. A ani brucho nemam postopkane. 😉 Jazvu skoro nevidno a nemas ju na bruchu.

dominikab123
autor
15. aug 2019

@sweetdreams ja som nikdy operovana nebola dokonca ani som v nemocnici nikdy nelezala... A veľa ľudí má straší že môžem kupovať sunar že kojiť nebudem a že nebudem vedieť fungovať okolo malej, že ma nemusia pekne zošit a bla bla veci čo fakt mi nepomáhajú, pre moju mamu čistá tragédia tento fakt...

natuska87
15. aug 2019

@dominikab123 S pišulou neviem, ale jazvy po sekcii je taká maličká, že ju dnes, v ochlpení ani nevidím...

dominika31071987
15. aug 2019

ja som mala tiez cisarsky kvoli neotoceniu bábätka. tiez som bola nešťastná z toho ale teraz mi je to uz jedno, hlavne ze mam zdravu dceru a nemala som ziadne komplikacie pri porode.. rodit neotocene babo je riskantne, mbe to povedal dr hned, ze nech netlacim na to, ze chcem prirodzeny porod.. on uz take zazil a velakrat museli ozivovat babo, atd
cisarsky boli, mozno ako porodne bolesti, neviem, nezazila som, ale prezijes to

evittam
15. aug 2019

@dominikab123 Prestan počúvať sprostých ludi. Fungovala som, dojcila som a vsetko ostatné. A urcite nie som sama.

evittam
15. aug 2019

@dominika31071987 CR neboli vôbec. Za to porodne bolesti a kontrakcie to je "ina kava"....

lenuska0075
15. aug 2019

@dominikab123 sekcia nie je taká strašná. Neboj keď uvidíš drobca hned ta prejde kazda bolest. Tiez som sa bala sc, ale dala som to, ako kazda iná 🙂 a o kojenie sa neboj, mala som na izbe babu ktorá bola po sc a kojila jedna radost, aj kamoska tiez po sc kojila jak proficka 😀

dezire1000
15. aug 2019

@dominikab123 tak vidis.neboj sa sekcia sa da zvladnut a ked ja som dala 3 tak ty tiez das tu jednu nie? 😁

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2019

@dominikab123 mam za sebou dve sekcie, hned som sa dokazala o deti starat, kojila som naozaj velmi dlho, takze nevidim najmensi dovod sa obavat-ak sa da rodit prirodzene, tak jasne, ze je to to najlepsie, ale ak to nejde, tak netreba brat sekciu ako strasiaka a netreba pocuvat strasidelne scenare.

dominika31071987
15. aug 2019

@evittam no neviem, ked som sa mala na druhy den postavit 1x po operacii, a rozchodit to, nenazvala by som to bezbolestne..

evittam
15. aug 2019

@dominika31071987 Pises ze cisársky je bolestivý. To máš bud spinal alebo celkovu anestéziu. Cize to nie je bolestive-o tom pisem.
Na druhý den som normalne fungovala a starala som sa o dcéru. A ano bolesť je ale da sa zvládnuť. Ako je aj bolesť po prirodzenom porode.

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2019

@dominika31071987 ja som mala prvu sekciu v plnej anesteze, este v ten den som chodila, nebolo to sice uplne bez bolesti, ale ani nic strasne, druhu sekciu som mala spinal, tam som mohla vstat az na druhy den, ale znovu nic hrozne. Treba sa cimskor hybat a je to v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre